Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Forum İslam > İslami Genel Konular

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
ayetleri, haftanın

Cevap : Haftanın Ayetleri

Eski 02-08-2008   #16
Berna

" Kullarım sana, beni sorduğunda (söyle onlara): Ben çok yakınım Bana dua ettiği vakit dua edenin dileğine karşılık veririm O halde kullarım da benim davetime uysunlar ve Bana inansınlar ki doğru yolu bulalar "

" Öyle ise siz beni (ibadetle) anın ki ben de sizi anayım Bana şükredin; sakın bana nankörlük etmeyin!
Ey iman edenler! Sabır ve namaz ile Allah'tan yardım isteyin Çünkü Allah muhakkak sabredenlerle beraberdir "

Bakara 186-152-153

Eski 02-14-2008   #17
Berna

" Onlar ki, oyunu ve eğlenceyi kendilerine din edindiler ve o dünya hayatı kendilerini aldattı Onlar bu günlerine kavuşacaklarını nasıl unuttular ve ayetlerimizi nasıl inkar ettilerse, Biz de bu gün onları unutacağız
Gerçekten Biz onlara öyle bir kitap gönderdik ki, iman edecek bir kavme bir hidayet ve rahmet olmak için tam bir ilim üzere fasıl fasıl ayırdık "

Araf 51-52

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 02-23-2008   #18
Berna

"İnsanın başına bir sıkıntı gelince,Rabbine yönelerek O'na yalvarırSonra Allah kendisinden ona bir nimet verince,önceden yalvarmış olduğunu unuturAllah'ın yolundan saptırmak için O'na
eşler koşar(Ey Muhammed)De ki: Küfrünle biraz eğlenedur;çünkü sen,muhakkak cehennem ehlindensin"
"Zümer Suresi 8 ayet"

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 02-23-2008   #19
Berna

"Yoksa geceleyin secde ederek ve kıyamda durarak ibadet eden,ahiretten çekinen ve Rabbinin rahmetini dileyen kimse (o inkarcı gibi)midir? (Resulum) De ki:Hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu?Doğrusu ancak akıl sahipleri bunları hakkıyla düşünür
"Zümer suresi 9 ayet"

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 02-23-2008   #20
Şengül Şirin

teşekkürler berna
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 02-29-2008   #21
Berna

İman eden kullarıma söyle:Namazlarını dosdoğru kılsınlar,kendisinde ne alış-veriş,ne de dostluk bulunan bir gün gelmeden önce,kendilerine verdiğimiz rızıklardan (Allah için) gizli açık harcasınlar

İbrahim suresi 31 ayet

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 02-29-2008   #22
Berna

O size istediğiniz herşeyden verdiAllah'ın nimetini sayacak olsanız sayamazsınızDoğrusu insan çok zalim,çok nankördür!
İbrahim suresi 34 ayet

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 03-09-2008   #23
inci_tanesi

ayetlerin içn çok saol bernacığım
inan bana en beğendiğim konulardan biri :))
tşkrlr

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 03-09-2008   #24
Şengül Şirin

İNSAN NE KADAR ÖLÜMDEN KORUNMAYA ÇALIŞSA DA HİÇ BEKLEMEDİĞİ BİR ANDA ÖLÜME YAKALANABİLİR

De ki: �Eğer ölümden veya öldürülmekten kaçıyorsanız, kaçış size kesin olarak bir yarar sağlamaz; böyle olsa bile, pek az (bir zaman) dışında metalanıp-yararlandırılmazsınız� (Ahzab Suresi, 16)
Kıyamet saatinin bilgisi, şüphesiz Allah�ın katındadır Yağmuru yağdırır; rahimlerde olanı bilir Hiç kimse, yarın ne kazanacağını bilmez Hiç kimse de, hangi yerde öleceğini bilmez Hiç şüphesiz Allah bilendir, haberdârdır (Lokman Suresi, 34)
Her nerede olursanız, ölüm sizi bulur; yüksekçe yerlerde tahkim edilmiş şatolarda olsanız bile1 Onlara bir iyilik dokunsa: �Bu, Allah�tandır� derler; onlara bir kötülük dokunsa: �Bu sendendir� derler De ki: �Tümü Allah�tandır� Fakat, ne oluyor ki bu topluluğa, hiç bir sözü anlamaya çalışmıyorlarş (Nisa Suresi, 78)
De ki: �Elbette sizin kendisinden kaçtığınız ölüm, şüphesiz sizinle karşılaşıp-buluşacaktır Sonra gaybı da, müşahede edilebileni de bilen (Allah)a döndürüleceksiniz; O da size yaptıklarınızı haber verecektir� (Cum�a Suresi, 8)

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 05-04-2008   #25
fatmanur

Rahman ve Rahim olan ALLAHIN adı ile:
”şayet biz bu Kuranı bir dağa indirseydik,ALLAH korkusundan onu baş eğmiş,parça parça olmuş görürdünBu misalleri düşünsünler diye insanlara veriyoruz”(haşr,21)

Rahmetinin bir damlası herkesin rızkına kefil olur
Su çorak gönlüme merhametini indir
Su fani ömrümü sonsuzluğa eriştir
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 05-04-2008   #26
FBMH1907

çok güsel teşekkrler paylaşım içn canımm
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 05-04-2008   #27
jasmine

[quote=berna;164296]"De ki: Bu kitap Allah'tan başkasına ibadet etmemeniz için indirildiŞüphesiz ki ben, Onun tarafından size gönderilmiş bir uyarıcı ve müjdeleyiciyim"
HUD - 2

"De ki: Ey insanlar! Size Rabbinizden Hak Kuran gelmiştirArtık kim doğru yola gelirse, ancak kendisi için gelecektirKim de saparsa, o da ancak kendi aleyhine sapacaktırBen sizin üzerinize vekil değilim, sadece tebliğ etmekle memurum"
YUNUS - 108
paylaşımın için tşkler bernaaa

Eski 07-19-2008   #28
meLankoLik_asaLet

:::::::::::::::::::::::::::::
HAFTANIN KURÂN ÂYETİ
:::::::::::::::::::::::::::::

بســــــــــــــــــــــــــــــــم الله الرحمن الرحــيــم
Faiz yiyenler, ancak şeytanın çarptığı kimsenin kalktığı gibi kalkarlar Bu, onların, “Alış veriş de faiz gibidir” demelerinden dolayıdır Oysa Allah alışverişi helal, faizi haram kılmıştır Bundan böyle kime Rabbinden bir öğüt gelir de (o öğüte uyarak) faizden vazgeçerse, artık önceden aldığı onun olur Durumu da Allah’a kalmıştır (Allah onu affeder) Kim tekrar (faize) dönerse, işte onlar cehennemliklerdir Orada ebedi kalacaklardır

Allah, faiz malını mahveder, sadakaları71 ise artırır (bereketlendirir) Allah hiçbir günahkâr nankörü sevmez

Şüphesiz iman edip salih ameller işleyen, namazı dosdoğru kılan ve zekatı verenlerin mükafatları Rableri katındadır Onlara korku yoktur Onlar mahzun da olmayacaklardır

Ey iman edenler! Allah’a karşı gelmekten sakının ve eğer gerçekten iman etmiş kimselerseniz, faizden geriye kalanı bırakın

(Bakara 275-278)

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 07-27-2008   #29
sudenaz

hepinizin ayetleri çok güzel ve anlamlıydı ama bişey söylemek istiyorum fatmanur ben o ayteti sen dedikden sonra ne kadar okursam okuyum çözemiyorum iç içe girmiş şifreler gibi sanki kafamda bi türlü açıklığa kavuşturamadım yardımcı olursan sevinirim bu arada arkadaşlar peygamber efendimizin(sav)sürekli durup durup okuduğu bi ayetdir üzerinde çok düşündüğü bi ayettir malesef ben çözemedim yardımını bekliyorum fatmanur veya diğer arkadaşlarım=)
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 02-15-2009   #30
meLankoLik_asaLet

Ey iman edenler! Bir topluluk bir diğerini alaya almasın Belki onlar kendilerinden daha iyidirler Kadınlar da diğer kadınları alaya almasın Belki onlar kendilerinden daha iyidirler Birbirinizi karalamayın, birbirinizi (kötü) lakaplarla çağırmayın İmandan sonra fasıklık ne kötü bir namdır! Kim de tövbe etmezse, işte onlar zâlimlerin ta kendileridir
(Hucurat Suresi, Ayet 11)

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com