Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Nesil Bilinçlendirme Kampı - Gizli Tehlikeler & Tehditler > Güncel Haber Merkezi > Dünya

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
bushlara, satacaklardı

Bush'lara Satacaklardı!

Eski 02-03-2007   #1
90burcu

Bush'lara Satacaklardı!

Ömer BİLGE LEFKOŞA
Bush’lara satacaklardı Rum Dışişleri Bakanı Lilikas, eski lider Klerides ve ekibini Bush ailesiyle gizli petrol anlaşması yapıp "vatanı satmakla" suçladı Kardeş Neil Bush’un şirketi ile Doğu Akdeniz’deki petrolün kullanımı konusunda 2000’lerin başında anlaşma yapıldığını ileri süren Lilikas, "Geçen yıl bu anlaşmayı iptal ettim" dedi

TÜRKİYE ile Kıbrıs Rum yönetimi arasındaki petrol krizi, adada bir başka skandalı ortaya çıkardı Rum Dışişleri Bakanı Yorgo Lilikas, eski lider Glafkos Klerides ve ekibini, Doğu Akdeniz’deki petrol yataklarını Bush ailesine gizli bir anlaşma imzalayarak vatanı satmakla suçladı ve "Geçen yıl göreve gelir gelmez bu anlaşmayı iptal ettim" dedi Suçlamaların hedef ismi eski bakan Nikos Rolandis, "Petrolü satmadık, sadece Bush ailesi ile kullanım konusunda anlayış birliği memorandumu imzaladık" karşılığını verdi

Rum yönetimini karıştıran skandal, 1993-2003 yılları arasında iktidarda bulunan Glafkos Klerides döneminde meydana geldi Klerides, KKTC Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş ile Annan planı görüşmeleri yaptığı sırada Sanayi, Ticaret ve Turizm Bakanı Nikos Rolandis’i, Amerikan şirketleri ile petrol ve doğalgaz anlaşmaları imzalamakla görevlendirdi Rolandis, 2000’lerin başında Başkan George WBush’un petrol işleriyle ilgilenen kardeşi Neil Bush’un yönetici ortağı olduğu Crest Investment Corporation şirketi ile masaya oturdu Rolandis, Doğu Akdeniz’de Norveçlilere petrol ve doğalgaz araştırmaları yaptırdıklarını belirterek, doğalgaz ve petrolün kullanımında hangi Amerikan şirketlerine öncelik verileceği konularında ’anlayış birliği’ sağladı ve bir memorandum imzalandı Rolandis, memorandum konusunda Rum Bakanlar Kurulu’nu bilgilendirmeyince kriz bugüne taşındı

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com