Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Tarih / Coğrafya

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
gazi, kiyafetleri

Gazi Kiyafetleri

Eski 11-25-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Gazi Kiyafetleri

“Gazi Kıyafeti”, 28 Kasım 1996 tarih ve 22831 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan yönetmelik esaslarına göre belirlenmiştir

Bu yönetmeliğe göre, “GAZİ KIYAFETİ” :

KALPAK : Gri astragan kürktendir

CEKET : Lacivert kumaştan olup, iki düğmelidir

GÖMLEK : Beyaz renktedir

KRAVAT : Baklava desenli olup çizgileri lacivert, kırmızı noktalıdır

PANTOLON : Gri renktedir

AYAKKABI : Siyah renktedir

PALTO : Lacivert renktedir

MUHARİP GAZİ

AMBLEMİ : Ceketin sol üst cep üstüne takılır

MADALYA : Amblemin soluna gelecek şekilde takılır Diğer madalyalar amblemin sağına ve altına takılır

NOT : 1 Kore Devleti, Birleşmiş Milletler ve Dernek tarafından verilen madalyaların dışında çeşitli kişi ve kuruluşlar tarafından rasgele verilen madalyon, nişan ve rozetler gazi kıyafetinde kullanılmaz

2 Gazi kıyafeti, tören kıyafetidir Amacı dışında giyilmez

ÖNEMLİ HUSUS:

BU YÖNETMELİK ESASLARINA GÖRE, “MİLLİ BAYRAM VE KURTULUŞ GÜNLERİNDE; KUVVA-İ MİLLİYEYİ, TÜRKİYE MUHARİP GAZİLER DERNEĞİNİN SAVAŞA İŞTİRAK ETMİŞ ÜYELERİ TEMSİL EDER BU TÖRENLERE KATILACAK DERNEK MENSUPLARI YUKARIDA AÇIKLANAN, GAZİ KIYAFETİNİ GİYERLER

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com