Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Bilgisayar,Teknoloji & İnternet Dünyası > Program Anlatımları [Resim & Video]

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
kurulumuresimli, vista

Vista Kurulumu{Resimli}

Eski 06-04-2007   #1
mate

Vista Kurulumu{Resimli}

Vista Kurulumu{Resimli}

Kurulum Windows vista DVD sini boot yaptıktan sonra ekrana gelen aşağıdaki kurulum izlemlerinden

1-Installation Language:Vistayı Hangi dilde kullanmak ve yüklemek istediğinizi seçebilirsiniz
Time and currency format : Ayarlar ve Dile göre Klavye ayarları yapabilirsiniz örnek olarak aşağıda English Q kalvye ayarlanmıştır siz isterseniz Türkçe seçebilir diğer açılan kutudan Türkçe Q Seçebilirsiniz Daha sonra Next tıklanır

2- Kuruluma devam etmek için Install now butonuna tıklanır

3-Windows vista nın 25 karakterli Product Key "Lisans Anahtarı" giriyoruz
PVYFQ-2JTBV-9KXQ2-FQHDY-MTBVH

4- Microsoft Windows Vista nın hazırlamış olduğu Sözleşmeyi onaylıyoruz ve Onay kutusuna tik koyuyoruz daha sonra Next tıklıyoruz

5- Windows Vista Yeni bir kurulum için "Custom Advanced" seçiyoruz

6- Windows hangi hdd kurmak istiyorsak o hdd üzerine tıklıyoruz daha sonra Next tıklıyoruz
Eğer Hdd Fat32 ise bunu öncelikle NTFS dosya sistemine çevirmeniz gerecektir unutmayın ki fat32 den NTFS dosya sistemine çevirirken muhakkak içinde bulunan dosya ve veriler silinicektir
NTFS Dosya Sisteme çevirmek içinde
çevirmek istediğiniz hdd seçilir hemen aşağısında bulunan seçeneklerinden
Driver Options daha sonra Format tıklanır bir kaç dk bekledikten sonra işlem gerçekleşir

7- Yukarıda bulunun kurulum derecesi bittikten sonra 15 sn içinde ya kendi ya da siz beklemeyip Restart Now komutunu verip pc yi yeniden başlatabilirsiniz

8- User Name yazan yere Vista'nın oturumunda kullanmak istediğiniz ismi yazabilir, eğer isterseniz password "şifre" koyabilirsiniz bu işlemleri gerçekleştirtikten sonra Hemen altında bulunan kullanıcı hesabınız için resim seçebilir ve Next komutu verilir

9-Pc saaatinizi ülkenize göre hangi saat dilimine uyuyorsa onu seçip Next komutu veriyoruz

10- Son olarak START komutu verilir Böylelikle Windows Vista yı baştan nasıl kurulacağını öğrenmiş olduk

Alıntı Yaparak Cevapla

2007 Pardus KuRuLuMu

Eski 06-20-2007   #2
SuSKuN.!!!
icon111

2007 Pardus KuRuLuMu

Ben deniz SuSKuN!!! Bu konuyu buraya özellikle açtım çunku beni uyuz etti bu site konu açamıyorum bende cvp'layım dedim ve 2007 pard-us kurulumu eger admin kardesim başlıga (2007 pardus vista kurulumu diye başlık atarsa daha iyi olur benden bu kdr ilgilenen kardesim Pardus önyükleyicisi ile kurulum için donanımınıza en uygun seçeneği seçebilir, hafıza testi yapabilir ya da sabit diskinizde bulunan bir yükleyiciyi çağırabilirsiniz

Bu ekranı görüyorsanız demektir ki, YALI çalışmaya başladı, kısa süre sonra kurulum konusunda tercihlerinizi sormaya başlayacak

Pardus'u kullanmak için Genel Kamu Lisansı'nı onaylamalısınız Lisans metnini bu pencerede okuyabilirsiniz

Bu aşamada CD'den sisteminize yüklenecek olan dosyaların bütünlüğünü, yani CD'nin doğru basılıp basılmadığını kontrol edebilirsiniz

Disk bölümlendirme aracını nasıl kullanacağınıza karar vereceğiniz aşamaya vardınız Veri kaybettik için açıklamayı çok dikkatli okuyun!

Diskinizi kendiniz bölümlendirmeyi tercih ederseniz, YALI sizi, disklerinizi listeleyen bu ekrana getirecektir

En az bir disk bölümünü Pardus sistem dosyalarına ayırmanız gerekir Kullanıcı dosyaları için ayrı bölüm ayırırsanız yedeklemesi kolay olabilir

Diskinizin biçimlendirilmesi (format) büyüklüğüne ve bilgisayarınızın hızına bağlı olarak bir kaç dakika sürebilir, işlemi disk ışığından takip edebilirsiniz

Sisteminize Pardus'u kurmaya fiilen başladınız Paketlerin kopyalanması on dakika ya da disk ve işlemci hızlarınıza bağlı olarak biraz daha uzun sürebilir benden bu kdr arkadaşlar baya yoruldum hee:sweatdrop: :sweatdrop:

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com