Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Biyografiler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
ediz, hun

Ediz Hun

Eski 07-27-2006   #1
ArtistikPatinaj

Ediz Hun

1941 İstanbul doğumlu Norveç'te Oslo ve Trondheim Üniversiteleri'nde biyoloji ve çevre bilimleri fakültesinden mezun oldu Türk sinemasının eski jönlerinden olan Hun, Yeşilçam'a 36 yıl emek verdi 1985'ten bu yana Marmara Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olarak çalışmalarını sürdürdü

1991-1993 yılları arasında Çevre Bakanlığı Müşaviri ve İstanbul Çevre İl Müdürü olarak görev aldı

Çevre sorunlarına olan ilgisiyle tanındı 1973 yılında THY hosteslerinden Berna hanım ile evlenen Hun iki çocuk babası

HUN: BİZ KADINLAR

18 Nisan 1999 seçimlerinden önce ANAP'tan milletvekili adayı olan Ediz Hun çevre konusundaki çalışmalarını siyasi platforma aktarmayı amaçladı Meclis Çevre Komisyonu Başkanlığı görevinde de bulunan Hun Kadınlar Günü'ndeki konuşmasıyla espri konusu oldu

"Evet biz kadınların hakları" diyerek tüm konukları ve partisinin genel başkanı Mesut Yılmaz'ı güldüren Hun, daha sonra da bu sözünün arkasında durunca milletvekillerinden büyük destek aldı "Bundan sonra Ediz Hun'u kimse yıkamaz" diyerek konuya esprili yaklaşan Yılmaz, "Dili sürçtü ama kadınlar hakkında söyledikleri doğru" diye konuştu

NE BELEŞ MESLEK

Ediz Hun, milletvekilliğinin ilk günlerinde şaşkınlığını gizleyemedi Meclis'in bir saat çalışıp paydos etmesini hayretle karşıladı ve "Bitti mi şimdi? Bu kadar maaş al, sonra 1 saat çalış Yazık bu milletin parasına Bu ne beleşçilik" diyerek endişesini dile getirdi

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com