Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Aşk & Sevgi - Bayanlar, Erkekler > Aşk & Sevgi > Şiirler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
hazıran, yarim

Yarim Hazıran

Eski 08-24-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Yarim Hazıran

Kimbilir kaç baharı birlikte uğurladık seninle

Kimbilir kaç yazı karşıladık kan ter içinde

İlhamısın ergenlik şiirlerimin, o ilk Haziran’dan beri

Yaşgünlerimin fener alayı, ilkyaz günahlarımın tanığısın

Tanığısın yüzüme düşen gözlerin, tenime değen ellerin

Senle başlayıp, sende bitirdim bunca yılı

Sendin hararetli yılsonu muhasebelerimin değişmez takvim yaprağı

Tutkunum sana sadık, itaatkar ve hayran

Yarim Haziran!

Hasretle bekleyip iple çektim gelişlerini çoğu zaman

Sen hep iki bahar arasında, hazlar zamanı çıkageldin; eteklerinde ilkyaz

coşkuları ve isyanlarla

Haziranlarda aşık, haziranlarda pişman, haziranlarda ergen ol*dum

İşte burada yıllar yılı getirip, iadesiz taahhütsüz önüme atıverdiğin eski yaşlar kimi hakkınca yaşanmış, kimi belki hiç yaşanmamış kimi çocuk, kim genç, kimi olgun

Her serin baharın ardından yaz kokulu yıldız müjdeler taşıdın bana hararetli ve çıplak Temmuz akşamları vadettin peşisıra hazan geldiğini hissettirmeksizin bir süre

Gün oldu tomurcuk olup çiçek çiçek boy verdin; gün oldu şiddet yüklü bir öfke bulu*tuna tutunup seller yağdırdın gecikmiş bahar dallarının üzerine hazırlıksız insafsız

Öncesiz ve sonrasız aşklarda oyaladın beni

Kimi gerçek, çoğu yalan

Zamanla ibadet eder gibi sevmeyi öğrettinüzerine kırağı düşmüş beyaz bir gül kadar taze bir o kadar kusursuz

Anladım ki, Haziran'da sevmek yaman

Yarim Haziran!

Ocaklar kurdum sıcacık Aşım, eşim, işim oldu katıksız, riyasız Oğullar ve gecikmiş heyecanlar verdin bana

Gidemediğimiz uzak denizleri çocuklarımıza isim yaptık onlar yüzsün diye yüzemediklerimizi

Geride kırık dökük onlarca Haziran bırakarak karşıladık yarınları Ve sen bağışladın hatalarımı yılsonu bilançolarında Sorguda ele vermedin beni Tanıyamadılar kimlik tesbitinde bedenimi, kalbimi

Kimbilir kaç sırrı sakladın kaçını ele verdin o gecikmiş hesaplaşmalarda

Sen ilkyazdan alıp güze açarken kapılarını ben yazın sarhoşluğundan sonbahar serinliğinde aydım

Seni beklerken kendime vardım

Yadsıyamam: Sevildim ve sevdim çoğu zaman

Müsebbibi sensin Yarim Haziran!

Kalbim büyüse de büyümedi içimdeki çocuk

ama zamanla olgunlaştı Haziranlarım

Yeni gelenler sonbahara daha yakın şimdi

Eski mektuplar ve sepya renkli fotoğraflarla dolu bir albümde hayatım Haziran doğumlu

Kulağımda bir şiir Hasan Hüseyin'den artakalan:

'"Sokaktayım/gece leylak ve tomurcuk kokuyor/yaralı bir şahin olmuş yüreğimi uy anam anam/Haziran'da ölmek zor"

Lakin doğmak da zor Haziran'da

Yaz kapıyı çalsa da;

biliyoruz sonu hazan

Yine de seviyorum seni

Yarim Haziran!

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com