Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Bir Tutam Hikaye

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
ayırıp, dknızı, dolmuş, hikayesi2, lütfen, okuyun

Bir Dolmuş Hikayesi(2 Dk.nızı Ayırıp Okuyun Lütfen)

Eski 06-13-2009   #1
Gözyaşı
Icon1861

Bir Dolmuş Hikayesi(2 Dk.nızı Ayırıp Okuyun Lütfen)

Bir acelesi olduğunu, onu görür görmez anlamıştım Sağanak hâlinde yağan yağmura aldırış bile etmiyor ve bükülmüş beline rağmen sağa sola koşuşuyordu

Yanına sokularak:

- Hayrola teyzeciğim, dedim Bir derdiniz mi var?

Sıcak bir tebessümle:

- Buraların yabancısıyım evlâdım, dedi Hastahane tarafına gidecek bir araba arıyorum

- Biraz beklerseniz aynı dolmuşa binebiliriz, dedim Oraya geldiğimizde size haber veririm

Teşekkür ederek yanıma yaklaştı ve küçük bir çocuk gibi şemsiyemin altına girdi Nurlu yüzü yağmur damlacıklarıyla ıslanmış ve yanacıkları pembe pembe olmuştu

- Torunlarımdan biri menenjit geçirdi, diye devam etti Ziyaret saati bitmeden dolaşmak istemiştim

Saatime baktıktan sonra:

- 20 dakikanız var, dedim Hastahane yakın ama, bu havada pek araba bulunmuyor

Durağa herkesten önce geldiğimiz için dolmuşa da rahatça bineceğimizi zannediyordum Ancak araba yanaştığında, arkamızda duran 4-5 kişinin bir anda hücum ettiğini gördüm

İçeriye doluşan ve arkadaş oldukları anlaşılan adamlara:

- İlk önce biz gelmiştik, dedim Sırayı bozmaya hakkınız var mı?

Ön koltukta oturanı:

- Hak istiyorsan Hakkâri'ye gideceksin arkadaşım, dedi Hem oradaki haklardan KDV de alınmıyormuş

Bu lâf üzerine attıkları kahkahalarla bindikleri araba sarsılmış ve sinirlerim allak bullak olmuştu

Sakinleşmeye çalışarak:

- Ben biraz daha bekleyebilirim, dedim Ama şu ihtiyar teyzenin hastahaneye yetişmesi gerekiyor

Bu defa şoför lâfa karışıp:

- Teyzenin arabaya falan ihtiyacı yok be kardeşim, dedi Okuyup üfledi mi hastahaneye uçuverir

Tekrar kopan kahkahalarla birlikte araba uzaklaşıp gitti Yaşlı kadına baktım, tevekkülle susuyordu

5-10 dakika sonra gelen bir başka dolmuşa onunla beraber bindim ve şoföre, teyzeyi hastahanede indirmesini söyledim Yaşlı kadın, yapacağı ziyaretten ümitsiz görünmesine rağmen şikâyet etmiyordu Üstelik trafik de yarı yolda tıkanıp kalmıştı

Şoför:

- Yolun bu durumu hayra alâmet değil, dedi Sebebini anlasam iyi olacak

Arabayı çalışır vaziyette bırakıp ileriye doğru yürüdü ve biraz sonra döndüğünde:

- Kısmete bak yahu, dedi Bizden önce kalkan dolmuşa kamyon çarpmış

Heyecanla:

- Bir şey olmuş mu, diye atıldım Yâni yaralı falan var mı?

- Herhalde, diye cevap verdi Dolmuşta bulunanları, teyzenin gideceği hastahaneye kaldırmışlar

Göz ucuyla yaşlı kadına baktım Solgun dudaklarıyla birşeyler mırıldanıyor ve sanki onlar için dua ediyordu

Şoför, koltuğuna yavaşça otururken:

- Kısmet işte, diye tekrarlayıp duruyordu Sen kalk koca bir kamyonla çarpış Hem de Türkiye'nin öbür ucundan gelen Hakkâri plâkalı bir kamyonla

Cevap : Bir Dolmuş Hikayesi(2 Dk.nızı Ayırıp Okuyun Lütfen)

Eski 06-14-2009   #2
delishhhh

sırlar dünyası
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 06-14-2009   #3
kazimturan

takdir i ilahi
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 06-14-2009   #4
Aragorn561

tek bildiğim şey ALLAH büyük ve heryerde gözüküyor

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com