Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Nesil Bilinçlendirme Kampı - Gizli Tehlikeler & Tehditler > Protesto Ediyorum !...

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
dinkin, hakkında, hrant, öldürülmesi

Hrant Dink'in Öldürülmesi Hakkında !

Eski 01-29-2007   #1
[KAPLAN]

Hrant Dink'in Öldürülmesi Hakkında !

Hrant Dink'in öldürülmesinden sonra , üzüldüğüm ve kınadığım bazı olaylar hakkında görüşlerimi söylemek istiyorum

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı bir gazetecinin fikirlerinden ve görüşlerinden dolayı öldürülmüş olması son derece vahim bir hadise gerçekten Böyle bir cinayet şüphesiz düşmanlarımızı sevindirmiş, Türkiye'yi de üzmüştür Ancak , cinayet işlendikten birkaç saat sonra ve bilhassa cenaze töreninde birtakım kalabalıkların “Biz hepimiz Hrantız Biz hepimiz Ermeniyiz” diye haykırmaları akıl alacak bir şey değildir

Yakın tarihimizde siyasî cinayetlerde bir yığın gazeteci, profesör, yazar, fikir adamı öldürüldü Hatta mayınlarla, adice hazırlanmış pusularla hala daha mehmetçiklerimizi kaybetmekteyiz Bunların hiçbirinde Hrant Dink’e yapıldığı kadar coşkulu ve ölçüsüz nümayişler, törenler yapılmadı Ben mi bilmiyorum yoksa !

Bu tür tutum içerisinde bulanan insanları yürekten kınıyorum

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 01-29-2007   #2
rebellious23

sana katılıyorum kaplan zaten bu cinayetin arkasında kimlerin olduğuda hiçbir zaman ortaya çıkmayacak onuda sölim 1-2 kişinin üzerine yıkacaklar yine çok büyük oyunlar dönüyor aslında şimdi amerika sözde soykırımı tanıyabilir mesela amaçda buydu belki çok büyük hesaplar var yanii
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 01-29-2007   #3
Ergenekon

Konuyla ilgili görüşlerinize yürekten katılıyorum Bu vesile ile bu güne kadar öldürülen gazetecilerimizin listesini veriyor, rahmetle anıyorum hepsini Belirttiğiniz gibi hiç birinin cenaze töreninde benzer olaylar yaşanmadı
ÖLDÜRÜLEN GAZETECİLER

GAZETECİ/KURUM
ÖLÜM TARİHİ VE YERİ

Hasan Fehmi Bey/Serbesti
İstanbul 6 Nisan 1909

Ahmet Samim/Sada-yı Millet
İstanbul 19 Temmuz 1910

Zeki Bey/Şehrah
İstanbul 10 Temmuz 1911

Şair Hüseyin Kami/Alemdar
Konya 1912 veya 1914

Hasan Tahsin/Hukuk-u Beşer
İzmir 27 Temmuz 1919

Silahçı Tahsin/Silah ve Bomba
İstanbul 27 temmuz 1914

İştirakçi Hilmi/iştirak,Medeniyet
İstanbul 1922

Ali Kemal/Peyam-ı Sabah
İzmit 1922

Hikmet Şevket
1930

Sabahattin Ali/Marko Paşa
Edirne 1948

Adem Yavuz/Anka Ajansı
Kıbrıs 27 Ağustos 1974

Ali İhsan Özgür/Politika
İstanbul 21 Kasım 1978

Cengiz Polatkan/ Hafta Sonu
Ankara 1 Aralık 1978

Abdi İpekçi/Milliyet
İstanbul 1 Şubat 1979

İlhan Darendelioğlu/Ortadoğu
İstanbul 19 Kasım 1979

İsmail Gerçeksöz/Ortadoğu
İstanbul 4 Nisan 1980

Ümit Kaftancıoğlu/TRT
İstanbul 11 Nisan 1980

Muzaffer Fevzioğlu/Hizmet
Trabzon 15 Nisan 1980

Recai Ünal/Demokrat
İstanbul 22 Temmuz 1980

Mevlüt Işıt/Türkiye
Ankara 1 Haziran 1988

Seracettin Müftüoğlu/Hürriyet
Nusaybin 29 Haziran 1989

Sami Başaran/Gazete
İstanbul 7 Kasım 1989

Kamil Başaran/Gazete
İstanbul 7 Kasım 1989

Çetin Emeç/Hürriyet
İstanbul 7 Mart 1990

Turan Dursun/İkibine Doğru ve
Yüzyıl Dergileri
İstanbul 4 Eylül 1990

Gündüz Etil
1991

Mehmet Sait Erten/Azadi
Denk Diyarbakır 1992

Halit Güngen/İkibine Doğru
Diyarbakır 18 Şubat1992

Cengiz Altun/Yeni Ülke
Batman 25 Şubat 1992

İzzet Kezer/Sabah
Cizre 23 Mart 1992

Bülent Ülkü/Körfeze Bakış
Bursa 1 Nisan 1992

Mecit Akgün/Yeni Ülke
Nusaybin 2 Haziran 1992

Hafız Akdemir/Özgür Gündem
Diyarbakır 8 haziran 1992

Çetin Ababay/ Özgür Halk
Batman 29 Temmuz 1992

Yahya Orhan/Özgür Gündem
Ceylanpınar 9 Ağustos 1992

Hüseyin Deniz/Özgür Gündem
Ceylanpınar 9 Ağustos 1992

Musa Anter/Özgür Gündem Diyarbakır 20 Eylül 1992
Yaşar Aktay/Serbest
Hani 9 Kasım 1992

Hatip Kapçak/Serbest
Mazıdağı 18 Kasım 1992

Namık Tarancı/Gerçek
Diyarbakır 20 Kasım 1992

Uğur Mumcu/Cumhuriyet
Ankara 24 Ocak 1993

Kemal Kılıç/Yeni Ülke
Şanlıurfa 18 şubat 1993

Mehmet İhsan Karakuş
Silvan 13 Mart 1993

Ercan Güre/ HHA
20 Mayıs 1993

İhsan Uygur/Sabah
İstanbul 6 Temmuz 1993

Rıza Güneşer/Halkın Gücü
14 Temmuz 1993

Ferhat Tepe/Özgür Gündem
Bitlis 28 Temmuz 1993

Muzaffer Akkuş/Milliyet
20 Eylül 1993

Nazım Babaoğlu/Gündem
12 Mart 1994

Erol Akgün/Devrimci Çözüm
1994

Seyfettin Tepe/Yeni politika
28 Ağustos 1995

Metin Göktepe/Evrensel
İstanbul 8 Ocak 1996

Kutlu Adalı /Yeni Düzen Kıbrıs 8 Temmuz 1996
Selahattin Turgay Daloğlu İstanbul 9 Eylül 1996
Reşat Aydın/AA, TRT 20 Haziran 1997

Ayşe Sağlam Derince
3 Eylül 1997

Abdullah Doğan Candan Fm
Konya 13 Temmuz 1997

Ünal Mesuloğlu/TRT Manisa
8 Kasım 1997

Mehmet Topaloğlu Kurtuluş
Adana 1998

Ahmet Taner Kışlalı Cumhuriyet
Ankara 21 Ekim 1999

Hrant Dink Agos
İstanbul 19 Ocak 2007

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 01-29-2007   #4
puslu

VE sanıyorum hiç bir cinayetten sonrada dönem başbakanları'' katil yakalanmıştır'' gibi tv acıklaması yapmadı bildiğim kadarı ile
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 01-30-2007   #5
feyza

evt 'hepimiz ermeniyiz' sloganlarını benim türk halkımdan duymak hem üzdü hem şaşırttıneyseki bi avuç insanın ayıbıdır
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 02-10-2007   #6
İSİMSİZ KARANLIK

Evet, KAPLAN'a katılıyorum İnsanların kafası biraz fazla karışıktı, eylem yapmak istiyorlardı, soykırım olmadığını, aslında Ermeniler'i ne kadar sevdiklerini göstermek istiyorlardı Abartılınca da ortaya böyle bir şey çıktı Sürü bilinci
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 02-11-2007   #7
aisha

ben de hepimiz ermeniyiz dediklerini duyduğumda şok olmuştum ne ermesini ya ben ermeni falan değilimzaten pelitlide oturuyorum:)
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 02-13-2007   #8
punisher

hepimiz Türk'üz hepimiz Trabzon'luyuz hepimiz Mustafa Kemaliz

Açıkcası ben hiççççççç üzülmedim ölen gazeteci değil ermeni idi ve bu şahıs benim milletimin kanı için kirli demiş bir şahıstır Kimse kıvırmasın yok özür dilemiştir gibi geçin o lafları palyaçolukla kimseyi kandıramazsınız hepimiz ermeniyiz diye bağıranların Türkler olduğunu zannetmiyorum benim milletim bu kadar şerefsiz ve halkını satacak kadar adi değildir Kimin kimi katlettii ve soykırım yaptıgı belgeleriyle çırılçıplak ortada iken bu diretme ne diye Bir arkadaş başbakanın açıklama yaptıgını söyledi katil yakalandı diye Böyle bi salaklık varmı yaw Ölen onca şehitimizin adi katilleri yakalandıgında da çıkıp felanca yarbayımzıın katili felanca astsubayımzın katili mehmetciğimizin katilleri yakalandı dedimi herhangibir siyasetçi Bu adam kim ki yaw deli oldum bu adamı bu kadar sempatik yapan nee İmam öldürüldü hemde caminin içinde oflu hoca namıyla anılan bi zat dı duydunuzmu arkdaşlar medyada veya duyduysanız kaç gün duydunuz Medya ermeni zaten ne duyacaksınız ne göreceksiniz beyinlerimzi yıkanıp duruyor bu adamı bize şeker gibi veriyolar kandırılılıyoruz

BU VATANIN EKMEĞİNİ YEYİP İHANET EDEN BİR GÜN EKMEĞİ YEDİĞİ YERDEN KURŞUNU DA YER
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 02-13-2007   #9
crazy blue

azrailin sıktığı bi kurşun için ben ermeni olamam üzgünüm kaplana aynen katılıyorum bunu ülkeye siyasete mal etmek isteyenlerin çabalarıdır sadece bi arkadaşım nickinde şöle yazmıştı BEYOĞLUNDA CANSU İSİMLİ TRAVESTİ ÖLDÜRÜLMÜŞ HADİ PANKART AÇALIM BİZ TRAVESTİYİZ, İEYİZ DİE ERMENİ OLDUK İEDE OLURUZ

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 02-13-2007   #10
[KAPLAN]

Alıntı:
crazy blue tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
azrailin sıktığı bi kurşun için ben ermeni olamam üzgünüm kaplana aynen katılıyorum bunu ülkeye siyasete mal etmek isteyenlerin çabalarıdır sadece bi arkadaşım nickinde şöle yazmıştı BEYOĞLUNDA CANSU İSİMLİ TRAVESTİ ÖLDÜRÜLMÜŞ HADİ PANKART AÇALIM BİZ TRAVESTİYİZ, İEYİZ DİE ERMENİ OLDUK İEDE OLURUZ
Mesajlarınızın içeriğindeki yazıların hepsi büyük olmasın Gereken yerleri farklı renkte yazarak önemi belirtmeniz mümkün

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 02-13-2007   #11
alpin02

mekanı cennet olsun ne diyem ama hepinize katılılıorumm:)
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 02-18-2007   #12
XXXÇARŞIXXX

( Kurallara aykırı mesaj )

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 02-22-2007   #13
Lawinya

kendisinis tanimiyorum ama bende bizim türk halkini prostesto edeyim burdann bari ne o öyle cenazesinde hepimiz ermeniyiz ne kadar günayahh yaaa olmaz böyle

hepimiz ermeniyiz ne kadar zavalli acinacak halde ler ogün bu sözleri söyleyen kisiler
hasaaa töbe töbeeeee Ben elhamdüllilah müslümanimmmmm

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com