Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Kitap Dünyası

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
herkese biraz bilim, ufaldı

"Herkese Biraz Bilim" Ufaldı

Eski 06-25-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

"Herkese Biraz Bilim" Ufaldı

Claude Allègre’in, Herkese Biraz Bilim adlı kitabının küçük boyu Yapı Kredi Yayınları tarafından yayımlandı Kitap, Herkese Biraz Daha Bilim, teknik bir yapıt ya da bir ders kitabı değil, 21 yüzyılın sıradan insanına yönelik bir genel kültür kitabı…

"Fransız Bilimler Akademisi, ABD Ulusal Akademisi ve İngiliz Kraliyet Bilimler Akademisi üyesi profesör Claude Allègre'in, bilimin büyük kazanımlarını herkesin anlayabileceği bir düzeyde ele alma amacını taşıyan Herkese Biraz Bilim adlı ilk kitabı ilgiyle karşılandı Hatta bu kitapta ele aldığı konuları biraz daha geliştirerek Herkese Biraz Daha Bilim adlı kitabı yazdı

"Bu kitabın amacı, bilimin büyük kazanımlarını, en zor olanlarını bile herkes için erişilir kılmaktır Teknik bir yapıt ya da ders kitabı değil, , 21 yüzyılın sıradan insanına yönelik bir genel kültür kitabıdır bu

Temel buluşların ve bilimsel düşüncelerin ilerlemesinin özünü iyi anlatabilmek amacıyla, matematik diline alerjisi olanları yıldırmamak için, bu dile her türlü başvurudan kaçındım Aksine, bilimin büyük serüveninin tarihsel, insansal, yaşayan yönüne öncelik verdim, ama bilimin özniteliğinden ve kesinliğinden ödün vermedim"

Claude Allègre

Herkese Biraz Bilim / Claude Allègre
Çeviren: Ahmet H Durukal
316 sayfa, 20 TL

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com