Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Bir Tutam Hikaye > Kıssadan Hisse

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
hırsızı, kefen

Kefen Hırsızı

Eski 10-09-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Kefen Hırsızı

Osmanlı zamanı

Hemen her camide allah dostlarısohbet veriyorlar

Yine böyle bir sohbet ortamında bir camide hoca efendi konuşuyorbiri giriyor camiyearka sıralarda oturuyortabi cemaat görmüyor adamı hocaya dönük oldukları içinhoca ise kapıdan gireni çıkanı görebiliyor ve adamı görür görmez şaşırıyorşaşkınlığının nedeni ise adamın yüzündeki peçe

Bir adam neden peçe takar ki?

Erkek olduğu belli gür sakalı varama peçelişaşırıyor hocasohbet biter bitmez adam çıkıyor camiden cemaat görmedenhoca şaşkınacaba diyor neden peçe takıyornamahrem değilbir süre sonra yine sohbet ederken aynı peçeli adam giriyor camiyeköşeye kıvrılıyorhoca dayanamıyoryanında oturan birine sohbetin bitmesine yakın dışarı çıkıp peçeli

adamın odasına götürülmesini tembihliyor

Neyse sohbet bitiyorpeçeli adam çıkıyor bir kaç kişi hocanın isteği üzerine zorda olsa adamı hocanın odasına götürüyorlarmillet dağılıyor hoca odasına geliyor Peçeli adama selam veriyor veyahu sen erkeksinyüzünde ise peçe varnedir bu işin sırrı

Namahrem değilsinsakalından erkek olduğun belli deyince peçeli adam hocam bunu bana sorma diyor

Hoca ısrar edince başını öne eğerek açıyor yüzünühoca ikinci bir şok yaşıyor

Adamın yüzünde beş parmağıda belli bir tokat izi

Bu izi bir insana ne kadar hızlı vurursanız vurun çıkaramazsınızbelki kızarır morarır ama böyle bir iz imkansızhani ıslak bir kuma elinizi batırırsınızda kum göçer elinizin kalıbı çıkar yaişte öyleelin kalıbı çıkmış adamın yüzüneama nasıl

Adam susuyor hoca diretiyor sonunda adam anlatıyor

Mevla anlattırıyor ki belkide yüzyıllar sonra bizede ulaşıyor bu dehşetbu ibret

Adam ben kefen soyucusuyum diyor( cübbeli bu meslekte kalmadı artık deyince gülüyoruz)

mezarlarda cenaze beklerimmillet dağılınca mezara dalar kefeni alırımyine bir gün öğle vakti bir cenaze getiriliyortabutun üzerinde yazma var anladım cenaze kadın neyse kuranlar okundu dualar edilidi ve millet dağıldıbende daldım mezaramertekleri açtımbembeyaz kefen gözüktüsıyırıp aldımbir baktım ki bir kefen daha var ölünün üzerindeşaşırdımher ölüde bir kefen olurbuda nesiikinci kefensevindim tabi

Onuda aldımbir kefen dahaiyice şaşırdımbir ölüde üç kefennasıl oluronuda sıyırdım

Bir kefen dahane oluyor demeye kalmadan bir el çıktı suratımda patladıişte o elin izidir hocam bu diyor

Tabi hoca şaşkınhemen bu meseleyi şeyhine yazıyor

Bir kadının iki örtüsü vardırbiri koca diğeri kabirsaliha bir kadınmış demekki

allah kabirde bile namahreme göstermiyor dostunumezarda bile açılmayı kabullenmiyor rahman

Ya şimdiki canlı çıplaklar

Her neyse beni kahreden olay bundan sonra başlıyor

Hocanın mektubunu alan şeyhi karşılık olarak bir mektup gönderiyor ve bir soru soruyordiyor ki o kişi ile karşılaşırsan soyduğu mezarları va ahvalini sor ve cevabı bana bildirbir süre sonra sohbete yine geliyor peçeli adamyine hocanın odasına alınıyor ve hoca efendi şeyhinin cevabını beklediği soruları soruyor peçeli adama

Kaç mezar soydun?

Adam düşünüyorhaftada ortalama soyduğu mezarları aya vuruyor sonra yıla sonra kaç yıl soygunculuk yaptıysa çarpıyor ve galiba üç bin civarıadam üç bin ölü soymuş

Bu arada yazı uzun olduhatırlatayımosmanlı zamanını anlatıyoruz

Kuranın anayasa olduğu padişahların evliya olduğu her mahallesinde allah dostlarının bulunduğu,tv melanetininbankaların çıplakların olmadığı zamanı

Adam devam ediyorbu üç bin ölünün?????????????????

Bilirsinizölünce cennetlikler sağa cehennemlikler sola çevirilir

Bu üç bin ölünün %90 ı

(cübbelinin ağzından %90 çıkınca ben içimden sağa dönüktü osmanlı zamanı islam zamanı

peki şimdi ne kadar acaba diye bir şey sölicek diye geçirdim bir an)

sola dönüktü deyince şok oldumbeynime çakıldıöyleki 13 sene oldu unutamadım

%90 ı sola dönüktü

şimdi deyin banaki osmanlı zamanı durum buysa şimdiki ahval ne ola

Bir hacı annemiz varinsanlara hep şöyle dua eder

Allah diyerek canın çıksın

Nice alimler ölümün dehşetinden kaybettilerimanlarını kurtaramadılaronun için hep böyle dua edin der ve kendisi içinde aynı duanın edilmesi için adeta yalvarır

şimdi bilmece

Bu bilmecenin cevabı nasıl olursa olsun farketmezsadece sünnete uygun kaynaklı olsun yeter

o zamandan beridir araştırırımsorarımdüşünürüm

Bilen varmı allah aşkına söylesin

Alimlerin bile kaybedebildiği bu

hayattan sonsuz aleme tevhidle

gitmenin garantisi nedir ?????

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com