Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Kültür-Sanat > Köşe Yazıları

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
askerime, laf, söyletmem

Askerime Laf Söyletmem

Eski 01-14-2010   #1
delishhhh

Askerime Laf Söyletmem

Sayın okurlarım, her Türk milliyetçisi gibi ben de askerime kötü laf söyletmem Kim olursa olsun, unvanı ve konumu ne olursa olsun askerime kötü laf söyleyen cevap olarak, beni karşısında bulur Karşılaşırsak da yumruğumu yer Fatih Sultan Mehmet gibi imkanlı yetiştirilip kibar olsa idim, “Ormandan bir dal kesenin, başını keserim” derdim
Osmanlı İmparatorluğu’nun sonu olan Sevr Antlaşmasını red ederek, İstiklal Savaşı ile bütün Avrupalı emperyalist güçleri Anadolu’muzdan temizleyip Cumhuriyetimizi kuran Türk Ordusu, Cumhuriyetimizin yegane koruyucusu ve temelidir Güçsüz ordu güçsüz vatan demektir Güçlü Ordu, güçlü Türkiye’nin anlamı da budur
Türk Ordusu’nu kimse etkisiz hale getiremez, saf dışı edemez, silah ve eğitim gücünü, moral gücünü kimse yok edemez ve millet içindeki sevgi ve saygısını düşüremez Terörle, Türk Milleti’nin ve Devleti’nin karşıtları ile ve bütün kötülüklerle, mücadele eder
Bizler, askerimizi yıpratacak, kurum olarak suçlayacak ve zayıf gösterecek hiçbir girişimin yanında olmayız Ordumuzu suçlayan ve suçlamanın yanında olup da, makam icabı bu davranışı uygun görmediğini ifade eden makam sahibi köksüzleri yakından bilir ve affetmeyiz Türk Ordusunu iç ve dış tehditlerin zirvesinde, etkisiz hale getirmek, saf dışı kılmak, sayısını, silah ve eğitim gücünü şimdilik yok edemeyecekleri için moral gücünü ve millet içindeki sevgi ve saygısını yok etmeye, pasivize etmeye çalışanları da takip ederiz Bütün yobazlar ittifak edip Türk Silahlı Kuvvetlerimize saldırılarına devam ederlerse, Türk Milleti çok sıkıştığı zamanlardaki gibi yine bir kurtarıcı Mustafa Kemal’i çıkartır Bunda kimsenin şüphesi olmasın
Vatanımızın bütünlüğünü tehdit altına almaya çalışanlar, vatanımızı parçalamakla uğraşanlar bilsinler ki, Türk milletinin ordusuna sonsuz güveni vardır ve Türk Ordusunu kimse yıpratamaz
İstiklal Savaşı’nda kağnı arabaları ile emperyalist güçleri yurdundan süren, kendi kıt’aları bile keşfedilmemişken imparatorluk sahibi olan Türk askerine, çuval geçirme küstahlığında bulunmaya kimsenin hakkı yoktur Onun için Türk Milliyetçilerine düşen bir görev de, Milli Devletimizin yanlış politikasını değiştirmektir
Türk Silahlı Kuvvetlerimizin gardını kimse düşüremez Yapılanlar, Türk Silahlı Kuvvetlerine olan güveni sarsmak için yapılmaktadır Güçleri yetmeyecektir Çünkü, bütün Türk Milliyetçilerinin Türk Silahlı Kuvvetlerine güven duygusu vardır
Altemur Kılıç kardeşim 5 Ocak tarihli yazısında çok üzüntülü ve ümitsizdi; “fazla mı karamsarım? Bana lütfen AB’nin mutlu yollarından başka umutlar verin, yeni bir şeyler söyleyin, ihtiyacım var” diyor
Ben eski dostu olarak Ona umutlar vereceğim ve yeni şeyler söyleyeceğim: “Bizden sonraki kuşaklar bizim başaramadığımız Türk Birliği’ni kuracaklar ve Türk’ün kaynaklarını, Türkler tarafından, Türkler için ve Türk’e göre, birleştireceklerdir
Çünkü, Türk Silahlı Kuvvetleri laik, demokratik, sosyal bir hukuk devletinin güvencesidir
M Kemal Atatürk’ümüzün dediği gibi; ” Ordumuz Türk birliğinin,Türk vatanseverliğinin çelikleşmiş bir ifadesidir “
Sayın okurlarım, bir günlük gazetemizde gördüğüm resimli haberi, Ankara’daki Özel Kuvvetler Seferberlik Bölge Başkanlığı önünde genç bir yavrumuzun isyanının Mersin Çiftçileri imzalı levhasını ve milletimizin duasını sizlere sunuyorum: Yüce Allah Orduya uzanan elleri, dilleri ve siyasileri kahreder inşallah!!!
Tanrı Türk’ü Korusun
SAMİ YAVRUCUK

Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap : Askerime Laf Söyletmem

Eski 01-14-2010   #2
VANDETTA

Alıntı:
delishhhh tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Yüce Allah Orduya uzanan elleri, dilleri ve siyasileri kahreder inşallah!!!
Tanrı Türk’ü Korusun
SAMİ YAVRUCUK
Yüce Tanrı diyeceksin Yavrucuk yüce tanrı,TSK içerisinde Allah dersen uyarıyı alırsın
Artık bu tür yazıları gülerek okumaya başladım,şöyle bir kıyaslama yapıyorum kendi kendime bazen,önce düşmanları kafamda seçiyorum,sonra yapmak istediklerini ve güçlerini ve kafamda şıklar cevaplarıyla birlikte madde madde sıralanıyor şöyleki;

1-Türkiye'nin en büyük düşmanı Amerika'dırSanırım buna itiraz edecek tek bir kişi bile yok

2-Bu düşmanın amacı nedir iliklerine kadar canlılığını aldığı emperyalizmi en iyi koşullarda ayakta tutmak

3-Güçleri konusunda ben bir şey demiyorum,sorun google amcaya Banu Avar'ın CIA ve Darbeler adlı programını izleyin

Durun size bi kolaylık yapim;

1bölüm

Dailymotion - BANU AVAR DÜNYA DÜZENİ - Cia ve Darbeler Bl1 - ein Lifestyle Video

2bölüm

Dailymotion - BANU AVAR DÜNYA DÜZENİ - Cia ve Darbeler Bl 2 - ein Lifestyle Video

Şimdi karşımızda böylesine bir güç var,diyorlar ki,Amerika Türkiye siyasetinin kalbine kadar nüfuz etmiştir,hatta Amerikan onayını almadan hiçbir hükümet Türkiye'de yönetime gelemez gelirse de fazla ömrü olmaz,yanlışsam bunları düzeltin inanın bana bunu kabul edip teşekkür ederim

Yeniden şimdi bu güç TSK gibi bir kurumu es geçecek ve kuruma adamlarını sokmayacaktır öylemi,hemde istediği zamanda Türkiye'nin yönetimine el koyacak bir güçü,hayır diyene anca gülerim,biraz gerçekçi olalım

Ergenekon kapsamında gözaltına alınan general kendini savunurken ne demişti;

Biz Amerika'nın onayı olmadan darbe yapılamayacağını bilmiyormuyuz!

Mantıklı biri için bu sözden başka birşey bilmeye hiç gerek yok

Diyorlar ki,askere söz edemezsin çünkü asker Atatürk'ün yolundan başka bir yol tutmaz,Be adam be güzel kardeşim benim,askerin tepesindeki adamın Masonluk belgesini milletin gözüne gözüne sokmadımı Cezmi Yurtsever,Atatürk'ün gittiği yoldan giden birinin,Atatürk'ün yoldan aşağıa attığı adamlarla ne işi olur biri bana bunun izahını yapsın gam yemiyecem yahu

Söylemekten bktım ama bir çokları bu şekilde konuşan kişiyi TSK düşmanı olmakla suçluyor acınacak haliyle,TSK kuvvetleri tek bir kişi üzerinde bir BÜTÜN değildir,o kişiye yönelik bir suçlama olduğu zaman bundan TSK kurumu sorumlu değildir varsa suçlu kendi şahsiyetidir,millet bunu ayrıt edecek kadar bilgilidir rahat olunuz,hiç kimse ama hiç kimse o kutsal ünüforma zırhının altında kirli ilişkilere giremez,asker diye hiç kimsenin yaptığına eyvallah denemez,o kutsal kuruma yakışmayan tüm şahsiytsizler bu yüzden temizlenmelidirTSK ve kişi arasındaki farkı artık ayrıt edelim lütfen

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 01-15-2010   #3
delishhhh

Söylemekten bktım ama bir çokları bu şekilde konuşan kişiyi TSK düşmanı olmakla suçluyor acınacak haliyle,TSK kuvvetleri tek bir kişi üzerinde bir BÜTÜN değildir,o kişiye yönelik bir suçlama olduğu zaman bundan TSK kurumu sorumlu değildir varsa suçlu kendi şahsiyetidir,millet bunu ayrıt edecek kadar bilgilidir rahat olunuz,hiç kimse ama hiç kimse o kutsal ünüforma zırhının altında kirli ilişkilere giremez,asker diye hiç kimsenin yaptığına eyvallah denemez,o kutsal kuruma yakışmayan tüm şahsiytsizler bu yüzden temizlenmelidirTSK ve kişi arasındaki farkı artık ayrıt edelim lütfen

evet bu konuda son cümlelere hemfikir olunabilir

ama

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 01-15-2010   #4
delishhhh

Yüce Tanrı diyeceksin Yavrucuk yüce tanrı,TSK içerisinde Allah dersen uyarıyı alırsın

kişiye özgü bir kavramdır başlangıç paragrafınızla son paragrafınız maalesef çelişki içindedir

ayrıca Allah Tanrı Rabb İlah aslında kavramlardan ziyade insanın dile getiriş amacı önemlidir Allah'ın bildiğimiz 99 ismindende biri söylenebilir hayatta her zaman kelimelere takılmak sadece vakit kaybı olmuştur

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 01-15-2010   #5
VANDETTA

Alıntı:
delishhhh tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle

kişiye özgü bir kavramdır başlangıç paragrafınızla son paragrafınız maalesef çelişki içindedir

ayrıca Allah Tanrı Rabb İlah aslında kavramlardan ziyade insanın dile getiriş amacı önemlidir Allah'ın bildiğimiz 99 ismindende biri söylenebilir hayatta her zaman kelimelere takılmak sadece vakit kaybı olmuştur
Ortada çelişki yok,gerçek var

Ayrıca Rabbin 99 ismi içerisinde Tanrı diye bir isim yoktur bilginize,ve yine ayrıca İslam dini kendisini diğer dinlerden ayırır ve onlara benzemeyi yasaklar (her alanda) Hristiyanlar ve Yahudiler Tanrı diyorsa biz Tanrı diyemeyiz,diyeceklerim bunlar konuyu uzatmak istemiyorum iyi günler

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com