Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Ürünler > Otomobil, Yapı Market & Bahçe

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
2014, automotive, bmw, doymuyor, expo’da, interiors, oldu, otomobil, sahibi, seri, tasarımı”, üretim, yılın, ödüle, ödülünün, “2014

BMW I3 ödüle Doymuyor BMW I3, 2014 Automotive Interiors Expo’da “2014 Yılın Seri Üretim Otomobil İç Tasarımı” ödülünün Sahibi Oldu.

Eski 07-15-2014   #1
Şengül Şirin

BMW I3 ödüle Doymuyor BMW I3, 2014 Automotive Interiors Expo’da “2014 Yılın Seri Üretim Otomobil İç Tasarımı” ödülünün Sahibi Oldu.

BMW i3 ödüle doymuyor
BMW i3, 2014 Automotive Interiors Expo’da “2014 Yılın Seri Üretim Otomobil İç Tasarımı” ödülünün sahibi oldu

Elektrikli otomobil çağına, marka değerlerine yakışır bir giriş yapan BMW i3, “2014 Dünyada Yılın Otomobil Tasarımı” ve “2014 Dünyanın En Yeşil Otomobili” ödüllerinden sonra 2014 Automotive Interiors Expo’da “2014 Yılın Seri Üretim Otomobil İç Tasarımı” ödülünü de kazandı Bu ödülün kazanılmasında benzersiz tasarım özelliklerinin yanı sıra sürdürülebilirlik konseptinin getirdiği özel ve çevreci yapı malzemelerinin de etkisi büyük oldu
BMW i3, modern görünümünün yansıttığı tasarım detayları sayesinde sürdürülebilirlik konseptini gözler önüne seriyor Geniş cam yüzeyler, otomobilin hafif tasarımını ve iç mekânın karakterini vurgulyor ve sürücünün yolu daha iyi görebilmesini sağlıyor Koltuklara kolay erişim ve yükseltilmiş oturma konumu, iç mekân boyunca uzanan kesintisiz diz boşluğu sayesinde olağanüstü bir hareket özgürlüğüyle ön ve arka bölümü tamamlıyor
BMW i markasının sürdürülebilirlik konseptinin temelini malzeme seçimi ve kullanımı oluşturuyor Bu konsept, BMW i modellerinin yolcu kabininde ve iç tasarımın birçok detayında karbon fiber destekli plastik (CFRP) kullanılmasıyla yansıtılıyor Özgün LifeDrive mimarisi, otomobilin iç mekânında alan kullanımının optimizasyonu ve iç tasarımı için yeni bir bakış açısı yaratıyor Gövde ve iç mekândaki kaplama konsepti, büyük oranda yenilenebilir hammadde ve geri dönüştürülmüş malzeme kullanımının yanı sıra, çevresel açıdan uygun yöntemler kullanılarak işleme tabi tutulan ahşap ve deri yüzeyleri içeriyor BMW i3’ün iç tasarımında kullanılan plastiğin yüzde 25’i (ağırlık olarak) geri dönüştürülmüş olma özelliği taşırken, koltuk kaplamalarında tercih edilen kumaşlar da tamamen geri dönüştürülmüş elyaftan üretiliyor BMW i3’ün kapı panelleri, geçirdiği işlemlerin ardından doğal yapısı kolaylıkla korunan kenaf bitkisinin liflerinden üretiliyor

Hakan Akarsu/Cumhuriyet
Yayınlanma tarihi: 14 Temmuz 2014 Pazartesi

A+ A-

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »
Konu Araçları Bu Konuda Ara
Bu Konuda Ara:

Gelişmiş Arama
Görünüm Modları

forumsinsi.com