Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Forum İslam > İslami Genel Konular > Dualar

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
yalvarişi, ömer’in

Hz. Ömer’İn (Ra) Bir Yalvarişi

Eski 07-27-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Hz. Ömer’İn (Ra) Bir Yalvarişi

Hz Ömer’İn (ra) bİr yalvariŞi
Ya İlahi! Şüphesiz ben katı kalpliyim Rıza-yı Şerifini ve ahiret yurdunu talep etmek gayesiyle hakka uyarak sana itaat edenler için, beni yumuşat Zulmetmemek, haklarında tecavüzde bulunmamak şartıyla düşmanlarına, bozgunculara ve münafıklara karşı sert ve şiddetli olmamı nasip et
İlahi! Muhakkak ki, ben çok cimriyim İsraf etmeden, har vurup harman savurmadan, riyasız(riya; gösteriş) ve süm’asız(süm’a: samimiyetsizce söylenen söz) olarak, şuurlu bir şekilde, iyi işlerde beni cömert yap Bununla, rızanı ve saadet yurdunu gaye edinmemi müyesser eyle
Allahım! Müminler için alçak gönüllü, yumuşak huylu olmamı ihsan buyur
İlahi! Çok gafil, çok unutkanım Her halükarda seni zikretmemi, ölümü hatırlamamı ilham eyle
İlahi! Sana kulluk ve itaat hususunda çok zayıfım Taatinde neşe lütfet
İlahi! Tam ve sağlam bir imanda, iyilikte, takvada, huzurunda yüce makamının anmada, Senden hâyâ etmede beni sabit kıl Seni razı edecek hususlarda, huşu ve nefis muhasebesinde vakti değerlendirmeyi, şüpheli olan şeylerden sakınmayı bahşeyle
Ya İlahi! Dilimin Kitab-ı Keriminden okuduğu şeyler hususunda düşünceli ve tedbirli olmamı, onu iyice anlamamı, manalarını tam olarak bilmemi, ibret nazarı ile bakmamı, hayatta oldukça onunla amel etmemi lütfeyle Şüphesiz ki, Sen her şeye kâdirsin
Not: Hz Ömer’in ilk halife seçildiğinde ettiği bu duayı, İslam Düşüncesi Dergisinin 5 sayısından(Yıl: 1967), Süleyman Uludağ beyin tercümesinden naklettik

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com