Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Kişisel Gelişim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
hayal, kurma, olumlama, pozitif

Pozitif Olumlama (Hayal Kurma)

Eski 07-23-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Hedefinize ulaşmak için kendinizi güçlendirmek isteyeceksinizOlmak istediğiniz insan olmak için aklınızı kullanacaksınız Hedefinizi görebilir yada ifade edebilirseniz ona ulaşabilirsinizPozitif canlandırmada hayallerinizi yöneterek hayal ettiğiniz güzel şeylerin gerçek olmasını ummak içi bilinçaltınızı programlarsınız

Canlandırmanızı mümkün olduğunca net,canlı ve detaylı yapınParasal sorun yaşamamak istiyorsanız kendinizi bir bankada bir sürü çek bozdururken hayal edebilirsinizKafanızda o görüntüyü renkli bir şekilde canlandırın ,çeklerin dokusunu, kasiyerle yaptığınız konuşmayı, ve nasıl hissettiğinizin farkına varınO hedefe nasıl ulaştığınızı düşünün Çekler nereden geliyor? O anı yaşam kiçin n e olmalı

Süreç canlandırma Kendinizi başarmak istediğiniz yoga pozisyonunu alırken veya ilham verici bir konuşma yaparken hayal edebilirsinizYapmak istediğiniz şeyi sürekli tekrar ederek zihinsel olarak prova ederek başarılı bir hareketi hafızaya almış oluyor,aynı zamanda bilinçaltınızı şartlandırıyorsunuzSonuç canlandırma: Yoga pozisyonunu başarıyla tamamladınız YapabiliyorsunuzGüveninizin tam olduğunu hissedin, o sırada odanın nasıl olduğunu düşününNe giyiyorsunuz nasıl bir his

Pozitif Olumlamalar
Kendinize olan güveninizi yerine getirirGün boyunca kendinizle konuşursanız ,kendinizi bir başkasının yapabileceğinden çok daha fazla etkileyebilirsinizPozitif olumlamalar sizin yeni düşünce biçiminizdirBunları ‘’hiçbir zaman aşkda başarılı olamadım,bunu sürekli yanlış yapıyorum ‘’gibi negatif olumlamalarınızı etkisiz hale getirmek için kullanırsınızKafa yapınızı olumsuzdan olumluya doğru değiştirerek gelişmek,değişmek,ve risk almak , kendiniz için daha iyi bir hayat yaratmak için kendinize izin vermiş olurusunuz
Her olumlamayı şimdiki zaman kullanarak yazınben güzelim,istediğim kadar para kazanabilirim,kendime güvenim tam gibi
Artık şişman değilim yerine,mükemmel ölçülerdeyim

Pozitif olumlama ve carlandırmaları kullansanız da korkularınızın üstesinden gelmedikçe,ilerleme kaydedemezsinizYeni şeyler denemek sürekli korku içinde yaşamaktan daha kolaydıryeni şeyler deneyerek her şeyle başa çıkabileceğinizi fark etmeye başlarsınızGeleceğiniz için endişe duyarken net düşünemez,kendinizi güvensiz hisseder,risk almaktan çekinir,hatta bezgin ve umutsuz hale gelirken denerseniz daha cesur olursunuzHepimiz değişimden korkarızKorku beyninizin ürünüdür ,ancak aynı zamanda sizi geride tutup aciz kılan her şeyin köküdürKorkunu hakkında bilinçli olun ve korksanız da yapınKorkunuzun sizi ileriye götürmesini sağlayın

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 07-23-2012   #2
Prof. Dr. Sinsi

Bir Amerikan özdeyişinde"Başarı hissi kadar insanı kavgaya hazır hale getiren bi şey yoktur" denirHayal gücümüzü kullanarak sonuçları zihnimizde canlandırdığımızda girişim için kendimizi hazır hale getirmiş oluruz
Aslında ben olumsuzlamanın olumlamadan daha etkili olduğunu düşünürüm Düşünün insan neyi yoksa onu isterVe mesela şişman biriyseniz zayıf olmak istersiniz Fakat zayıf olsaydınızTam tersi olurduKilo almak isterdinizBana göre bir kişi zayıflamak istiyorum dediğinde zihin şöyle düşünüyor " bu kişi zayıflamak istediğine göre demek ki şu an şişmankendi realitesine uygun hale getirmek için şişman olması gerekir" deyip sizi bilinçaltınızın farkedebildiği ya da gizlenmiş realitenize benzetmeye çalışırMesela benim kardeşim zayıf olsam deyip duran bir insandıBiraz kilo alayımdemesini ve kendisinin böylece zayıf olduğunu düşünmesini istedim55 kilodan 52 kiloya indiElbette bu düşünce tarzını anlamak bi dertherkese uymayabilirZaten Miranın konusuyla alakasız oldu bu

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com