Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Nesil Bilinçlendirme Kampı - Gizli Tehlikeler & Tehditler > Güncel Haber Merkezi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
ağustos, haberleri, hayko26dan

Hayko26'dan II Ağustos Haberleri

Eski 08-02-2008   #1
hayko26

Hayko26'dan II Ağustos Haberleri

Dostları Osman Yağmurdereli'yi yalnız bırakmadı
İSTANBUL (İHA) - Acıbadem Hastanesi'nde yoğun bakıma alınan AK Parti İstanbul Milletvekili ve yapımcı Osman Yağmurdereli'yi sanatçı dostları yalnız bırakmadı

Osman Yağmurdereli Cuma günü saat 1700 sıralarında, enfeksiyonda ilerleme olması ve solunum sıkıntısı yaşaması üzerine tedavi gördüğü Acıbadem Hastanesinde yoğun bakıma alındı Durumu ciddileşen Yağmurdereli uyutulurken eşi Esin Hanım 1 dakika bile yanından ayrılmadı Sanatçı dostları da Yağmurdereli ailesini yalnız bırakmadı

Gecenin ilerleyen saatlerinde Osman Yağmurdereli'yi ziyarete gelen sanatçılar arasında Bülent Ersoy, Gülben Ergen ve Armağan Çağlayan vardı Bülent Ersoy'un güçlükle ayakta durduğu gözlenirken araçtan inerken düşme tehlikesi geçirdi Ersoy, Yağmurdereli'nin durumu hakkında açıklama yapmaktan kaçındı ve ziyaret sonrası göz yaşlarına hakim olamadı Sanatçı Gülben Ergen'in de çok üzgün olduğu gözlendi Ergen, "Söyleyecek bir şey yok Hepimiz çok üzgünüz" dedi Armağan Çağlayan ise "durumu çok iyi değilUmarım düzelir Şuan da yaşam destek ünitesine bağlı" şeklinde konuştu Metro Turizm Sahibi Galip Öztürk de Yağmurdereli ailesini ziyarete gelenler arasındaydı

Cevap : Hayko26'dan II Ağustos Haberleri

Eski 08-02-2008   #2
hayko26

Karakolda dayak iddiası
UŞAK (İHA) - Uşak'ın Sivaslı İlçesi'nde aşırı gürültü yaptıkları gerekçesiyle gittikleri karakolda darp edildiklerini iddia eden üçü bayan dört kişi savcılığa suç duyurusunda bulundu

Sivaslı İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne şikayet için gittikleri sırada Sivaslı İlçe Emniyet Müdürü M, polis memurları İ ve H tarafından darp edildiklerini iddia eden Nurten Peker (32) kardeşi A P, (29), S D(16) AK (15) savcılığa suç duyurusunda bulundu

Olayla ilgili gazetecilere açıklama yapan Peker önceki gün kardeşinin evine ziyarete gittiği sırada evde gürültü olduğu iddiasıyla eve gelen polis memurlarıyla tartıştığını, daha sonra 155 Polis İmdat telefonunu arayarak olayla ilgili bilgi verdiğini, polis memurundan şikayetçi olmak üzere Sivaslı İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne gittiğini söyledi Karakolda polis memurlarının kendisine hakaret edip şikayet dilekçesini kabul etmediğini savunan Nurten Peker, “ Karakolda polis memurları beni darp etti Sonra kendimi bir odaya kapattım Dışarda yakınlarımı darp ettiler Polisler kapıyı kırarak içeri girdi ve beni dövmeye devam etti Elime kelepçe taktılar bu sırada bir polis memurunun kolunu ısırdım Daha sonra bayıldım ve üzerime su döktüler Kendimi daha sonra hastanede buldumSabah hastaneden çıkarak doktor raporumla beraber Sivaslı Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundum Kafamda, boynumda ve kollarımda darp izleri ve morluklar var Sorumluların cezalandırılmasını istiyorum” dedi

Uşak Emniyet Müdürü Cafer Şahin olayla ilgili olarak yaptığı açıklamada görevli polis memurlarının vatandaşların ihbarı üzerine gittikleri evde iddiada bulunan kişiler tarafından hakarete uğradığını, polis memurlarının görevlerini yaparak olaya el koyduğunu söyledi Karakolda dayak iddialarının araştırıldığını da kaydeden Şahin, İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde hasar meydana geldiğini dile getirdi ve olayı bütün yönleriyle incelediklerini ifade etti

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 08-02-2008   #3
hayko26

Antalya'daki orman yangını etkili biçimde sürüyor
Antalya - Antalya'nın Manavgat ve Serik ilçelerinin köylerinde etkili bir biçimde süren orman yangınında, 10 bin hektarın üzerinde ormanlık alanın yitirildiği bildirildi

Antalya'da dünden bu yana süren orman yangınından, Serik'in Akbaş, Karataş, Sarıabalı, Deniztepesi ve Bucak köyleri etkinirken, Manavgat'ın Taşağıl beldesi Sağırin, Karaevli, Karabük ve Çakış köylerinin yangından etkilenmemesi için de çalışmalar sürüyor

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 08-02-2008   #4
hayko26

Çiçek: "Yüksek mahkemeden önceden haber almak mümkün mü?"
ANKARA (ANKA)- Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, AKP'nin, Anayasa Mahkemesi'nin parti kapatılmayacağı yönünde önceden bilgi aldığı yönündeki iddialara “Yüksek Mahkeme'den önceden haber almak mümkün mü?” diyerek tepki gösterdi

Cemil Çiçek, İsviçre Ulusal Günü dolayısıyla Büyükelçi Dr Walter B Gyger tarafından büyükelçilik konutunda verilen resepsiyona katıldı Burada gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cemil Çiçek özellikle Anayasa Mahkemesi'nin kararın AKP tarafından önceden öğrenildiği savlarına tepki göstererek “Yüksek Mahkeme'den önceden haber almak mümkün mü? Ben hiçbir zaman partinin kapatılacağını düşünmedim” diye konuştu

Çiçek, mahkeme yargıçlarının üzerinde durdukları delillere ilişkin haberlere de dikkat çekilmesi üzerine de gerekçeli kararı henüz görmediğini söyleyerek bir yorum yapmaktan kaçındı

-“B PLANIMIZ YOKTU” -

Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek gazetecilerin AKP'nin kapatılabileceği olasılığı karşısında bir “b planının” olup olmadığının sorusunu bir temel fıkrası ile yanıtladı Çiçek, “AKP'nin kapatılacağını hiçbir zaman düşünmedik Bu nedenle bir b planı yoktu Ben bir hukukçu olarak partinin kapatılacağını düşünmedim Bu yönde bir söylemimi bulamazsınız” dedi

Cemil Çiçek, başka soru üzerine de kendisinin Ağustos sonunda bir haftalığa Marmara civarındaki bir yerde tatil yapacağını, ancak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın tatil programını bilmediğini söyledi
Bu arada Cemil Çiçek olası bir kabine değişikliğine ilişkin bir soruyu “Bunu hiç sormayın” diyerek yanıtlamadı Cemil Çiçek, eski Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener'in girişimleri ile ilgili olarak da “Türkiye'ye hizmet etmek istiyorlarsa neden olmasın” değerlendirmesinde bulundu Çiçek, Şener'in kuracağı partiyi rakip olarak görüp görmediklerine ilişkin soruyu yanıtlarken de “Daha ne olduğunu, kimlerin olduğunu bilmiyoruz Önce görelim” demekle yetindi

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 08-02-2008   #5
hayko26

Ahmet Türk'ün yeğeni petrol hırsızlığından tutuklandı
ANKARA (ANKA)- Şereflikoçhisar yakınlarında Ceyhan- Kırıkkale Ham Petrol Boru Hattı'na vana takan şebekenin petrol çaldığını saptayan BOTAŞ ekipleri araştırma başlattı Araştırma kapsamında, Jandarma ekipleri DTP Genel Başkanı Ahmet Türk'ün ablasının oğlu olduğu bildirilen Lokman Türk ile arkadaşları Nihat Alca, Ramazan Aktaş, Abdurrahman Yavuz, Hasan Yavuz ve Mesut Aktaş, Şereflikoçhisar- Ankara karayolunun 17 kilometresindeki Abim Petrol Tesisleri'nin arka bölgesinden geçen hattan petrol çalarken suçüstü yakalandı

Sorgularından sonra bugün adliyeye sevk edilen zanlılar, tutuklanarak Şereflikoçhisar Cezaevi'ne konuldu BOTAŞ Savunma Sekreterliği avukatlarından Vedat Aksakallı, Irak-Türkiye, Batman-Dörtyol ve Ceyhan-Kırıkkale ham petrol boru hatlarında bugüne kadar yaklaşık olarak 10 milyon doların üzerinde hırsızlık yapıldığını ifade etti Aksakallı ANKA'ya yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Birkaç gün önce Ankara'da gerçekleşen olayda Jandarma'nın rutin devriyesi sırasında adı geçen kişiler yakalandı Aralarında Lokman Türk'ün de olduğu bu kişiler tutuklandı Sadece bir kişi reşit olmaması nedeniyle ailesine teslim edildi

BOTAŞ olarak benzer hırsızlık vakaları ile bundan öncede birçok kez karşılaştık Fakat teknik noksanlıklar nedeniyle hepsini tespit etmemiz maalesef mümkün değil Bizim tespit olanağımız boru hattında meydana gelebilecek basınç düşüklükleri üzerine gerçekleşebiliyor Burada, petrol boru hatlarına bir vana ile 200–300 metre boru döşenerek yapılan organize hırsızlık vakalarından söz ediyoruz Ben, bu son gerçekleşen olaydan elde edilecek gelirin, yakalanmasalardı eğer, tabii ki terör örgütüne yardım olarak gittiği kanaatindeyim Bana göre,eğer bu kişiler yakanlamasaydı, bu hırsızlıktan elde edilecek gelir silah ve malzeme olarak PKK'ya gidecekti

Şu ana kadar Türkiye'nin bu vakalardan ne kadar zarar ettiğine dair benim elimde net bir rakam olmamakla birlikte yakın bir zamanda BOTAŞ genel müdürümüzden alacağımız onay sonrasında, şimdiye kadar gerçekleşen hırsızlık olaylarına ilişkin bilgileri kamuoyu ile paylaşacağız

Bu tip hırsızlıkları yaptığı bilinen ve sayıları 15 ile 20 arasında olduğu bilgisine sahip olduğumuz gruplar var Bunların sonuncusu da aralarında Lokman Türk'ün de olduğu Ankara Şereflikoçhisar'da vuku bulan olaydır Benzer hırsızlıklar daha önce de Ankara'da meydana gelmiştir

Türkiye'deki bu tür vakaların ilki 1987 yılında yaşanmıştır Günümüzde de artarak devam etmesine rağmen son birkaç yıl içinde azaldığını söyleyebilirim Son iki yıldır petrol boru hatlarından hırsızlık yaptığı gerekçesiyle hüküm giyen kişilerin aldıkları hapis cezası toplamda 1270 yıldır

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 08-02-2008   #6
hayko26

Konya'daki göçükte arama kurtarma çalışmaları tekrar başladı
KONYA (İHA) - Konya'nın Taşkent ilçesine bağlı Balcılar beldesinde üç katlı kız öğrenci yurdunun çökmesinin ardından yapılan arama kurtarma çalışmaları tamamlandıktan sonra, Orta Mahalle Muhtarı İbrahim Avcı'nın, kızı Şehnaz Avcı'nın hala bulunamadığını söylemesi üzerine tüm sivil savunma ekipleri olay yerine geldi

Tekrar başlayan arama kurtarma çalışmalarında küçük kıza ulaşılmaya çalışıyor

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 08-02-2008   #7
hayko26

Konya'daki göçükte ölen 4 öğrenci toprağa verildi
KONYA (İHA) - Konya'nın Taşkent ilçesine bağlı Balcılar beldesinde yıkılan yurt binasında göçük altında kalarak hayatını kaybeden 17 kişiden 4'ü, son yolculuğuna uğurlandı

Balcılar beldesinden getirilen 13 yaşındaki Hatice Doğru, Fadim Yazıcı, Fadime Toz ve Elif Beyza Tuğyan'ın cenazeleri, akşam saatlerinde Konya'nın Meram ilçesindeki Kurtuluş Mezarlığı'na getirildi Mezarlık önünde cenaze araçlarından sırayla indirilen 4 öğrenci için ayrı ayrı cenaze namazı kılındı Namazın ardından yakınlarının dualar eşliğinde tabutlar omuzlara alındı Öğrenciler yan yana toprağa verildi

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 08-02-2008   #8
hayko26

YAŞ'ta ilk gün çalışmaları tamamlandı
Ankara - Yüksek Askeri Şura, ilk gün çalışmalarını tamamladı

Genelkurmay Başkanlığı Karargahı Çakmak Salonu'ndaki toplantının öğleden sonraki bölümüne Başbakan Recep Tayyip Erdoğan katılmazken çalışmalara Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt başkanlık ettiToplantıda, terfi sırasında bulunan albay, general ve amirallerin bir üst rütbeye yükseltilmesi, general ve amirallerin görev sürelerinin uzatılması ve emeklilik işlemleri ele alınıyor

''Disiplinsizlik ve ahlaki durumları'' nedeniyle Türk Silahlı Kuvvetleri'nden (TSK) ayrılacak personel de toplantıda değerlendiriliyor Şurada, TSK'yı ilgilendiren diğer konular da görüşülüyor Bu kapsamda, askeri stratejik konsept, TSK'nın program ve hedefleri ele alınıyor

YAŞ toplantısı, 4 Ağustos Pazartesi günü sona erecek

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 08-02-2008   #9
hayko26

Tunceli'de çatışma: 2 pkk'lı öldürüldü
ANKARA (ANKA) – Tunceli'nin Ovacık ilçesinde dün çıkan çatışmada 2 PKK'lı etkisiz hale getirildi

Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinde yer alan “Terörle Mücadele” başlıklı duyuruya göre, Tunceli'nin Ovacık ilçesi dağlık arazi kesiminde dün saat 1915 sıralarında, bir grup terör örgütü mensubu ile karşılaşılması üzerine çatışma çıktı Çatışma sonucu iki terörist silahları ile birlikte etkisiz hale getirildi

Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde, terör örgütünden kaçan 1 terörist, güvenlik güçlerine teslim oldu Tunceli'nin Pertek ilçesinde de, TKP-ML/TİKKO terör örgütü mensubu bir terörist, güvenlik güçlerince yakalandı

Van'ın Başkale ilçesi Böğrüpek köyünde terör örgütü mensupları tarafından bir vatandaşın evine el bombası atıldı El bombasının patlaması sonucu, evde maddi zarar meydana geldi

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 08-02-2008   #10
hayko26

Körfezdeki canavar "balon" çıktı
BALIKESİR (İHA) - Balıkesir'in Edremit Körfezi'nde balıkçıların ağına takılan ve kamuoyuna "canavar" diye sunulan değişik türdeki balıkla ilgili polemiğe bilimadamları son noktayı koydu Balığın "balon balığı" olduğu belirtildi

ÇENE YAPISI VE DİŞLERİ PİTBULL GİBİ
Edremit Körfezi'nde balıkçı ağına takılan Latince'deki adı lagocephalus spadiceus (Richardson, 1844) ya da lagocephalus sceleratus olan balon balığının eti, 'tedrotoksin' içerdiği için kesinlikle yenilmemesi gerekiyor Yenilmesi halinde vücutta dolaşım bozukluğuna yol açan balık insanı zehirleyerek ölümüne yol açabiliyor

Körfezdeki bir balıkçının Balıkesir İl Tarım Müdürlüğü'ne getirdiği balığı incelediklerini, ancak nasıl bir balık türü olduğunu anlayamadıklarını anlatan İl Tarım Müdürü Rüknettin Ceyhun, "İlk defa böyle bir tür gördüm ve çok şaşırdım Çene yapısı çok güçlü bir balık, dişleri de öyle Aynı pitbull köpeği gibi" diyerek şaşkınlığını dile getirdi Ceyhun, konunun kendilerine intikal eden bölümüyle ilgili şunları söyledi: "Edremitli balıkçılar bizi aradı, balığı getirmelerini söyledik Bizdeki su ürünleri mühendisi ile ben inceledik ama balığı herhangi bir sınıflandırmaya yerleştiremedik Balıkesir Üniversitesi'nden yardım istedik Yardımcı doçent gelerek inceledi, ülkemizde görülmeyen bir tür olduğunu, genellikle Kızıldeniz ve Hint Okyanusu'nda yetiştiğini ifade etti Balığı saklamak amacı ile üniversitenin zooloji bölümüne götürdü İlimizde hiç görülmemiş bir tür, insanlara zarar verebilecek bir olay Eğer bunlar sürü halindeyse denize giren insanlara zarar vermesini önlemek amacıyla incelemeye aldık

Buraya deniz taşıtlarından biri ile taşınmış olabilir veya kendi başına gelmiş olabilir Balıkçıların, böyle bir balığı koloni olarak gördüklerinde sahil güvenliğe ya da bize haber vermelerini önemle rica ediyoruz"
Korkacak bir şey olmadığını anlatan Ceyhun, balığın 40 santim boyunda, kafa ve gövde bir bütün olarak kemikli bir balık görünümünde olduğunu söyledi Ceyhun, yaptığı açıklamada, "Demirle biz iki çeneyi birbirinden ayıramadıkO kadar kuvvetli bir çene yapısı var Köpeklere benzer bir kafa yapısı vardı, pitbul köpeği gibi Görünüşte ürpertici, kuyruk kısmı kısa Çevik bir balık olduğu belli" dedi

Balıkesir Üniversitesi Fen Fakültesi Dekan Yardımcısı YardDoç Dr Dilek Türker Çakır da, Edremit Körfezi'ndeki Behramkale açıklarında balıkçıların ağlarına yakalanan balığın lesepsiyen bir göçmen olduğunu söyledi Ceyhun, göç yolları takip edildiğinde Marmara Denizi'nde görüldüğü ve kaydının bulunduğunu söylediği balığın "balon balığı" olarak adlandırıldığını anlattı

İhtisasını yumurta ve larvalar üzerine yaptığını, bu balıkla ilgili bilgileri literatürden öğrendiğini belirten Dilek Türker Çakır, şöyle konuştu: "Hiçbir şekilde canavar olamaz Canavar olacak özelliği yok Türün özelliği lesepsiyen göçmeni olması Edremit Körfezi için ilk defa kaydı olacak Türün henüz üremesi ile ilgili bir bilgi yok Literatürden okuduğum kadarı ile balıkla besleniyor Bu bir balon balığı, kurbağa balığı tamamen başka, familyası da farklı zaten Kendi bünyesi içinde özel bir enzim salgılıyor Direkt yenmesi tehlike unsuru oluşturur Bunun için tehlikeli bir tür Halkımız zaten bilmediği, tanımadığı balığı, 'hemen atayım pişireyim' mantığına sahip değil Derisi oldukça dikenli bir yapıya sahip, çok kolay pişirilebilecek özellikte değil, pullarını temizlemek o kadar kolay değil Bizim için çok büyük bir tehlike değil İleride sürü oluşturur, o zaman tehlike oluşturabilir, o başka birşey Şu an körfeze gelmiş bir tane balık tehlikeli demek bizim açımızdan da yanlış"

Bu değişik türdeki balıkla ilgili bazı haber sitelerinde dün geçilen haberin yanlış olduğunu anlatan ve bu konunun bilimadamı olarak kendilerini çok üzdüğünü belirten BAÜ Fen Fakültesi Dekan Yardımcısı YardDoç Dr Dilek Türker Çakır, şunları söyledi: "Balıkla ilgili yapılan haberde beni çok rahatsız eden kurbağa balığı denmesi ve yanlış latince isimle adlandırılması Kesinlikle bu kurbağa balığı değil, balon balığı Canavar balığı olacak bir özelliğe de sahip değil Bu balık sadece Edremit Körfezi için yeni bir tür Ama, göç yolları açısından düşünecek olursak tür yeni olma özelliğini geçmiş Edremit körfezine varmış ki, Marmara'ya gidebilmiş Sürekli kuzeye, soğuk sulara doğru göç yolu takip ettiğini düşünürsek Marmara'da bundan başkaları da olabilir"

Yüzde yüz olacak diye bir şeyin söz konusu olmadığını belirten Çakır, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bir yıllık periyotla körfezin sürekli taranması gerek Benim uzmanlığım bu türlerle çalışmak değil, ben yumurta ve larva çalışıyorum Son iki yılda körfezde yaptığım çalışmalarda sürüye ait bir yumurtaya rastlamadım Bu nedenle körfez için canavar olduğunu düşünmüyorum Üreme bölgesi olur, ben de yumurtalarını görürüm O zaman tür için yumurtlamaya başladı diyebiliriz Henüz böyle bir şey söz konusu değilMaalesef, balığın adı gibi bu haber de balon"

Körfezde yakalanan balıkla ilgili görüşlerini dile getiren bir başka bilimadamı Doç Dr Hatice Torcu Koç da, söz konusu balığın adının hatalı ve yanlış yazıldığını belirterek üzüntüsünü ifade etti, bundan büyük rahatsızlık duyduğunu söyledi

ZEHİRLİ TÜR

Doktorasını lesepsiyen göçmen balıkları üzerine yapan ve bu konuda Türkiye'de otorite kabul edilen BAÜ Fen Edebiyat Fakültesi Hidrobiyoloji Anabilim Dalı Başkanı DoçDr Hatice Torcu Koç, şöyle konuştu: "Kurbağa balığı değildir, hatalı demeç verilmiştir Balon balığı olarak Edremit Körfezi'ne kadar yayılmaya başladıkları görülmektedir Şu an tam olarak koloni oluşturmadıkları için çok da tehlikeli diyemeyiz Zehirli bir tür İç organları, üreme organları zehirlidir Lesepsiyen tür olarak bu balık bizim için önemlidir Kesinlikle canavar balık değildir, insanların yememesi gerekli Ben lesepsiyen doktoralıyım, bu konuda bilgi ve otorite sahibiyim, 5 yıl denizlerde gezdim Bu balığı iyi tanıyorum ve kurbağa balığı olmadığını çok iyi biliyorum"

Bu konuda demeç verildiği için de çok üzüldüğünü anlatan Koç, sözlerine şöyle devam etti: "Yanlış haber olmuş, tesadüfen gördüm ve iyi ki görmüşüm Bu bir balon balığıdır Çok ilginç balıktır Kendini zor durumda hissettiği zaman düşmanlarını püskürtmek için sırt üstü yatar, karnını şişirir ve savunmaya geçer, avını da böyle avlar Lesepsiyen türlerin Türkiye'ye girişi, yayılışı son yıllarda olmaya başladı Bu devam edecektir 60 lesepsiyen tür var ve bunlar 1902'den beri sürekli gelmektedirler"

BAÜ Fen Fakültesi laboratuvarındaki buzlukta muhafaza edilen balon balığı, öğrencilere eğitim materyali olarak kullanılacak

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 08-02-2008   #11
hayko26

Kamyonet kasasında 47 mülteci yakalandı
TOKAT (İHA) - Tokat'ın Niksar ilçesinde asayiş uygulaması yapan jandarma ekipleri, bir kamyonetin kasasında 3 gündür aç susuz yolculuk yapan 47 mülteci yakaladı

Erzurum'dan İstanbul'a 06 AC 4916 plakalı kamyonet arkasında giden Afgan ve Pakistan uyruklu 47 göçmen, D-100 Karayolu üzerinde Fatlı Köprüsü yanında jandarma ekipleri tarafından yakalandı Niksar İlçe Jandarma Komutanlığı'nda sağlık kontrolleri yapıldıktan sonra ifadeleri alınan göçmenlerin üç gündür aç olduğu öğrenildi Göçmenlere Niksar Belediyesi tarafından yemek verildi

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 08-02-2008   #12
hayko26

BAĞ-KUR'a yatıracağı 3 bin ytl'sini çaldırdı
SAMSUN (İHA) - Samsun'da bir kişi, Bağ-Kur borcunu ödemek için bankaya yatırmaya gittiği 3 bin YTL parasını cebinden çaldırınca polisten yardım istedi

Samsun'un Vezirköprü ilçesinin Beşpınar köyünde oturan Mustafa Satılmış (66), oğlu Mustafa Satılmış (29) ile birlikte köyünden Samsun il merkezine geldi Bağ-Kur İl Müdürlüğü'ne giderek borcunu öğrenen Mustafa Satışmış, borç miktarı ile ilgili makbuz alıp parayı yatırmak için bankaya gitmek üzere dolmuşa bindi Bugün saat 1200 sıralarında içinde bulunduğu dolmuşta yanında oturan kimliği belirsiz şahıs tarafından cebinde bulunan 3 bin YTL parası çalınan Mustafa Satışmış, polisten yardım istedi

Ankara'da inşaatta çalışan oğlu Muharrem Satılmış'ın kendisine Bağ-Kur borcunu ödemek için 3 bin YTL para gönderdiğini belirten Mustafa Satılmış, "Dolmuşta bir şahıs beni yanına oturmamak için çağırdı Hatta kendisine biraz daha yaklaşmamı söyledi Bu sırada parayı cebimden çalmış Dolmuştan inince paranın çalındığını fark ettim Parayı çalın şahısta bizimle aynı yerde araçtan inip kayıplara karıştı" dedi Kendisi ile aynı adı taşıyan oğlu ile birlikte İlkadım Polis Merkezi'ne giden Mustafa Satılmış, polise şikayette bulundu Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor

#diger igg:link,#diger igg:active,#diger igg:visited{font-family:tahoma;font-size:12px;font-weight:bold;color:#446aca;text-decoration:underline}#diger igg:hover{font-family:tahoma;font-size:12px;font-weight:bold;color:#cb1717;text-decoration:underline}#diger nA:link,#diger nA:active,#diger nA:visited{font-family:tahoma;font-size:10px;font-weight:bold;color:#a9a9a9;text-decoration:none}#diger nA:hover{font-family:tahoma;font-size:10px;font-weight:bold;color:#a9a9a9;text-decoration:none}#diger nD:link,#diger nD:active,#diger nD:visited{font-family:tahoma;font-size:12px;font-weight:bold;color:#666;text-decoration:none}#diger nD:hover{font-family:tahoma;font-size:12px;font-weight:bold;color:#666;text-decoration:none}#diger i{border-bottom:1px solid #cecece;margin:0 20px 0 20px;padding:0 10px 0 10px;color:#666}#diger iG{padding:0 10px 0 10px;color:#666}

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 08-02-2008   #13
hayko26

Rooney karakolluk oldu
LONDRA (İHA) - Londra'daki bir restoran çıkışında, fotoğraflarını çekmek isteyen bir gazeteciye tüküren İngiliz yıldız Wayne Rooney'nin polis tarafından sorgulandığı bildirildi

İngiltere Premier Lig ekiplerinden Manchester United'da forma giyen 22 yaşındaki İngiliz yıldız Wayne Rooney'nin bir gazeteciye tükürdüğü gerekçesiyle İngiliz polisi tarafından göz altına alındığı belirtildi Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan ünlü futbolcunun sözcüsü, olayı doğrulayarak magazin foto-muhabirinin Wayne Rooney ve eşi Coleen McLoughlin'i uzun süre takip ettiğini ve futbolcunun rahatsızlığını defalarca dile getirdiğini belirtti

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 08-02-2008   #14
hayko26

Osman Yağmurdereli yoğun bakıma alındı!
İSTANBUL (İHA) - AK Parti Milletvekili Osman Yağmurdereli, tedavi gördüğü Acıbadem Hastanesi'nde enfeksiyonda ilerleme olması ve solunum sıkıntısı yaşaması üzerine yoğun bakım ünitesine alındı Durumu ciddileşen Yağmurdereli'nin uyutulduğu öğrenildi

Geçtiğimiz günlerde safra kanallarındaki enfeksiyon nedeniyle tedavi altına alınan Osman Yağmurdereli'nin dün sabah solunum yollarında sıkıntı oluştuğu ve yoğun bakım ünitesine alındığı belirtildi Konuyla ilgili açıklama yapan Osman Yağmurdereli'nin doktoru İç Hastalıkları Uzmanı Dr Keramettin Şar, "Bildiğiniz gibi bir önceki basın açıklamasında enfeksiyon nedeniyle tedavi olduğunu söylemiştik Basın açıklaması yaptığımız gün aramızda olacaktı ancak ateşi çıktığı için katılamadı Fakat bu sabah solunum sıkıntısı olduğu için yoğun bakım ünitesine almak zorunda kaldık Şu anda tedavisi yoğun bakımda devam ediyor" dedi Enfeksiyonda ilerleme olduğu için yoğun bakıma aldıklarını yineleyen İç Hastalıkları Uzmanı Dr Keramettin Şar, "Kendisini dinlendiriyoruz En ufak bir gelişme olduğu zaman sizi bilgilendireceğiz" diye konuştu

AK Parti Milletvekili Osman Yağmurdereli'nin sağlık durumuyla ilgili olarak enfeksiyonu vücudunun tolere edemediği ve bu yüzden karaciğer ve böbreklerde sıkıntı oluştuğu ve sabaha karşıda solunum sıkıntısı başgösterdiği için yoğun bakım ünitesine alındığı bildirildi

Öte yandan, Yağmurdereli'yi hastanede sanatçı dostları İbrahim Tatlıses ve Gülben Ergen'in de ziyaret ettiği öğrenildi

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 08-02-2008   #15
hayko26

Cumhuriyet Savcısı, “Atatürk'ü sevmiyorum, Humeyni'yi seviyorum” diyen iki kişi hakkında takipsizlik kararı verdi Atatürk'ü korumak için özel kanunlara ihtiyaç olmadığını belirten Savcı, “Onlar sevmiyor diye Atatürk değerinden hiçbir şey kaybetmez” dedi

Beyoğlu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca Atatürk'ün hatırasına alenen hakaret suçlamasıyla başlatılan soruşturma tamamlandı Cumhuriyet Savcısı Muzaffer Yalçın, “Atatürk'ü sevmiyorum, Humeyni'yi seviyorum” diyen Nuray Canan Bezirgan ve Kevser Çakır hakkında takipsizlik kararı verdi

onlar sevmesede olur biz seviyoruz atamızızaten bu aralar insanlar şaşırır olduatalarınıda inkar etmeye başlamışlar atatürk zaten böle kendini bilmes insanların sevgisine kalmadıbizim sevgimiz yeter atamıza

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com