Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Bilgisayar,Teknoloji & İnternet Dünyası > Yazılım & Donanım > Program Tanıtımları

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
anlatım, goldwave, kullanımı, resimli

Goldwave Kullanımı Resimli Anlatım

Eski 10-25-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

SESİ MÜZİKTEN AYIRMA

Aşağıdaki yöntemi deneyin biraz uğraşınca iyi sonuçlar elde edebilirsiniz

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 10-25-2012   #2
Prof. Dr. Sinsi

Programın anlatımıdır indirme linki yoktur

Bu program (Gold wave 508) ile Müzikleri seslerden ayırt etmeyi öğreneceğiz Özellikle Gold waveyi vermemin amacı şu Kullanımı kolay arayüzü kolay ifadeleri kolay yani anlayacağınız diğer programlara nazaran daha kullanışlı ve basit bir program Bu programla vocal Reduce veya vocal cut yapmasını öğrendiğinizde daha zor programların ( mesela acid pro, cool edit pro gibi) işlevlerine de yabancı kalmayacaksınız Şimdiden kolay gelsin

Programın ara yüzü bu

Open deyip bir müzik dosyasını açıyoruz

Programın içine müzik dosyamız bu şekilde yükleniyor

Müziğimiz yüklendi

Vocal yerini (yani sanatçının ses gelen yerini) belirliyoruz Burası biraz ince detaylı Dikkat edelim Es kaçmasın yoksa çirkin durur

Göründüğü gibi vokal yerini keseceğimiz yeri açıyoruz (Adımları iyi takip edelim)

Bu bölümde vocal'i keseceğimiz menümüz açılıyor Presets'den işaretli olan yeri seçiyoruz Burada önemli olan iki şey var Birincisi from ve too hızlarını kendiniz ayarlayacaksınız Ama yok ayarlamazsanız program kendini otomatik olarak kendi standartına alacaktır İkincisi ise mutlaka ön izleme yapmalısınız ki şarkının seslerini düzgün kaybedelim

From-too ayarlarını yaptık, ön izlemeyi yaptık ve bizim istediğimiz verimi aldık Şimdi OK diyeceğiz ve bu şekilde yüklenmesini bekleyeceğiz Yaklaşık 5-7 saniye arasında sürer

Bu iş bu kadar arkadaşlar Şimdi bazı arkadaşlarımız bütün şarkıları keseceğini zannediyorlar Bu işlem her parçaya uygulanmayabilir Yüzde yüz verim alamayabilirsiniz Fakat sizi mutlaka tatmin edecektir Çünkü işlem yolu bu

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 10-25-2012   #3
Prof. Dr. Sinsi

yaw beyler ben yaptım sarkıcının sozlerını ayırdım dan ası kaydedecez websıte felan dıo

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 10-25-2012   #4
Prof. Dr. Sinsi

Bu programı kullanmak için türkçe kullanma kılavuzu arıyordum Başka bir şey ile karşılaştım
Ses kaydı yapıp üzerine müziği nasıl ilave edeceğiz peki

Bakayım forumlarda var mı?
Çok lazım çünkü

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 10-25-2012   #5
Prof. Dr. Sinsi

Hepiniz hırsızssınız Goldwave hakkında hangi from sitelerine baksam hepiniz aynı yazmışsınız programın içeriğini bilmiyorsunuz biri birinden çalmış bari alıntı diye yazın insanların emeğine saygınız yok sizin!!!

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 10-25-2012   #6
Prof. Dr. Sinsi

ahmettben Nickli Üyeden Alıntı

Hepiniz hırsızssınız Goldwave hakkında hangi from sitelerine baksam hepiniz aynı yazmışsınız programın içeriğini bilmiyorsunuz biri birinden çalmış bari alıntı diye yazın insanların emeğine saygınız yok sizin!!!

İnsanlara hırsız demeden önce iki kere düşünmenizi tavsiye ederim

Bir yerden bir yere alıntı varsa; şayet varsa; onların bizden alıntılanmış olma ihtimalini de düşününüz

Her şey bir kenara, Bİr yerden kopyala yapıştır yapmak da bir emektir ve sizden bu konuda saygı beklemek zorundayım çünkü anladığım kadarı ile buna dikkat eden birisisiniz

Fakat bu şarlarda dahi hiçbir şey forumacil üyelerini ve görevlilerini eleştirme hakkını size vermez

Ben ağır da olsa eleştirinizi yapıcı bir eleştiri olarak kabul ediyorum ve size teşekkür ederim

Malum, bize, taş atana gül atmak düşer

İyi Forumlar

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 10-25-2012   #7
Prof. Dr. Sinsi

programı denedim gercekten kolaymış saolun asıl ögrenmek istedigim şarkıdaki vokalleri silip o şekilde kaydedebilirmiyim teşekkürler

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 10-25-2012   #8
Prof. Dr. Sinsi

ben şarkının üstüne sesimi eklemek istiyorum

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 10-25-2012   #9
Prof. Dr. Sinsi

ya arkadaşlar benim sadece şarkının müziğine ihtiyacım var ama full olarak lütfen yardımcı olurmusunuz böyle siteler varmı ya da bu programla bunu yapabilrmiyiz

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 10-25-2012   #10
Prof. Dr. Sinsi

bugsbuney Nickli Üyeden Alıntı

ya arkadaşlar benim sadece şarkının müziğine ihtiyacım var ama full olarak lütfen yardımcı olurmusunuz böyle siteler varmı ya da bu programla bunu yapabilrmiyiz

Öncelikle şunu bir inceleyin,

Olmazsa yenisini bakarız:

Sesi Müzikten Ayıran Program

Büyük iihtimalle işinizi görmez ama araştırıyorum

Bunu inceleyin

Kullanımını bilmiyorum ama tanıtımına bakarsak işinizi görür

http://wwwfrmsinsinet/forum/yogen6343#post96343

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 10-25-2012   #11
Prof. Dr. Sinsi

ya bu program bana beat ı verıyormu? Nolur yardım!!

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 10-25-2012   #12
Prof. Dr. Sinsi

matm Nickli Üyeden Alıntı

ya bu program bana beat ı verıyormu? Nolur yardım!!

^
Evetßu program ile MP3 Kesme, Dönüştürme, Sesi Ayırma, Filmden Ses Kayıt yapabilirsiniz

--->: Goldwave Kullanımı Resimli Anlatım frmacil sayfa 2iki --->: Goldwave Kullanımı Resimli Anlatım

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 10-25-2012   #13
Prof. Dr. Sinsi

NoT1:Goldwave programı çok basit kullanımı ve birçok özelliğinin olmasından dolayı ses düzenlemede ilk önereceğim programlardandırßu programda film veya videodan ses alıp, bir parçasını kesip mp3 olarak kaydetme ve herhangi bir ses dosyasından insan sesini ayırma özelliklerini bulabilirsiniz

NoT2:Eğer düzenlediğniz sesleri mp3 olarak kaydetmenize izin vermezse bilgisayarınızda lame encoder(mp3 kaydı için gerekli codec) yok demektir

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 10-25-2012   #14
Prof. Dr. Sinsi

Açılış Ekranı ve Ses Dosyası Açma
İçinde ses olan her türlü dosyayı açabilir İstediğiniz dosyadaki müziği alabilirsiniz
Mpeg, avi, wmv, pps dosyaları ve bütün ses dosyaları

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 10-25-2012   #15
Prof. Dr. Sinsi

Ses Dosyasını Kesme

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com