Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Komedi > Fıkralar

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
çeşitli, fıkraları, okul, öğrenci

Çeşitli Okul Ve Öğrenci Fıkraları

Eski 10-11-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Çeşitli okul ve öğrenci fıkraları

Cennet

Bir gün padişah Nasreddin Hoca' ya sormuş Hocam ben ölünce cennete mi gideceğim yoksa cehenneme mi, söyle bakayım? demiş

Hoca padişahtan korkmadan :

-Cehenneme gidersiniz padişahım? demiş

Padişahın sinirden sakalları titremiş

Bu durumu gören Hoca :

-Kızmayın padişahım ben aslında size cennete gidersiniz diyecektim fakat sizin cellatlarınızın kılıçlarıyla ölen suçsuz kişilerden cennet dolup taşmışBu yüzden cennete sığmazsınız diye cehenneme gidersiniz dedim, demiş

Eşeğe Ters Binmek

Nasreddin Hoca bir gün yabancı bir köyde misafir olur Cuma günü O'nu kürsüye çıkartırlar Güzel bir vaaz verir Herkez pek memnun kalır Camiden çıkınca Hoca'nın eşeğini getirirler Köylülerin hepsi ona hizmet etmek için adeta yarışırlar Hoca eşeğine binerken biraz düşünür Sonra eşeğin üstüne ters oturur Herkes hayret eder Köylülerden biri dayanamayıp sorar : - Hocam der Kusura bakma ama eşeğe niçin ters bindiğini sorabilirmiyim?

Hoca tebesüm ederek cevap verir :

- Eğer düz binip önünüze geçseydim siz arkada kalacaktınız Siz öne geçseydiniz, bu defa ben arkada kalmış olacaktım Böyle ters binince size arkamı dönmemiş oluyorum Sebebi bu

Timur'un Hediyesi

Aksak Timur, Nasreddin Hocanın köyüne uğrarKöylü padişahı layıkıyla ağırlar Padişah da giderken bu konukseverliğe karşılık; "Köyünüze bir fil hediyem olsun" der ve giderFil bu zamanla bağ bahçe koymaz her yanı talan ederKöylü ne yapsın çaresiz padişahın hediyesi diye ses çıkaramazHocaya: -Hocam perişan olduk bizi kurtarBiz bu file bişey yapsak padişah kellemizi alır derlerHoca:

-Benimle gelin padişaha durumu arz edeyim derKöylüyü arkasına alır huzura çıkarTimur:

-Hoca niye geldin? Filim nasıl? diye sorarHoca:

-Padişahım bu filiniz derken bi bakar korkudan arkasında kimse kalmamış herkes kaçmışPadişah:

-Eeeee ne olmuş file? Hoca:

-Padişahım hediyeniz olan filden çok memnun kaldık

Yalnız kalıyor bir tane daha istiyoruz

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 10-11-2012   #2
Prof. Dr. Sinsi

FEN BİLGİSİ DERSİ

Babası okuldan dönen oğluna:

__Bugün okulda ne yaptınız?diye sormuş

Çocuk:

__Fen Bilgisi dersinde deney yaptık

__Peki yarın ne yapacaksınız?

__Deneyde yıkılan duvarı yapacağız babacığım

—–

Böyle Soruya Böyle Cevap

Renkli kişiliği ve düşük not vermesi ile öğrencileri arasında özel bir üne sahip olan felsefe öğretmeni, sınav yapacağı gün öğrencilere, önce kâğıt ve kalemlerini hazırlamalarını söyledi, sonra da sandalyesini kaldırıp masanın üzerine koydu

Sonra:

“Sınav sorumu soruyorum” dedi “Bu sandalyenin var olmadığını

kanıtlayınız

Sıfırcı felsefe öğretmeni, sınav kâğıtlarını okuduktan sonra, bu konudaki ününe gölge düşüreceğini bilmesine rağmen, hayatında ilk kez bir öğrencisine yüz üzerinden yüz vermek zorunda kaldı

Öğrencinin sınav kâğıdında yalnızca şu iki sözcük yer alıyordu:

- Hangi sandalyenin

—–

Tanısana Hadi!

Biyoloji dersinden yapılacak sınav için sınıftaki herkes acayip çalışmış, notlar, kopyalıklar havada uçuşmuş Daha sonra sınavın yapılacağı gün gitmişler bir de bakmışlar, ortada kağıt kalem yok sadece sıra sıra mikroskoplar

Hoca;

- “Bu mikroskop lam’larında bir böceğin bacağı var, sınavınız bacağından böceği tanımak”

Tabii hemen itirazlar ama fayda etmemiş, hocanın dediği dedik Ögrenciler mikroskoplarına geçmiş ama tanıyamıyorlar… En sonunda biri dayanamamış, kapıyı çarpıp çıkmış Hoca arkasından seslenmiş;

- “Kimsin sen, kapıyı çarpıp çıkıyorsun?”

Kapı hafifçe aralanmış ve bir bacak uzanmış

- “Tanısana hadi tanısana kim olduğumu…”

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com