Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Kitap Özetleri

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
kiraz, kitap, yeşil, özeti

Yeşil Kiraz Kitap Özeti

Eski 10-21-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Yeşil Kiraz Kitap Özeti

Yesil Kiraz kitap özeti

kiraz, ailesinin sürdüğü yaşam biçimini beğenmeyen gözü yükseklerde birgenç kızdırsürdüğü sefil hayat onu yalanlara sürükler

kiraz ve ailesi köyden kente diğer akrabaları gibi çalışıp bir gecekondu sahibi olmak için gelirler ve kirazın babası bir apartmanda kapıcı olarak çalışmaya başlarapartmanın giriş katında oturmaya başlarlarkiraz yaşadığı yaşam şeklini beğenmemektedirannesinin ve babasının giydiği eski püskü şeylerden utanmaktadırokula başladığında ise öğretmenine ve arkadaşlarına babasının bir kapıcı olduğunu ve bir apartmanda yaşadıklarını söylemeztürlü yalanlar uydururküçük yaşında yaz tatillerinde kuaförde çalışmaya başlarkazandığı parayı annesi alarak alacakları ev için kenara koyarkiraz bir zaman sonra büyüronun büyüdüğünü fark eden anne ve babası ona baskı yapmaya başlarlarkiraz bu durumdan hiç hoşnut olmazbu arada okulda müge adında yeni bir kızla tanışmış ve kısa zamanda yakın arkadaş olmuşlardırmügenin ailesi zengindir ancak müge ile pek ilgilenemezlerbu yüzden müge serbest bir kızdırkirazın daha hiç erkek arkdaşı olmamışken onun bir sürü erkek arkadaşı olmuştur

birgün müge ile birlikte bir otelin havuzuna giderler orda mustafa ve özgür adında iki kişiyle tanışırlar kiraz onlara karşı gayet mesafelidir ancak bir süre sonra özgüre aşık olmaya başlar onunla çok güzel bir beraberlikleri olur ancak sonra özgür onun ailesi ve kendi hakkında söylediği yalanları anlar ve kendisi bir başkasıyla aldattığını düşünür her zaman yeşil kirazım dediği kiraza çürük kiraz sen bir çürük kirazsın! derbu sözler kirazın çok ağırına gider ve ayrılırlar

kiraz bir sene özgürle hiç karşılaşmamıştır ancak bir gün karşılaşır ve özgür onu arabasına binmeye ikna eder daha sonra ona bir pislik teklif eder ve kirazda onunla ancak böyle ödeşebileceğini düşünüp kabul eder

daha sonra kiraz hamile kalır ama hiç bir zaman özgürün bundan haberi olmaz çünkü kiraz bebeği aldırır

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com