Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Genel Kültür & Serbest Forum > Serbest Forum

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
hayatla, röportaj, yapılan

Hayat'la Yapılan Röportaj

Eski 06-07-2007   #1
angelesdream

Hayat'la Yapılan Röportaj

Hayat İle Yapılan Bir Röportaj

Hayatla röportaj yaptığımı gördüm rüyamda

"Benimle röportaj mı yapmak istiyorsun?" diye sordu Hayat

"Zamanın var mı?" diye sordum

Gülümsedi

"Benim zamanım Sonsuzluk" dedi Hayat "Ne sorular var yüreğinde?"

"İnsanlarla ilgili en çok neye şaşıyorsun?" diye sordum

Hayat yanıt verdi

"Çocukluktan sıkılıp büyümek için acele ediyorlar, sonra yine çocuk olmanın özlemini duyuyorlar Para kazanmak için sağlıklarını kaybediyorlar, sonra sağlıklarını kazanmak için paralarını kaybediyorlar Gelecekle ilgili edişelenmekten şimdiyi unutuyorlar Sonra da ne şimdiyi ne geleceği yaşayabiliyorlar Deneyim iyi bir öğretmendir diyorlar ama deneyimin faturasını ödemek istemiyorlar Hayatlarını kazanmak için eğitim alıyorlar ama yaşam ustası olmayı bilmiyorlar Bu nedenle de, hiç ölmeyecekmiş gibi yaşıyorlar, hiç yaşamamış gibi ölüyorlar"

Hayat elimi tuttu Bir süre sessiz kaldıkDerin bir nefes aldım Ona, insanların neleri öğrenmelerini istediğini sordum

Hayat yanıtladı

"Hiç kimseyi seni sevmeye zorlayamayacağını, yapabileceğin tek şeyin seni sevmelerine izin vermelerini isterdim Affetmenin affederek öğrenilebileceğini öğrenmelerini isterdim Başkalarıyla kendilerini kıyaslamamayı öğrenmelerini isterdim İki insanın aynı şeye bakıp farklı şeyleri görebileceğini öğrenmelerini isterdim"

"Zengin insanın en çok şeye sahip olan değil, en az şeye ihtiyaç duyan insan olduğunu öğrenmelerini isterdim Bir sevecen yüreği derinden yaralamanın bir anda olduğunu; ama iyileştirmenin çok uzun sürdüğünü öğrenmelerini isterdim Seni seven insanların duygularınmı nasıl ifade edebileceklerini bilmedikleri için seni sevmediklerini sanmak yerine onların sevgisini hissetmeyi öğrenmelerini isterdim"

Hayat derin bir nefes verdi Hayatın nefesi kelimelere dönüştü

"Söylediklerimi yüreğine kaydet" dedi Söylediği cümleyi yüreğime kaydettim

"Başkalarını affetmek yeterli değil, kendini de affetmeyi öğren"

Yüreğim kuş gibi hafiflemişti

"Son bir soru daha, Hayat" dedim "Benden ne istiyorsun?"

Bütün odayı beyaz bir ışık kapladı ve Hayat yanıtladı

"Senin kendin olmanı istiyorum, yoksa başkası olurdun Sana bugün ihtiyacım olduğunu bil, yoksa bugün benimle olmazdın Kendi eşsizliğini ve biricikliğini bil; çünkü ben kendimi tekrar etmeyecek kadar yaratıcı ve zenginim ve gerçekten TEK değerli olanım Değerimi bil"

--------------------------------------------------------------------------------

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 06-07-2007   #2
mate

Son zamanlarda okuduğum en muhteşem yazılardandıAnca bu kadar güzel anlatılabilir hayat ve ona karşı yaptığımız yanlışlar
çok teşekkürler anglesdream

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 06-07-2007   #3
TEMUR38

gerçekten güsel bi paylaşım olmuş elinize sağlık
:43:43BLACKROSE <3
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 06-07-2007   #4
angelesdream

vaktinizi ayırıp yorum yazdığınız için ben teşekkür ederimbeğendiğinize sevindim
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 06-07-2007   #5
_SiYaH_

gerçekten gzl bir yazı paylaşım için tşklrr
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 06-07-2007   #6
Ergenekon

çok güzel angelesdream, çok güzel gerçekten, teşekkürler
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 06-08-2007   #7
İSİMSİZ KARANLIK

Okuduğum en harikulade yazılardan biri Gerçekten müthiş olmuş angelesdream, emeğine, yüreğine sağlık Çok çok teşekkür ederim
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 06-08-2007   #8
pesimistt

çok güsel bi paylaşım çok tşk ederm saol
Rüyalarıma gel
Umutlarıma gel
Süsle yine

Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap : Hayat'la Yapılan Röportaj

Eski 06-17-2008   #9
VANDETTA

Cevap : Hayat'la Yapılan Röportaj

Genelde hayatın öğretilerinin farkına,iş işten geçtikten sonra varıyorum,ve hayatın değerini bilmiyorum,ne yazıkki

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com