Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Beslenme, Diyet ve Sağlık

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
beyninizi, tutun, zinde

Beyninizi Zinde Tutun!

Eski 05-09-2007   #1
90burcu

Beyninizi Zinde Tutun!

İngiltere'de beyin hücreleri konusunda yapılan geniş çaplı bir araştırma, İngiliz The Times Gazetesi'nde yayınlandı Makalede dinç bir beyin için yapılması gerekenler yazıyordu İşte uzmanından zinde beyin önerileri:

Terleyin: Egzersiz, verimli çalışmak için bol oksijene ihtiyaç duyan beyin hücrelerinin gıdası gibidir Böylece beynin öğrenme ve hatırlama becerisi güçlenir

Balık yiyin: Yüksek Omega-3 içeren sardalya ve ton gibi yağlı balıkları tüketmek zekayı attırır Konsantrasyon ve okuma yeteneğini geliştirir B vitamini ve protein açısından zengin besinler de beyindeki iletişimi hızlandırır

Lavanta koklayın: Lavanta kokusu işe konsantrasyonu artırır Özellikle öğle aralarında, çalışmaya başlamadan önce lavanta koklayın

Mola verin: Uzun ve aralıksız çalışma saatleri ters etki yaparak beynin verimini düşürür Araştırmalar her 40 dakikalık çalışmadan sonra 20 dakikalık ara vermenin, sonraki 40 dakikaya hazırlanmak için gerekli olduğunu savunuyor

İyi bir uyku çekin: Gece 7-8 saatlik uyku beyin performansını en üste taşır Ayrıca gün ortasında 30 dakikalık bir kestirme beynin şarj olmasını sağlar

Sakız çiğneyin: Sakız çiğneme beyne giden kanı yüzde 20 artırıyor Böylece hafızayı kuvvetlendirip, stresi azaltıyor

Su için: Yüzde 80'i su içeren beynimiz, su içmediğimizde küçülüyor Bu sebepten her gün 15- 2 litre arasında su içmek gerekiyor

Kırmızıya bakmayın: Kırmızı görmek özellikle sınavda başarıyı düşürüyor ve öğrencide motivasyon düşüklüğü yaratıyor

Sıcak çikolata için: Yatmadan önce içilecek bir bardak sıcak çikolata zekayı artırıyor Kakao özellikle yaşlıların zihnini açıyor

Rock dinleyin: Araştırmalar rock müziğin de, klasik müzik kadar öğrenmeyi ve konsantrasyonu artırdığını gösterdi

Rahatlayın: Rahat bir yere oturup gözlerinizi kapayın ve ayaklarınızdan boynunuza kadar tek tek kaslarınızın gevşediğini hissedin Gerginliği atmak, sınavdaki başarınızı yükseltecektir

Yetenek geliştirin: 6 yaş grubu üzerinde yapılan araştırmalara göre müzik ve resim gibi konularda eğitim gören çocukların IQ'ları daha yüksek oluyor

Sınırlı teknoloji: SMS ve e-mail'i fazla kullanmak ve çok televizyon seyretmek zeka seviyesini düşürüyor

Beyin jimnastiği yapın: Akıl oyunları, bulmaca ve zeka testleri çözerek beyninizi zinde tutabilirsiniz

Alkol almayın: Alkol beyin hücrelerini öldürerek, öğrenme ve hafıza bölgesine zarar veriyor

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 05-09-2007   #2
angelesdream

çok teşekkürler bu değerli bilgiler içinben birkaçının tam aksinin doğru olduğunu biliyordum bu zamana kadarsağol burcucum
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 05-09-2007   #3
90burcu

Alıntı:
angelesdream tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
çok teşekkürler bu değerli bilgiler içinben birkaçının tam aksinin doğru olduğunu biliyordum bu zamana kadarsağol ergenekon
angel yorumun için tşkler bu arada ben burcu:):)herkes nie karıştırıo beni yaa:):):doh: :doh:

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 05-09-2007   #4
speed

Rock dinleyin: Araştırmalar rock müziğin de, klasik müzik kadar öğrenmeyi ve konsantrasyonu artırdığını gösterdi

ölümüne rock ozaman:))
eline sağlık burcu

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 05-09-2007   #5
angelesdream

Alıntı:
90burcu tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
angel yorumun için tşkler bu arada ben burcu:):)herkes nie karıştırıo beni yaa:):):doh: :doh:
ayy burcu çok afedersinyazın açık yeşil ya ergenekonla karıştırılma sebebin sanırım o :)yanı bana göre gerçekten özür diliyuorum

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 05-09-2007   #6
90burcu

son anda düzelttiniz yani saolunn speed senide görmedim sanma:):)
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 05-09-2007   #7
speed

Alıntı:
angelsa bakıp bende ergenekon yazdım senin yüzünden angels:))nese düzelttim

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 05-09-2007   #8
angelesdream

Alıntı:
son anda düzelttiniz yani saolunn speed senide görmedim sanma:):)
pişştii yaptın speedıde yanı:) iyi iyi yalnız değilim:)

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com