Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Bilgisayar,Teknoloji & İnternet Dünyası > Internet & ADSL

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
chrome, google, ücretsiz

Google Chrome OS Ücretsiz

Eski 08-23-2009   #1
Cloud

Google Chrome OS Ücretsiz

Google Web’den yavaş yavaş çıkmaya devam ediyor Önce Google Chrome şimdi de Google Chrome OS işletim sistemleri dünyasına adım atan Google, Chrome OS’u ücretsiz olarak dağıtacakmış Google İşletim Sistemi’ni netbook’lar için yapıyormuş Tarayıcı üzerinden çalışan işletim sistemi olacakmış Yani Google her zaman ki gibi kendine yakışanı ve farklı olanı yapıyor 2010 yılının ikinci yarısında kullanıma sunulacak olan işletim sistemini gününün çoğunu internet başında geçirenler için tasarlıyorlarmış Hedefleri ise kişisel bilgisayar kullanımında yeni bir dönem başlatmakmış Google hız ve güvenlik konusunda etkili ama basit yöntemleri vaad ediyor Bundan uzun bir süre önce de web tabanlı işletim sistemi düşünülmüş ancak o zamanın teknik şartları elvermediği için proje iptal edilmiş

Google, Chrome OS için birlikte çalıştığı firmaları da açıkladı Bu listede Acer, Adobe, Asus, Freescale, Hewlett-Packard, Lenovo, Qualcomm, Texas Instruments ve Toshiba bulunuyor ancak Dell ve Sony ile görüşmeler hala devam ediyormuş Google Chrome OS hem x86 hem de ARM yongalarında da çalışabilecekmiş

Alıntı : Google Chrome OS

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com