Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Genel Kültür & Serbest Forum > ForumSinsi Ansiklopedisi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
ambulans, sertifikası, şöförü

Ambulans Şöförü Sertifikası

Eski 09-02-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Ambulans Şöförü Sertifikası

Ambulans Şöförü Sertifikası Nasıl Alınır

Ambulans Şöförü Nasıl Olunur,

Acil tıp teknisyenliği okuması gerekiyorAynı zamanda özel ambulans firmalarında çalışmak için ehliyetin yanı sıra ilkyardım sertifikası ve psikolojik bazı testleri alması gerekiyor

Ambulanslar ve acil sağlık araçları ile ambulans hizmetleri yönetmeliği'nin 4 maddesinde, ambulans şoförü; 'Kullanacağı araca uygun sürücü belgesine sahip, temel ilkyardım eğitimi sertifikası almış personel' olarak tanımlanıyor Buradan anlaşılanda uygun sürücü belgesine ve temel ilkyardım eğitimi sertifakasına sahip olması gerekiyor

Türkiye'de ise ambulansta şoför bulundurma zorunluluğu kaldırıldı İsteyen özel ve kamu ambulansları şoför çalıştırabilir Bu şoför, Sağlık Bakanlığı onaylı temel ilkyardım eğitiminde başarılı olmak zorundadır

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com