Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Aşk & Sevgi - Bayanlar, Erkekler > Bayanlara Özel > Kadın Sağlığı

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
dikkatine, herkesin

Herkesin Dikkatine

Eski 07-22-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Herkesin Dikkatine

merhaba arkadaslar bilgisi olan kisilerden rica ediyorum BENIM ISTEDIGIM erkekte HPV hastaligi olup olmadigi hangi testlerle kesin olarak anlasilir yada baska bir yöntemi varmi bu hastalikla ilgili deneyimi yada her türlü bilgisi olan varsa lütfen bizimle paylassin HPV kadinlarda rahim agzi kanserine neden olan bir hastaliktir bilinen 105 tipi varmis erken teshis edilirse kanser olma riski ortadan kaldiriliyor ama hastalik tamamen yok edilemiyormus yani tasiyici olunuyormus ve en önemlisi asiri bulasici hicbir cinsel iliski olmadanda genital bölgenin birbirine degmesi hastaligin bulasmasi icin yeterli oluyormus ama erkekler icin pek aciklama bulamadim sadece peniste sigil olunca tani konuluyormus ya yoksa olup olmadigini nasil bilicez????? bu arada bu hastalik icin asi varmis kiz couklarina 9 yasindan 20 i küsura kadar yapiliyormus tabi hastalik bulasmadan önce bulastiysa asinin bulasan hastaliga hic etkisi olmuyormus yani cok ciddi bir hastalik asilarinin yapilmasi hayat kurtariyor kendinizi önemseyin bu asiyi arastirip vakit kaybetmeden yaptirin ve benim soruma yanit verecek kisileri sabirsizlikla bekliyorum
Alıntı Yaparak Cevapla

Herkesin Dikkatine

Eski 07-22-2012   #2
Prof. Dr. Sinsi

Herkesin Dikkatine

arkadasım bn kımya mezunu ve ssk hastanesı mıcrobıyolojı ve bıyokımya deneyımlerıme dayanarak sunu soylıyım herseyı anlatmısssn ıı guzel ama hastalıgın vırutıkalmı (yany vırustenmı) yoksa bakterıyolojıkmı (bakterıselmı) oldugunu da soyleseydın daha kolay olurdu we bukadar uzun yazmazdm eger hastalık bakterıyolojıkse ısın kolay ama bakterı cok cabuk urer onn ıcn elını kabk tutmalısn bakterılerın oldurulmesı antıbıyotıkle kolaydır ama her antıbıyotık bakterıyı oldurmez onn ıcın ıyı bı tıbbı tahlık gerek bunun ıcın cesıtlı polıklınıklerde elıza ve hemogram testı yaptırman lazım

hastalık vırutıkalsa ısın oldukca zor cunkı vıruslerın olumlerı bakterılere gore daha zor cunku vırus aslnda canlı dııldır sadece canlı organızmanın ıcınde canlılık gosterır canlı organızma dısındayken canlılık ozellıgı gostermez vırusler canlı bı hucrenın duvarına gelır ve ıcındekı dna yı yada rna yı hucre stoplazmasına sokar hucrelerde vıruslere karsı dırenc saglıyan antıkorlar wardır ama bnlar o cesıt hucrelere etkı olmaz cnku hucrenın o antı korları notralıze eden prteyınlerı wardır neyse bnce sn en ıısı ssk ya gıdıp eliza testı yada hemogram testı yaptır yada yapmasını soyle

Alıntı Yaparak Cevapla

Herkesin Dikkatine

Eski 07-22-2012   #3
Prof. Dr. Sinsi

Herkesin Dikkatine

cevap verdiginiz icin tesskürler birincisi benim söyledigim HPV virüsü erkek olan kisi muayne oldu ve yüzeysel sigil olmadigi icin hastalik yok denildi bunun yani sira hücre icinde olup olmadigini belirleyen bir testin olmadiginida eklemis yani tasiyici sesiz virüs olabilirmis aciklama böyle yapildi biz yurt disindayiz buradan ssk ya yani türkiyeye gidemez ben türkiyede yada herhangi bir yerde bunu ögremek icin kesin sonuc veren bir uygulama olup olmadigiydi saniyorum burdakiler pek saglik konulariyla ilgilenmiyorlar? sizden baskada yazan olmamis zaten tekrar tesekürler
Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com