Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Forum İslam > İslami - Multimedya > Dini Resimler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
etti, görüntüsü, kabenin, şok

Kabe'nin Görüntüsü Şok Etti.!!

Eski 03-11-2009   #1
meLankoLik_asaLet
Icon1uzz

Kabe'nin Görüntüsü Şok Etti.!!

Makette gördüğünüz yer Mekke Evet yanlış okumadınız burası Mekke Her yıl milyonlarca müslümanıni badet için gittiği kutsal belde Çok yakında inşaatlar tamamlandığında Mekke işte bu resimdeki gibi olacak

Kabe siyah bir noktaya dönüşüyordur Allah'ın evi beton yığınıyla kuşatılmış hale getirilecek Müslümanlar Mekke'ye değil de New York'a gitmiş gibi hissedecek

Habertürk yazarı Murat Bardakçı köşesinde bu çarpıcı resmi kullanarak manzaranın ürkütücü boyutlarını gözler önüne seriyordur

Bardakçı, "Yeni Mekke Projesi"ne dikkat çekerek kabenin yok edilmek istendiğini işte bu sözlerle ifade ediyor:

()Gazetelerde son haftalarda Mekke ile ilgili olarak çıkan haberler bilmem dikkatinizi çekti mi?? Suudi yönetiminin Kâbe’nin çevresindeki binaları ve beş yıldızlı büyük otelleri yıkmaya karar verdiği ve kutsal yapının etrafının genişletileceği söyleniyor, yıkımların başladığı anlatılıyordu

Bütün bu yıkımlar Kâbe’nin çevresini boşaltıp hacılara çok daha fazla kolaylık sağlamak için değil, Suudi Arabistan’ın hâkimi olan El-Saud ailesinin damgasını taşıyacak maketini gördüğünüz uçuk bir Mekke’nin yaratılması için yapılıyor Atlantis benzeri hayalî uygarlıkların bilim-kurgu yazarlarının rüyalarındaki başkentini andıracak olan bu yeni Mekke’nin siluetini gökdelen azmanı binalar çizecek, meydanlar uzay filimlerinden fırlamış mekânları andıracak ve bu garip manzaranın en ucunda da tepeden bakılan ama noktadan bile küçük kalan bir yapı bulunacak: Kâbe-i Muazzama

Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap : Kabe'nin Görüntüsü Şok Etti.!!

Eski 03-11-2009   #2
KRDNZ

Öyle birşeye güçleri yetmez!

Garbın âfâkını sarmışsa çelik zırhlı duvar
Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var
Ulusun, korkma! Nasıl böyle bir imânı boğar,
'Medeniyyet!' dediğin tek dişi kalmış canavar?

Ey ŞaiR! Bana Yağmurdan bahsetme, yağdır
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 03-11-2009   #3
meLankoLik_asaLet

valla sevgli KRDNZ inşasına başlandı ve planlarda yapıld kıyamet alamtleri gerçkleşiyo :(

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 03-11-2009   #4
Gözyaşı

Allah kadir gelmez o binalar yerle bir olur daha bakalım ne kadar uğraşacaklar müslümanlarla yazıklar olsun yapanlara

Eski 03-11-2009   #5
Aragorn561

'kafire benzemek isteyen onun giib kafir olur' cümlesi onlara bişey ifade etmiyormudur acaba ben olsam iptal ederdim

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com