Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Genel Bilgiler > Dijital & Analog Uydu Alıcıları

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
anlatım, neta, programı, resimli, talimatı, troya, yükleme

Neta Troya Yükleme Programı Ve Yükleme Talimatı Resimli Anlatım Burada

Eski 11-04-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Neta Troya Yükleme Programı Ve Yükleme Talimatı Resimli Anlatım Burada

Neta Troya CI ve FTA Resimli Yazılım Yükleme Talimatı Burada!!!

Merhaba değerli neta kullanıcıları, bu başlıkta Neta Troya serisi cihazların resimli şekilde yazılım yükleme talimatını derleyeceğiz Bu bizzat benim çalışmamdır Test edilip yüklenmiştir Talimata başlıyoruz,

not :Üzerinde 318 veya daha eski versiyon bulunan cihazlara Ver 320 veya daha sonrası versiyonları yüklemek istiyorsanız önce Ver 319 yüklenmelidir

Bu işlem bir defaya mahsus yapılıp Ver 319 yüklendikten sonra Ver320 ve sonrası versiyonları direkt olarak cihazınıza yükleyebilirsiniz (319 geçiş yazılımı olarak düşünülebilir)

Cihazınıza yüklü 320 veya daha yeni bir yazılım varsa yeni versiyonlar 319 yazılımı kullanılmadan doğrudan yüklenecektir

1 Öncelikle TroyaEdit Programını kurup Çalıştırıyoruz

2 Bilgisayarla cihazımız arasındaki rs232 bağlantı kablosunu takıyoruz

3 Programımızı çalıştırma işlemine geçiyoruz Bunun için başlat menüsü programlar TroiaEdit_112 programını bulup çalıştırıyoruz

4 Programın menüsünde bulunan Ayar >>> bölümünden Bağlantı bölümü>>> tıklıyoruz

5 Bilgisiyarlar cihaz arasına bağlı olan Com ayarlarını yapıyoruz Com1 Com2 gibi genellikle standart olarak com1'dir fakat sizin bilgisayarınızda bu değişebilir

6 Bu adımda dosya menüsünden>>> Yazılım Aç >>> Diskten >>>

7 İnternetten download ettiğimiz dosyamızı (genellikle sıkıştırılmış haldedir bu dosyalar, açmak için winzip yada winrar programı ile açınız!) seçiyoruz

8 Dosyamızı seçtikten sonra programın ana penceresinde bulunan sağda alt köşede yazılım yükle tıklıyoruz Yazılım yükleme işlemimiz başlamış olacaktır Bu işlem sırasında hiç bir şey yapmıyoruz ve müdahale etmiyoruz yazılım yükleme işlemi bitene kadar

9 Yükleme işlemi bittikten sonra flash programlanacaktır burayada hiç bir müdahalede bulunmuyoruz Karşımıza yazılım yüklendiğine dair bir ileti penceresi çıkacaktır

10 Program yükleme işlemini bitirdikten sonra, Cihazınıza Reset Etmek İstermisiniz? Penceresi çıkacaktır Burada bizden istenen EVET / HAYIR şıklarını sunmaktadır Yazılımın tam bir şekilde çalışması için EVET'ti tıklıyoruz

Yükleme İşlemimiz başarılı bir şekilde bitmiştir

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com