Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Bir Tutam Hikaye

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
hikayeler, yaşanmış

Yaşanmış Hikayeler

Eski 08-15-2009   #1
TiFus

Yaşanmış Hikayeler

Romantik , Arkadaşlık , Duygusal Vb Gerçek Yaşanmış Hikayeler Burda Paylaşabilirsiniz

Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap : Yaşanmış Hikayeler

Eski 08-15-2009   #2
TiFus

Liseye ilk başladımda birisiyle tanıştım o kadar masum o kadar tatlıydı ki ona çok baglandım o benden bende ondan hoşlanıyoduk ama çıkmıyodukBir gün ben bunu kıskandırmak için onun en yakın arkadaşı ile çıktım ve çok pişman oldum 4 gün sonra ben ayrıldımVE ONA HERŞEYİ ANLATTIM ONA İNAT YAPTIMI ONU KISKANDIRMAK İÇİN YAPTIMI ANLATTIM VE BENİ ANLAMADI VE BANA BİR ŞARKI GÖNDERDİ O ŞARKIYI ŞİMDİ DİNLEDİM ZAMAN BİLE İÇM ÇOK KÖTÜ OLUYO TÜYLERİM ürperiosonra bu beni affetmedi ve ayrıldık aramızdaki h erşey bitmişti ve ben kendime yeni sayfa açtım ve kerim die biriyle çıkmaya başladım o çok iyi birisiydi ama ok bir zübbeydionla 15 gün çıktım ama onu sevmedim sadece hoşlandım zaten oda bi kıza aşıkmış ve onu unutamıyomuş bendende sadece hoşlanmışaonlada ayrıldık ve ben 8 ay kimseyle çıkmak istemedimçıkmadımdasonra o eski lisedeki ilk aşkımla tekrar samimi olduk ve çıkmaya başladık çok mutluydum onla çünkü onu çok seviodum ama onlada ayrıldık ve o eski sevgilisine geri döndüve ben onun için herkezi deger verdim arkadaşlarmı karşıma almıştım ama degmezmiş onun için o kız çok cins oldum birisiydi ve şuan onla sözlülerilk önce çok üzülmüştüm günlerce aglamıştım ama aglasam bile hiçbişey eskisi gibi olmucak tı o sevdim kişinin kuzeniyle konuşmaya başladık ve o onun gibi deildi çok iyiydiama onun kuzeni ıspartada okuyoduhergün msn de konuşuyoduk5 ay konuştuk ve ben ona çok baglanmıştım ilk önce ona arkadaş dost gözüyle bakıyodum ama o öyle iyidiki sonra ona aşık oldum ve onla aram çok iyidi oda beni sevio gibiydi ama bir gün msn yi açtımda bana slm yazdı oysam o deilmiş sevgilisiymiş bana söylememişti sevgilisi oldunu ve ıo gün orda yıkıldım çok güvendim deger verdim kişi bana yalan söylemişti bide kız ukalaca konuşmaz mı çok sinirlendim ve o gün 5 tane sakinleştirici içtimve ertesi gün okulda çok kötü bir halim vardı arkadaşlarım çok kızmıştı bana bir erkek için degermi demişlerdi ve ben bukadar olaylardan sonra o kişiyle samimi olmamaya başlamıştımmsn de 1 tane kişiyle tanışmıştım ve ben bütün hınçımı ondan çıkartıyodum sanki olanları suçlusu o gibi ama sonra arkadaşım uyardı yanlış yapıyosun dedi hınçını ondan çıkarmana hakkın yok dedi ve ben dğşündüm ve herşeyi anladım şuan ondan çok hoşlanıyorum oda benden tanışalı 1 ay oldu sürekli tartışıyoz ama bunların hepsi tatlı kavgalar işallah onun sonuda kötü bitmez onla hayatıma yeni bir sayfa açtım ve dvm ediyorum işallah ilerde o da beni digerleri gibi üzmezzzzz
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 08-15-2009   #3
TiFus

Bir genç küçük yaşta kan davası sebebiyle babasını kaybetmiş ve ailesi tarafından yıllarca intikamını alması öğütleriyle büyütülmüşBu gencin iki dostu varmış;çocukluktan beri yedikleri içtikleri ayrı gitmeyen iki can dostuVe de bir sevdiceğiGünlrden bir gün haber gelirSevdiceği kızın ertesi günü başkasına kaçacağı haberiDelikanlı bu haberle yıkılır adetaSonra babasının katili olan kişi yine aynı gün,aynı vakitte köye gizlice gelecekmiş diye bir haber daha alırSaatler sonra gelen bir hab er onu iyice çıkamaza sokarZira,can dostları,iki eli kanda da olsa,aynı gün aynı saatte köyün dışındaki boş bir evde kendisini bekliyorlarmışDerin düşünceler içinde otururken ve ne yapacağına kara veremez bir vaziyetteyken,yaşlı annesi oğlunun üzüntüsüne ortak olmak istemişOğlundan durumu öğrenmişGüngörmüş kadın tereddüt dahi etmeden şöyle demiş:Oğul!Sevdiğin başkasına varacaksa bırak varsın!Zaten gönlü sende değildirDüşmanın artık senden çekinmeyecek kadar pervasız olmuşsa,bırak,varsın gelsin!Bir daha gelecektirAma oğlum,dostların çağırmışsa hemen git!Zira gerçek dostluk insanı insan yaparBu sözler üzerine genç rahatlarSilahını kuşanır atına biner ve dostlarının yolunu tutarKararlaştırılan yere vardığında,dotları sevinçle kucaklar onu,elinden tutup boş evin bir odasına götürürleryerdeki örtüyü kaldırdığında düşamanının ölüsüyle karşılaşır,yandaki bir odaya götürüldüğünde de,sevinçle boynuna sarılır sevdiceğiGerçek dostluğun önemini anlar böylece
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 08-15-2009   #4
TiFus

ben daha 12yaşımdaydım onu ilk gördüğümde bir anda aşık oldum onun mavi gözlerine ve ilk tatışmamız tartışmayla başladı ve sonra cıkmaya başladık cok sevdim onu asker zamanı geliyordu içim acımaya başlamıştı nasıl dayanıcaktim 15ay ama askere gidip gelmişti ve ilişkimiz devam ediyordu hiç unutmam bir cumartesi beni aradı aşkım buşuşalımmı dedi tamm aşkım dedim buluştuk yemeğe gittik gezdk eve bıraktı beni ertesi gün balkona cıktım bir baktım bir araba bu aşkımın arabasıydı ama süslenmiş düğün ar abası bir baktim mavişim içinde takım elbiseli evleniyoruz yazmış arabanın arkasına yıkıldımmmm o an bayılmışım annem içeri taşıdı aradan biraz zaman geçti kalktım hemen u olamaz dedim inanmam dedim cıktım en yakın evimize olan düğün salonuna gittim baktım aşkım herşeyim oyun oynuyordu ortada kızı gördüm yıkıldım allahım dedim al bu canımı dedim ve cıktım salondan aradım evlendinmi dedim o gece evet dedi birdaha beni arama sakın dedi yıkıldım keşke ölseydim o lafları duymasaydım ve aradan 2sene geçti ama hala onu cok seviyorum deli gibi aşığım duydum ki cocuğu olucakmış nediyi allah mutlu etsin arada msj atıyorum ve araıp sesini duyuyorum onu hala 12yaşımdaki gibi seviyorum ben 20 yaşıma girdim şuanda başkasıyla beraberim ama aşk yok sadce mavişimi untmak istediğim ama şu yazıyı yazarken anladım ölsemde onu cok seveceğim HERŞEYİM DENİZ GÖZLÜ SEVGİLİM BENİM
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 08-15-2009   #5
TiFus

bn daha 5 sınıftaydımokula yeni biri gelmiştio kadar güzel gözleri vardıki yeşil yeşildisonra ona aşık oldumve asıl hikaye bundan sonra başlıyoro okula geldikten 2-3 gün sonra bi kızla çıkmaya başlamışo kızda bnmle aynı yaştaymışbunu öğrendiğimde biras üzüldüm ama pek takmadımo zamanlar böle şeylerle pek uğraşmazdım6sınıfa geçtiğim zaman sınıflar karma yapılmıştıo kızla aynı sınıfa düştümkız bna o kadar yakın davrandıki bn herne kadar acı çeksemde onunla dost oldumhergün sevdiğimden çok güzel mektuplar alıyordubnde çaresiz okuyordumve okudukça anladımki ikiside biebirine aşıksonunda dayanamadım ve dostuma sevdiğimi söyledim o bunu duyunca hem sinirlendi hemde üzüldübna dediki:
-bn onu sevmiyorum dalga geçiyorum zatensenin için ayrılırım ondan,dedibnde sevdiğimin üzülmemesi için ona söyleyemdim aslında çok sevdiği insanın onunla dalga geçtiğiniişte bna en çok acı veren buydudostum ondan ayrılmadıartık bn dostumda iyice soğumuştumbu sefer sırf bna gıcık olsun diye sevdiğimle çıkmaya başladıbn o kadar çok acı çekiyordumki kimseye anlatamadım dedimisonra dostum ondan ayrıldı ve bna onu ayarlıycanı söyledibnde ona inandımve bekledim 2-3 defa denedi ama hiç birinde olmadıneden olmamış biliyomusunuz aslında bni kandırmış dost bildiğim insan6 sınıfın sonlarına doğru bn başkasından hoşlanıyorum o da bizim sınıftaydıdostum bna bi gün dediki bnde onu seviyorumtabi bn şaşırdım nasıl olur diye meğerse hepsi bi oyunmuş yine sırf bni kıskandırmak için öle yapmışbnm gözümün önünde onun kucağına oturmaya kalktı ama beceremedi7sınıfta bn yine dostum o çocuğu seviyo die ondan vazgeçtimmeğer gerçek sevmemişimgelip geçiciymişbn yine önceki sevdiğim çocuğa kapıldımama o bnden büyük olduğu için okuldan mezun olmuştunerdeyse hergüz okul çıkışlarına geliyordudostumu görmeye geliyordusonra dostum ikimizin arasını yaptı ve onla çıkmaya başladımaslında biliyordum hala onu sevdiğini ama sevda işte ne yaparsın herşeye katlanmak zorundasınbn onla çıkarken bnm yüzüme bile bakmıyordu hep o hep oona bi mektup yazmıştım içinde onu ne kadar çok sevdiğim yazılydıyırtıp atmıştır şimdi kimbilirsonra o bnm msnmi istemiş bnde verdimama hiç yüzyüze görüşmedik hep msn hep msnonunla konuşurken bna hep sevdiğinden bahsediyordu2-3 defa ayrılıp geri barıştıkhala çıkyorduk ama bn hiç mutlu değildim aynı acı içinde senelerdir kıvranıyordumsonunda cnma yetti bn ayrılmak istiyorum dedim sen onu çok seviyosun anladım dedimo da en sonunda itiraf ettionu sevmeye yeminli olduğunu söyledi o günden bu yana hiç yüzüne bakmadımsonra arkadaş oldukyine birkaç defa bni kandırmaya çalıştı ama yapamadıbirgün okula gittiğim zaman en iyi dostum olan bi arkadaşım olan birisi bna bnm onla çıkmaya başladığım gün afedersiniz de o dostum saydığım insanla öpüşmüşbunu duyduktan sonra onu bi daha hiç affedemedimve hala çok seviyorum

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 08-15-2009   #6
TiFus

Yaşlı bir kadın bankadan aldığı emekli maaşını hızlıca çantasına koyduŞöyle,birde etrafına bakındıKendisini takip eden birisinin olmadığına inandıEvine doğru hızlı adımlaarla gitmeye başladı Oysa ki elinde bir gazete ile yüzüznü saklamaya çalışan birisi onu takip ediyorduYaşlı teyze kalabalık sokaktan geçerek mahallenin yoluna doğru yürümeye başlad ıOnu takip eden adamda arkasından geliyorduSokakata kimse kalmamış,yer yer ıssızlaşmıştıBirden adam yaşlı teyze nin üzerine doğru hızlıca yürüyüp kolundaki çantasını tuttuçantayı çekmeye başladıYaşlı teyze hem şaşırmış,hemde korkmuştu yaşlı teyze: -Yapma evladım Dediysede adam onu dinlemiyordu polisler gelip yaşlı teyzeye: -Ne oldu? Dedileryaşlı teysze: -parmı çaldılar dedi kız polis yaşlı kadın şekline girerek suçluyu yakaladıolar
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 08-15-2009   #7
TiFus

Kayseri Yüzyıllardır bakir duyguları asla gün yüzü görmemiş , Erciyes adlı bir gelinin eteklerinde dinlenen yorgun bir Selçuklu
Ya bir gün bu allı gelini , bu pullu gelini al basarsa ?
Ya bir gün uyanırsa derin uykulardan ?
Ya bir gün patlarsa ?
Kıpkızıl lavlar altında kalırsa koca kent?
Kıpkızıl lavlar , bu şehrin geniş caddelerini sular seller gibi basarsa ? Kıyametler koparsa zümrüt rengi vadilerde Cehennemler kudurursa hacer ormanlarında ?
Hiç dert değil Hiç felaket değilHiç musibet değil
En büyük tufan şemşamerEn büyük zelzele şemşamerTut ki küçük kıyametTut ki belaların belası Tam bir püsküllü bela
Şimdi yasakTarih bilmem neBelediye meclisinin aldığı bir kararla şemşamerin özellikle el arabalarında satılması , açık yerlerde tüketilmesi yasak
Yamyam bekir , işte bu yasağı çiğniyordu kenar mahallenin birinde ve dibi çıkmaz , dar bir sokağın içindeki , toprak damlı evinin avlusunda
Gazete kağıtlarından yaptığı , biraz küçük , biraz büyük külahların içini doldurup, ağzını kapatırken burnundan soluyordu adeta ;
“Sana mı düştü şemşameri yasaklamak ? Kime ne zararı var bunun ? Sen biliyor musun kaç kişi ekmek yiyor bunun sırtından ? Yerleri kirletiyormuşCaddeler , sokaklar , çarşılar çöplüğe dönüyormuşKirletirse kirletsin Dönerse dönsünÇöpçülerin yok mu senin ? işleri güçleri ne ? temizlesinler sabahtan akşama kadarBoşuna mı para veriyorsun sen onlara ? “
Onunla aynı işi yapmaya çalışan Fadime öfkeli bir sesle ; “ He ya ! Başka işin gücün yok mu senin
de başkasının ekmeğiyle oynayıp duruyorsun ? Oy zamanı gelince tilkiler gibi dört dönüyorsun etrafta “ dedi Yamyam , ağzındaki sigaranın külünü dökmeden mırıldandı ; “ Kız bunlar seçilene kadar “ dedi “ Seçildiler mi her bir şeyi unutur bu dürzüler
Bakışları bir ara Fadime’nin çarpuk çurpuk yaptığı külahlara takıldı
- Kız nasıl yapıyorsun öyle ?
- Daha nasıl yapacağım ? Yapıyorum işte
- Kız öyle külah mı yapılır salakBak böyle yapacaksın , böyleBenim yaptığım gibi tamam mı ?
Fadime kızdı bu söze “ Aman ne bileyim ben külah mülah yapmasınıBeğenmiyorsan al kendin yap” Yamyam ters ters baktı karısına ; “ Şimdi elimin tersiyle çarparsam görün külahı mülahı Beni dellendirme zaten canım burnumda “ dedi Fadime ses çıkarmadı Bilirdi Yamyam Bekir’in huyunu “ Çarparım “ dedi mi çarpardı bu uğursuz
“ Şemşameri çok fazla koyuyorsun külahlaraSenin babanın şemşamer tarlası mı var ? Bunlar yirmibeşlikler için Az koy azBir şinik şemşamer kaç para haberin var mı senin ? “
Yirmi senelik kocaBir kızdı mı kıran, döken bir aksi bir herifÖyle her kadın çekmez kahrını bununYeri geldiginde it olacaksın , yeri geldiğinde adam Bir vurdu mu anında yapıştırır yereEli de bir ağır ki imansızın Ne olacak masa başında kalem efendisi değil ya ! Ne bilsin hanım kymetini
Eh ! ara sıra dayak da yese , kötek de yese Yamyam Bekir helalıGülünü seven dikenine katlanırBaşka türlü nasıl geçim olacak sonra ? Aç , açık bıraktı mı seni ? Yook ! Allah var taşır getirir eveNamusuna bir zarar getirdi mi ? Yook ! Sümme haşa ! Eh ! o zaman sen de azıcık katlanacaksın Azıcık çeneni tutacaksın Er kişi böyle olurHerkesin başında
- Seni imansız seni Seni Allahtan korkmaz , kulundan utanmaz seniSen ne anlarsın aç adamın
halindenMillet aç mı tok mu ne bilirsin sen Kendi bebelerinin bir eli yağda , bir eli baldaKuş sütüyle besliyorsun avradını uşağını
- Elleri kırılsın inşallah !
- Yedikleri boğazında , yemedikleri yanında
- Boğazlarına dursun inşallah !
- Bir giydiğini bir daha giymez bunlarSanki milletvekili avradıFakir fukaranın halinden ne anlar
bunlarMillet açlığından geberse kulakları bile duymayacak dürzülerin
- Kulaklarına kurşun akar inşallah
- Ulan şemşamer bizim nimetimizBu eve ekmek giriyorsa şemşamerin sayesinde giriyor
- Şemşamer kadar başına taş düşsün inşallah
Yamyam Bekir kaldırıp başını Fadimeye baktı ve için için gülmeye başladı ;
- Kız deli ! Şemşamer kadar taş düşse ne yapar adama ? Söyleyeceksen iyi bir şey söyle bari
- Aman ben sinirimden ne dediğimi biliyor muyum ki
Epey külah yapmıştı FadimeYamyam Bekir de onların içini şemşamerle ya da nam ı diğer ay
çiçeği ile doldurmuştuYirmibeşlikler ayrı , ellilikler ayrı , yüzlükler ayrı
El arabasının altındaki zulaya özenle yerleştirirken konuştu Fadime;
- Yanlışlık manlışlık yapıp da yirmibeşliğin yerine ellilik verme ha !
- Delimiyim kız ben ? Niye vereyim ki ?
- Olur ya ! üstünü iyice ört de çarşı ağaları görmesin
- Görmezler ,görmezlerMerak etme
- Gözleri kör olsun inşallah !
- Olsun kız FadimeOlsun ki şemşamer külahlarını görmesinler
Yamyam Bekir , el arabasının üstünde bulunan , adet yerini bulsun cinsinden konulmuş fındık , fıstık ,kabak çekirdeği , leblebi ,gibi kuru yemişleri şöyle gelişi güzel düzenledikten sonra fadimeye ; “ Fadime, belli oluyor mu kız şemşamer külahları “ diye sorduFadime biraz geriye çekilerek , el arabasının sağından baktı , solundan baktı , önünden , arkasından derken , “ yok “ dedi “ Hiçbir şey görünmüyor Çuvalı kaldırmazsan hiç bir şey görmezler
Yamyam Bekir , terazinin gözlerinin bir güzel temizledikten sonra baktı karısına ;
- Fadime ! Kız iyi de ne deyip satacağım ben şemşameri ? Millet ne bilsin çuvalın altındakini ?
- He ya ! Doğru valla Ne desek bilmem ki
Yamyam , düşündü , taşındı , kaşındı bir şey bulamadı “ Ay çiçeği var desem elalem güler
banaHem çarşı ağaları da hemen anlar “ dedi Fadime ucuzluktan alınmış eşarbını düzeltirken konuştu ; “ Valla Bekir benim de aklıma bir şey gelmiyor “ dedi Diğeri güldü bu söze El arabasının sağını solunu bilmem kaçıncı defa daha kontrol ederken “ Zaten gelirse şaşardım kız Kadın kısmının aklı neye erer ki zaten “ dedi
- Allah canını almaya emi Senin aklın neye erer ? Niye okuyup ta masa başında memur olamadın
da şemşamer satıyorsun ?
- Şimdi elimin tersiyle çarparsam
- “ İyisi var “ de” İyisi var, iyisi var “ O zaman herkes anlar
- Aferim kız Fadime Ara sıra kafan çalışıyor ha ! Tamam böyle söyleyeyim
- Benim kafam her zaman iyi çalışır ya ! sen vura vura kafa mı koydun bende
Yamyam Bekir güldü bu sözeKarısının yüzüne bakmadan ve ağzında dibi kalmış sigarayı atmadan yarım ağızla cevap verdi Fadimeye ;
- Hadi ordan kör Seyit’in , pasaklı kızıBen olmasam kim alırdı seni acaba ?
- Sen kimin oğlusun ki ? Otur da kendine bak Beni dul kadın gibi getirdiğini unuttum mu sandın ?
- Gözüne dizine dursun kız Fadime Ne çabuk unuttun sana taktığımız altın bilezikleri
- Doğru Bir tek bir taneHadi , hadi Çok konuşma da Bismillah de , git işineAllah büyük
Yamyam , Fadimeye ters ters bakarken , bir yandan da bu dibi çıkmaz sokağın bozuk parke taşları üstünde el arabasını itelemeye çalışıyorduAra sıra çaktırmadan , zuladaki çuvala bakıyordu Doğrusu iyi gizlemişti şemşamer paketleriniKimse farkedemezdi
Çarşıya çıktığında onu tanıyan birkaç esnaf , dükkanlarının önünden seslendi ;
- Bekir AğaHadi iyisin , iyisin geneBakıyorum da fındık , fıstık satıyorsun gayrı
- Bekir Ağa sen de mi sosyete işine döndün ?
- Hah ! şöyle arkadaş Şemşamer yasağı yaramış sana
- İlle de şemşamer , ille de şemşamer
Bekir ağa el arabasını durdurduManalı gözlerle kendisine laf atanlara döndü ; “ İyisi var , iyisi var “ dediDiğerleri pek bir şey anlamadılar bu sözden Bekir Ağa , sağına , soluna şöyle bir göz attıktan sonra yeniden ; “ İyisi var iyisi “ dedi “ Anlarsınız ya ! zulada “ Uyanık bir ayakkabıcı çaktı manzaradanEl arabasının yanına yaklaştı ve usulca ; Essah mı söylüyorsun Bekir Ağa Hani nerde ? “ diye sorduYamyam , adamın duyacağı bir sesle konuştu ; “ Dinime imanıma Anladın değil mi ? “ dediAdam bir süre baktı Yamyam Bekir’e Kurnazca gülümsedi “ Çuvalın altında mı “ dedi Yamyam, evet anlamında hafif bir baş işareti yaptıSonra, “ Benim adım Yamyam Yaş tahtaya ayak basar mıyım ben ? Kaç paralık istiyorsan sen onu söyle Yirmibeşlik var , ellilik var , yüzlük var “ dedi Ayakkabacı esnafı bıyık altından gülerken konuştu “ Helal sana Bekir AğaGene yapmışsın yapacağınıYüzlük ver yüzlük Ulan yasak çıktı çıkalı hasret kaldık bu merete “ dedi Yamyam , çevreye yeniden göz gezdirdikten sonra çuvalın içindeki zuladan iki yüzlük paket çıkardı
- Çaktırmadan cebine koy
- Tamam tamam
- Allahını , kitabını seversen hiç kimseye bir şey söylemeBu benim ekmek kapımSöyle şunlara da
hepsi birden dolmasınlar arabanın başınaNe olur ne olmaz Elleriyle işaret etsinler yeter Ben getiririm onlaraÇarşı Ağaları kuş uçurtmuyor bu günlerde
Adam , Yamyam Bekire ; “ Merak etme “ dedi Daha sonra diğer çarşı esnafına durumu anlattığında sokağın içinde bir kahkaha tufanı koptu ;
“ İyisi var iyisiİyisi var , iyisi “
Şifre buParola buBunu bilen ya da anlayan yaşadıOna bütün zula kapıları açıkDeğilse babası mezardan kalkıp gelse bile zırnık yok
Niye ? niyesi var mı ? işin ucunda para cezası var , malını kaptırmak var , belki hapis cezası bile varAllah muhafaza , çarşı ağaları bir görsün , Yamyam Bekir’in ocağının sönmesi demek olur bu
Yamyam Bekir , başka bir sokağa düştüğü zaman , yine bildik , tanıdık ,ayakkabıcı , tuhafiyeci , elbiseci gibi esnaflara gidiyor, onlara sır verir gibi zulada iyisinin olduğunu söylüyor , hatta el arabasının başına gelip dikkat çekmesinler diye şemşamer paketlerini kendisi götürüyordu
Bazen yirmibeşlik
Bazen ellilik
Çoğu zaman da yüzlük şemşamer paketleri ya da Fadimenin kınalı , küt parmaklarıyla , bilmem hangi seneden kalmış gazete kağıtlarından yaptığı , yamru yumru külahlar
İşin garibi o zamana kadar el arabasının üstüne özenle yerleştirilmiş , ne tuzlu , tuzsuz fıstık içine , ne çifte kavrulmuş leblebiye , ne açıkta satılması yasak olan kuru üzüm çeşitlerine , ne de pahalı fındık içine alıcı çıkmıştıTerazi hala mesaiye başlamamıştı
Varsa yoksa çıt , çıt ,çıt , tuuu
Eğer belediye meclisinin meret diye yasakladığı şemşamer olmasın , durumu kötüydü Yamyam’ınİşin bir başka iyi tarafı bu çevrede , hatta başka yerlerde de hiç kimse açıktan şemşamer satamıyorduMeslek sahiplerini işten el çekmişler , ya da sadece kabuklu fistık satıyorlardı
Arz talep meselesi mi desek Uyuşturucu bağımlılığı gibi bir şey mi desekİnce hastalık mı desekÖyle ya millet zorla kabak çekirdeği yiyecek değil ya !
Erciyes’deki kar’ın azalıp azalmadığına bakarak kırık leblebi mi yenir ?
Şimdi çarşılar , pazarlar , caddeler , sokaklar pırıl pırılmışBana ne ! Ben cebime giren çıkan paraya bakarım Hem millet şemşamer diyor , başka bir şey demiyor
İlle de şemşamerVarsa da yoksa da şemşamer
Tuzlu şemşamer , tuzsuz şemşamer , kavruk şemşamer
Deve dişi , kaldırım taşı , var mı bunun arkadaşı ?
Çıt , çıt , çıt Tuuu!
İşler iyiye gidiyorduMemnundu Yamyam “ Hay aklınla yaşa kız Fadime Cahil mahilsin ya iyi buldun bu lafı” diye geçirdi içindenEğer kendi bu sözün ne anlama geldiğini açıklamasa kimsenin anlayacağı yoktu
“ İyisi var iyisiİyisi var iyisi “
Çarşı olur da ağaları olmaz mı ? Yanına destur çekilerek ancak varılabilen , ağzından çıkan her kelimenin kanun yerine geçtiği , süslü püslü , lacivert elbiseler içindeki ağalar
Köy ağalarının cürmü ne ki ?
Kara kış’ta gezen kurt sürüleri gibi kol geziyorlardı çarşı , pazarYamyam’ın bu gizemli arabasına şöyle yandan çarklı bir nazar ettilerBekir Ağanın alışkanlıktan olacak kalbi bir an yerinden fırlayacak gibi olduysa da çabuk topladı kendini ve bu yürüdükleri yerleri Zaloğlu Rüstem gibi titreten kırmızı yanaklı , sinek kaydı traşlı , burunları şu anda Erciyes’te gezen adamlara pis pis sırıttı
Kim ne diyebilir ? Fındık , fıstık bilmem ne
Var mı o memnu şey ?
Sonunda bir köşebaşında demir attıDükkan önünde olmadığı için esnafla belaya kalmazdıZaten çarşı esnafı tarafından , bilinen biri olmasından , hatta sevilen biri olmasından dolayı ses çıkarmazlardı “ fakir adam Sebeplensin Sevaptır “ diye düşünürlerdi
Eski , yırtık bir naylon tabureyi el arabasının altından bir yerden bulup çıkardı ve üstüne oturduBir avuç leblebi aldıÇatur , çutur sesler gelmeye başladı ağzındanAzı dişlerin görevini ön dişler yapmaya çalışıyordu Öyle ya azı dişler de , bilmem ne dişler de çoktan Yamyam’ın ağzını terk etmişlerdiYoksulluğun gözü kör olsunPara mı var ki gidenin yerine yenisi gelsinFadime’nin sesi çınladı kulaklarında bir an ;
- Bekir !
- Hıı !
- Sana bir şey diyeceğim Amma kızmayacaksın tamam mı ?
- Tamam tamam Söyle ne diyeceksen
- Şu dişlerimi yaptırsak diyorum Bebelerim ölsün ki yemek yiyemiyorum Bekir
- Hele bir bakalım da
- Amma şu öndeki dişlerimi porsonol mu personal mı her neyse işte ondan yaptıracaksın tamam mı
- Senin şimdi anana da , avradına , da dişine deTövbe , tövbe Ulan daha adını bile
söyleyemiyorsunArtiz mi olacaksın lan sen bu yaştan sonra ?
Yamyam güldü kendi kendineO sırada tiril tiril ütülü pantolonu , şık çeketi , kıravatı ve kaşlarının üstüne inmiş o kasketi ve apoletleriyle kibar adı zabıta memuru olan bir çarşı ağası geçti yanındanYamyam sakindiSonra birden geri döndü bu hükümet adamı
- Selamünaleyküm Hayırlı işler
- Aleykümselam Sağol ağam Buyur Emret
Yamyam Bekir , bu kısa boylu , tıknaz adamı tanırdıAksi mi aksi olduğunu bilir , onunla ters düşmemek için ne yapacağını şaşırırdı” Nuh der peygamber demez “ bir adamResmi elbiseyi giydi mi engin dağları kendisinin yarattığını zanneden bir vazife düşkünü Ne babasına torpil geçer , ne kaynatasınaDerler ki mahalle çeşmesinde çamaşır yıkayan yaşlı bir kadın bile bunun korkusundan , doktor çıkmış oğluna şöyle bir sitemde bulunmuş;
“ Yavruuum ! ha ne vardı az daha okusaydın da bir çarşıağası çıksaydın kuzum Ha ! ne vardı “
Çarşı ağası kabak çekideklerinden bir tane alarak kalite kontrol testi yaptı;
- İyisi var mı efendi ağa ? iyisi ?
Haydaaaa! Bu nasıl iş ? Yamyam Bekir şaşırdı bir an Yanlış duyduğunu sandı ;
- Buyur ağam ? Af buyur anlamadım da !
- İyisi var mı diyorum iyisi ?
Yamyam iyice aptallaştıYanlış duymuyordu Bu cehennem zebanisi hükümet adamı “iyisi” ni istiyorduSormakla sormamak arası tereddüt ettiÇarşı ağası ikinci kabak çekirdeğini dişleri arasına götürürken , Yamyam kekeleyerek , kıpkırmızı bir yüzle sordu ;
- İyisini mi istedin ağam Yanlış duymadım değil mi ?
- Ne demek ? tabii ki iyisini istiyorumKulağın sağır mı senin Kötüye niye para vereyim ben ?
- Ağam af buyur da essahtan mı iyisini istiyorsun ?
- Bana bak efendi Beni kötü konuşturma Daha nasıl anlatacağım sana İyisi varsa var de Yoksa
yok deEğleniyor musun sen benimle ?
- Estağfirullah ağam O nasıl söz Haddimize mi düşmüş Var iyisi var da !
- Eee! Ne kıvranıp duruyorsun ? Varsa verÇifte kavrulmuş olsunTuzlusundanKülahın içine koyda
cebim batmasın Bağırsak şeritlerine iyi geliyormuş
Yamyam Bekir , ağır ağır el arabasının altına eğilirken kuşkulu gözlerle bu ağaların ağasına bakıyor , adamın yüz ifadesinden bir şeyler çıkarmaya çalışıyordu
Çekine çekine sordu ;
- Kızmak yok amma tamam mı ? Alıp karakola götürmek de yok
- Yahu kafayı mı yedin sen ? Niye kızayım? Niye karakola götüreyim seni?
- Amma para mara almam bilmiş olBenim hediyem olsun ağama
Çarşı ağası bir süre kuşkulu gözlerle baktı Yamyam Bekir’e;
- Niye sadaka mı veriyorsun ?
- Tövbe ağam Allah seni inandırsın içimden öyle geldi de
- Olmaz Parası ile vereceksen ver Yoksa gider başkasından alırım iyisiniHer tarafta satılıyor
Bekir Ağa adamın kızdığını anlamıştı Onu daha fazla öfkelendirmemek , gazabını üstüne çekmemek için yapmacık bir tavırla sırıttı adamın yüzüne;
- Tamam ağam Kızma Emrin başım üstüne Zaten benden başka da satan yok be çevredeAmma
şaşırmadım desem yalan olur valla
Eğildi arabanın altındaki zula yerinden iki paket çıkartarak uzattı çarşıları ağasına ;
- BuyurBir külah da benden olsun yeğenlerime
Adam , Bekirin uzattığı paketleri aldı Aldı ama yüzünde şakın bir ifade belirdi;
- Ne bu ?
- İyisi ağam Sen iyisini istemedin mi ? Böyle senin gibi eş dost için ayırdığımdan çıkarıp verdim
Çarşı ağası iyice şaşırmıştı Bir elindekilere , bir Yamyam Bekire bakıp duruyordu ;
- İyi de daha tartmadın ki Hem sana kaç gram istediği mi bile söylemedim ben
Yamyam yine o yapmacık sırıtmasıyla baktı adamaSaygıda kusur etmemek için el pençe divan duruyor , sesini yumuşatmaya çalışıyor , adeta adamın gözlerinin içine bakıyordu Hani ” yat “ dese anında yatacak , “ kalk “ dese anında kalkacaktı Bütün çarşı pazarın illallah dediği adama “ iyisi “nden veriyordu Olacak şey miydi bu ?
- Ağam bunlar yüzlük paketlerden Gelininle önceden tartıp böyle paketlere koyduk Ağam Allahını kitabını seversen çabuk at şunları cebineBir gören olur , bir şikayet eden olursa benim yüzünden makamından olursunNeme lazım
Çarşı ağası şaşkınlıkla baktı Yamyam Bekir’in yüzüne ve sordu ;
- Senin kafan üstünde mi ? Ulan niye işimden olacağım durup dururken bir kuru yemiş için ?
- İtin olayım ne olur ne olmaz
- Ne var bunların içinde ?
- İyisi var ağam Senin istediğin gibi
Çarşı ağası yamyam Bekir’in korku dolu bakışları arasında paketlerden ya da külahlardan birini açtı Dudaklarında alaycı bir gülümseme belirdi ;
“ Vay ! vay ! vay ! Bak ne var bunun içindeKısmet adamın ayağına gelirmiş böyleBen iyisini isterken kabak çekirdeğinden söz ediyordum “
Yamyam Bekir’in , ağlama , sızlama , yalvarma , yakarma faslını duvara , hatta mezara yapması sona erdi Yanında , çarşı , pazar esnafının püsküllü belası , çarşı ağası olduğu halde , zabıta karakoluna doğru el arabasını itelerken arkasından bir ses bağırıyordu ;
“ Yamyam ağa İyisi var mı iyisi ? “

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 08-15-2009   #8
TiFus

1999 yılıydıHenüz üniversiteyi kazanmış yeni kayıt yaptırmıştımDers programına bakarken ynımda belirdiğini farketmedim bileTa ki bu dersten geçmen çok zor diyene kadarDöndüm lacivert takım elbisesiyle bana gülümsüyordugerçekten söylediği gibi olacak coğrafya dersinden kalacak ancak bir sene sonra geçebilecektimBöyle tanıştık;aynı bölümdeydik o ikide bende birdeEkim 11 evet dedim tam 3 yıl kesintisiz aynı şehirde evlilik hayalleri kurarak geçirdik Ben son sınıfa geçtiğimde o okulu bitirmi ştiTürkiye nin en üra köşelerinden birine bir köye tayin edilmiştiHalbuki ben yaşadığımız yere atanmasını beklerkenTek kelimeyle benim için yıkım olmuştu
Artık devlet memuruydu üstelik henüz stajyerdiHer istediğinde gelemezdi1 yıl boyunca sadece 3 kere geldi ve biz ancak 5 gün görüşebildikZor bir yıldı hasret doluydu geçmek bilmiyorduYapacak birşey yoktu,bende 1 yıl boyunca kendimi sene sonu KPSS ye vermiştimNihayet haziran geldi benim okulda bittigelip beni aldı beraber onun memleketine gittikBu yaz nişanlanmayı planlıyorduk ama o bir yıl boyunca 1 lira dahi bir kenara atmamıştı
2gün sonraben kendi evime döndümÇünkü benimde önümde sınav vardıSınava girdim iyi de puan almıştım sınıfımın en yüksek ikinci puanıydı ama atanmama yetmediBen sınavla uğraşırken o da askere gitti ve bana yine beklemek düştüNe yapacaktık o düğün üçün hiç para biriktirmemişti hala da biriktirmiyordu halbuki asteğmen olmuştuİyi maaş alıyorduAma yok olmuyorduÜstelik bende atanamamıştım Biz ne yapacaktık?
Görmüştüm gerçeği olmayacaktı biz asla evlenemeyecektikTelefon açtığı birgün ona artık onu sevmediğimi,beni rahat bırakmasını söyledimÇıldırmıştı,hakaret ediyo,içini boşaltamayınca başlıyo tehditlere
3 ay boyunca aradı ıkmadan usanmadan ama beni ikna etmesi mümkün olmadıKararlıydım ona bir daha dönmeyecektimHalen bugün bile aklıma geldiğinde beni çok üzen birşey yaptım;tüm fotoğraflarımızı yok ettimBuna bugün dahi çok içerlenirimSonra da bana ilk gelen görücüye evet dedim Benden tam 11 yaş büyüktüO benim aksime öğretmen değildi,en çok bana bu cazip gelmişti memleket memleket gezmeyecektim
Şeker bayramının 3 günü ailemin tüm karşı çıkmalarına aldırmadan sözlendimZaten sözlüm de durmadı o da izmir e gittiBizde orda yaşayacaktıkSözlendiğim gece başımı yastığa koyunca ne yaptığımı anladım Keşke dedim onunla olsaydıAma hemen bu düşüncemi sildim kafamdanZaten artık benden umudunu kesmiş olmalı ki aramaya kesmişti
Bizde sözlümle telefonda konuşarak birbirimizi tanımaya çalışıyordukSözlümün dini inançları yoktu ve benim orucuma karışmayacağını söylüyorduBirde ablası vardı bizimle aynı şehirde yaşayanUzun telefon konuşmalarında artık yalanlarnı yakalıyordumBir yalan derkenİKİ OLDUsSonra bana telefonda öğretmen parçası dediOkuduğım gazeyi 10 yaşındaki yeğenin de okuduğu iddia etti sonra yaşını bana küçük söylediğini aslında abla dediğinin kız kardaeşi olduğu öğrendimHerşey birden tersine döndü aileme bu sefer sözü bozmak için yalvarır olmuştumO dönem iki kere psikiyatriste gitim ve uzun mücadelerden sonra ondan kurtuldum
Aklıma ALDIĞIM AH GELMİŞTİ,ACABA NE YAPIYORDU ARADIMÇok ağladım telefonda olan biten herşeyi anlattımYAKINDA İZNE GELECEKTİGeldi annemle tanıştırdım hiç vakit kaybetmeden o gece babama da durumu anlattımİşkalmıştı benim atanmamaZaten puanım iyiydiBarıştıktan bir ay sonra atandımHemde iyi bir yere;aileme de yakındı onun askerlik yaptığı yerede Hafta sonları görüştük,ikimiz de iyi bi ders almıştıkHızlıca para biriktirdikO altınları aldı ben beyaz eşyalarıO yaz nişanlandık Benim yanıma tayin istedi1 yılda eksiklerimizi tamamladıkSonrada evlendikŞimdi 3 sene oluyoEV aldık bir ay öncede araba aldıkŞimdi araba sürmeyi öğrenmeye çalışıyoruzHer ikisi de krediyle ama olsun1 kızımız var dünyalar tatlısı 2 yaşındaBugünlerde ona bi kardeş yapmayı düşünüyoruz
Diyeceğim o ki;hayatta imkansız yokBiz başardık sevgimizin gücüyle Ömrümün sonuna kadar kızımla ve eşimle olmak istiyorum Tek gerçek bu

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 08-15-2009   #9
TiFus

ılk ve son olacaktıılk calısmaya baslamak ıcın bı fabrıkada calsımaya devam ederken 1sene gectı derken bırgun hıç bısey yokken bırısı geldı form doldurmaya baktım gozgoze geldıkcalısan ablanın yıyenıymıs keske gelmesydııse basladı derken bız bakısyoz ben hep abladan arastırıyorum caktırmadan ablayada soleyemıyorumben hep beklerken bırde baktım ummadıgım anda msj geldı 2ayfelan sonra sasırdım msj acıyorum okuyorum tekrar okuyorum kac kere okudumhemen evet yazdım cunku bu soruyu beklerc esıne sevmıstımbızhep msj konuusyoz hep sankı yıllardan berı cıkıyoz gıbı baglandık bırbırımıze bırgun ayrıldık ama hıç sebepsız yere nedenıde yok sacma sebepler hep fedekarlık yaptım elımden gelenı yaptım bı kızın yapmayacaı fedakarlıları yaptım ama yınede kaybeden ben oldum3sene oldu hep ayrılıp hep cıkıyoz ama bır turlu unutamıyorum eskısı kadar tadı olmuyo ama genede unutmayı basaramıyorumlanet olsun sevmekten cok korkuyorumkımseyle cıkmıyorum onun yuzunden ıcım almıyo aynı karekterlrı bulamıyom kımsede alısamıyorum baskasına bı umıtle onu beklıyorum onlada olmuyo onsuzda ama genede sevdım hep sevdım
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 08-15-2009   #10
TiFus

14 yaşındaydımilk aşkımı yaşıyodumbu heyecanımı biriyle paylaşmam gerekiyoduu en yakın arkadaşım zeynepe anlattımoda ozaman biriyle çıkıyoduu tanıştırmıştı benide neyse benim hoşlandığım çocuk kuaförde çalışıyodu okulumun karşısındaydı kuaförlerineyse ben bakmaya falan başlamıştım oda bana bakıyodu sanki sonra bunu erkek arkadaşlarımdan birine söyledim oda tanıdığını söyledi istersen gidip söyleyebilirim dediama ben biraz zaman geçmesini söyledim oda tamam dedi1dönem bitmişti bile okul da yarı yıl tatilinde sürekli arkadaşıma gidiyodum bu sırada da onu görmüş oluyodum tabi sonra ben ilk aşk olduğu için çekindim söyleyemeden okul bittisonra zeynep benden iletişimini kopardı aramıyodu evime gelmiyodu ona gittiğimde sürekli evde yok diyolardı ben ne yaptım diye düşünüyodum hem sevdiğim çocuğuda artık görmüyodum yoktu orda neyse artık aradan 3 sene geçti ne zeynebi görüyodum nede onuu bigün memlekete gitcektik alışveriş yapmam lazımdı yanımda da ablam vardııçok yorulmuştuk bi cafeye gidelim dedik alt kata oturmak istedik aşğıya merdivenler yürüdük ablam önde ben arkadaydım ablam birden arkasına döndü vee gitmeyelim oraya dedi üst kata çıkalım bende merak ettim ne varmışş bakalım orda deedim gittim ve gördüm ikisini öpüyolardı birbirlerini kimse yoktu alt katta onlardan başka sonra ona baktım sağ elinde yüzük vardııönce zeynebin olduğunu anlamadımm ama birden bizi farkedince irkildiler ve baktılar bana zeynep ayağa kalktıı baktı bana çıktım ordan hemen ablam zeynebide onuda tanımıyodu sadece ikisini öyle görünce geri dönmüşşonada hiç bişe demedim eve gitmek istediğimi söyledim eve geldik ama duramadım başka bi arkadaşım vardı gittim ona bana dediki biliyodumm o zaten başından beri biliyomuş aslında ama söyleyememiş sözdee

- 3 ay önce sözlendiler askere gidip gelince evlenceklermiş

bir gün içinde 3 kişiyi birden kaybettim onu zeynebi ve diğer arkadaşımı artık onunlada görüşmüyorumm çok yakın bi zaman önce haberlerini aldım ayrılmışlar zeynep aldatmış onu şimdi zeynep beni arıyoo ama asla bundan sonruu hiç birini görmek istemiyorummm

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 08-15-2009   #11
TiFus

Çocuk yaşta başladım yaşam savaşına yollarda hayatım geçti, milyon kilometreden fazla37 yıl geçtiHep düşündüm uzun yollarda, beni bekleyen bir sevgilim olmalı,eminim var ama nerede ve ne zaman çıkacak karşımaUyduruk bir arkadaşlık sitesinden çıktı geldi dünyamaÖnce camda konuştuk, baktım boş boş sadeceKolaymı ona işte o demek, hemen tespit etmek, lafta kolay koskoca 37 yılİlk buluşmamız yıllarca önünden geçtiğim ama hiç düşünmediğim için üzüldüğüm, Ankara TED kolejinin önünde olduS arıldım ben onaİçimden aktı gitti yıllanmış sevgiler ona doğru durmaksızınO kadar özlemişimki gözlerim doldu bakarkenHissettirmedim yanlış anlamasın diyeEllerim ayaklarım soğuk soğuk terlediOnurluydum, yıllanmış sevdamı bulsamdaMutluluktan dışımı göstermeden ağladım yemek yerken azıcık azıcık gözlerine bakarkenNe güzel andı yaşanması gerekenBu yaşıma kadar ölümden dahi korkmadım asla bir an, korku bürüdü bebenimi aklımı, kazanmadan kaybedersem onu diyeBeynimde sorular sorularÖğrendimki bende olan her hal onda da varSıkı sıkı sarıldım ruhumla sevdama benŞimdi ise onu kokluyorum doyumsuzcaKıyamıyorum ona seni seviyorum derken bile taa yüreğimden onaGünlerdir ayaklarım yere basmıyor benimOnun kokusunu aşığım ben,onun gözlerine sevdalandım ben,onun duruşuna aktım ol benOnun gözlerini görmeden güne başlayamıyorumTemiz kalan ne çok şeylerimiz varmış göstermeden yaşadığımız yaşamdaEh sebepsiz kuş uçmaz derleryaOnu bana getiren o siteye ve onun bana geldiğine ben sonsuz şükrediyorumYaşınız ve konumunuz her ne olursa olsun!Allahım hepinize bu duyguları yaşamayı kısmet etsinKolay değil 37 yıldır beklenen hasret bu,yaşama umudu buUmut dolu günler
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 08-15-2009   #12
TiFus

şuan nerden başlsam ne yazsam bilmiorum yazcak okadar şey varki nedenmi sanal ortamda paylaşıyorum biliyormusunuz anlatccak kimsem yok omuzundu ağlıcağım kimse yok hayatımda kimsesizler kimsesiyim adeta napcam bilmiorum ölmek istiyorum bu hayattan yok olmak cehennemde çayır cayır yancamı bilsemde yine ölmek istiyorum bir insan hiç yallavarır mı allahım al canımı kurtulıyim die dua edermi hayır tabikide ama okadar çaresizim ki dualarm bu şekilde benim Allahtan başka kimse yok yanimda hergün dua e diyorm allahıma yardm et bana diye okadar inaniyorum ki birgün bende gülceğime ya ben gülmeyi unuttum okadar mutsuzum ki bu hayatta kardeşim bile yanımda değil o bile beni bıraktı gitti birinin omuzunda hıçkırarak ağlamaya okadar ihtiyacım varkiya inianin bazen düşünüyorum acaba suç bendemi neden yalnızım ama cevabını bulamıyorm beni neyin bukadar üzdüğünü çok paylaşmak isterdim ama inanın anlatmaya ne benim ömrüm yeter nede sizin benim hikayemi okuyacak kadar takatınız vardır nese size tek öğütüm sakın ama sakın insanların ikiyüzlü varlıklar olduğunu unutmamanızz
Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com