Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Bir Tutam Hikaye > Kıssadan Hisse

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
hans, hasan, ile, müslüman, zaman

Hans İle Hasan (O Zaman Ben Zaten Müslüman_?)

Eski 08-02-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Hans İle Hasan (O Zaman Ben Zaten Müslüman_?)

Hans ile Hasan (O zaman ben zaten Müslüman_?)
(Gerçek bir hayattan alınmıştır Dikkatle okumak ve ibret almak gerek_!)

Bir gün Hasan isminde bir genç yurt dışında okumak için Almanya gider Almanya da fakültenin yurdun kalan hasan kısa süre sonra Hans isminde Alman kökenli bir Hristiyan ile tanışır Tanışmaları fazla uzun sürmeden birlikte eve çıkarlar
Okulun son yıllarında arkadaşlıkları dostluğa, dostlukları (kendi aralarında) kardeşliğe dönüşen hans ile hasan bir barda muhabbet esnasında samimiyetten gelen bir cesaretle hasan arkadaşına sarhoş kafayla sorar;
- " Hans kardeşim! Gel sen Müslüman ol, bak ben Müslüman’ım sende benim kardeşimsin olmaz mı?" diye sorar Hans biraz düşünür ve
- " Hasan kardeşim! şimdi ben Müslüman olunca namaz kılmak zorundayım E ben 5 vakit namaz kılamam en iyisi ben Müslüman olmayım" der Hasan hemen cevap verir;
- " ya hans kardeşim! kafana taktığın şeye bak beni kaç yıldan belli tanıyorsun hiç namaz kıldığımı gördün mü?" der Hans devamla der ki;
- “ e peki Hasan kardeşim! Ben Müslüman olunca oruç tutmak zorundayım Ben aç kalamam yok ben Müslüman olmayım!” der Hasan pes etmez;
- “ ya Hans! kafana taktığın şeye bak! Bak ben hiç oruç tutuyor muyum?” diye cevaplar Hans devam eder;
- “ Hasan kardeşim? Peki Müslüman zina etmezler! Ben zinaya çok düşkünüm en iyisi ben Müslüman olmayım!” der Hasan devamla derki;
- “ Ama ben zina ediyorum bir şey oluyor mu ki?” der Hans;
- “ Hasan Kardeşim! Ama Müslüman içki içmez, faiz yemez ve fakire yardım eder? Ama ben bunları yapamam ki! İçki içerim, faiz yemeden de para kazanamam?” diye cevap verir Hasan illa her şeye bir kılıf bulacak ya;
- “ ya Hans kardeşim! Bak bir bana ben içki içiyorum, faiz haliyle günümüzün şartlarında yiyorum ve ben zaten fakirim nasıl yardım edeyim fakirlere ?” der
***Hans durur düşünür ve derki;
- “ Hasan kardeşim! O zaman ben zaten Müslüman! Ben içki içiyorum sende içiyorsun, ben zina ediyorum sende ediyorsun, ben namaz kılmıyorum sende kılmıyorsun, ben oruç tutmuyorum sende tutmuyorsun? O zaman ben zaten Müslüman olmuşum aynı senin gibi…………!

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com