Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Bir Tutam Hikaye > Romantik Hikayeler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
çirkin, yakışıklı

YakışıkLı Ve Çirkin...

Eski 07-14-2009   #1
Cloud

YakışıkLı Ve Çirkin...

Yakışıklı ve Çirkin

Yıllar önce iki arkadaş sokakta top peşinde koşarken tanışırlar yaşları belki 7lerde belki 8lerdeyken uzun yıllar birbirleriyle o kadar sıkı fıkılardırki yedikleri içtikleri bir gitmez aynı evi paylaşırlar aynı kaptan yemek yerler ve aynı duaları ederlermiş daima dosttan öte kardeş gibilermiş

Zaman su gibi akmış geçmiş okula başlamış bu iki arkadaş biri çok başarılı bi okadar yakışıklıyken diğeri çok çirkin ama iyi niyetli biriysiymiş bi okadarda tembelmiş ama bunların ikisi yine dost yine arkadaş gibi birbirlerine sarılırlarmış hiç birbirlerini bırakmazlarmış

Çirkin olanından herkez nefret ederken güzel yakışıklı çalışkan olanın herkez peşindeymiş yıllar geçmiş okulu yakışıklı olan birinci bitirirken tembel olanı sınıfta kalmışSonra yine kalmış ve malasef daha ilkokul mezunu olamadan ortalarda kalmış ama çirkin olanı arkadaşı yine bırakmamış ve yine iyi arkadaş olarak kalmışlar

Yıllar yıllar geçmiş yakışıklı olan genç büyümüş serpilmiş kızların hepsini peşinden koştururmuş ama çirkin olanın bi kız arkadaşı bile olmamış ama yinede hep iyi niyetini bozmamış ve hep birgün benimde olur nasılsa diye dua etmişAma arkadaşını hiç kıskanmamış tam tersine arkadaşını yine çok sevmiş ve birgün kollarını kesip kankardeş olmuşlar

Yakışıklı olan gencin o kadar çok arkadaşı o kadar çok sevgilisi varken çirkin olanın hiç sevgilisi olmamış ama yakışıklı gencin kız arkadaşları iyi arkadaşı olmuş çirkinin

O yakışıklı arkadaşının arkadaşları onun gibi iyi değillermiş o kardeşim dediği insanın samimiyetine güvenip o kızlara kardeşinin hakkında iyi şeyler dile getirmiş daima,çirkin olanAma herkez iyi olmadığı için birgün yakışıklı çocuğa sevdiği kız senin kardeşim dediğin bana asılıyor bana sevgilim diyor diye o muameleyi yapıyor diye bir iftira atmış

Aslında yalnız ve başı boş olan çirkin çocuğun böyle birşey yapması mümkün değilken habersiz biçimde iftiraya uğramış ve bu duruma düşmüş

Daha Sonra bu iftira yüzünden yakışıklı çocuk çılgına dönmüş
Kardeşim dediği çirkin çocuğu öyle bir dövmüşki ağzından kanlar akmış ve bir daha benimle sakın ama sakın konuşma seni öldürürüm demiş

Ama yine ağzından kan akarken demişki çirkin çocuk,

-sen suçlu değilsin,sen kardeşimsin
-ama seni bu duruma soktular ya
-bir kız seni bu hale koydu ya
-için rahat olsun
-beni,kaç yıllık kardeşini,dinlemeden böyle hallere soktun ya
-helal olsun sana yinede hakkım helaldir demiş

Ama ardından o demiş;

-o kız,o sevdiğin insan benim güvenimi,benim bacımsın dememi
-bazen tatlı dilimi,güler yüzümü,böyle adice lekeyecek kadar aşşağılıkmış
-senide benimle düşürdü tuzağa benide,senide mahvetti diyi vermiş

Ve o kardeş o kıza inanıp onsekiz yılını bir kalemde silmiş
Aradan zaman geçmiş,ben diyim bir ay,sizin diyin bir sene
Kız birgün çirkin olanla tesadüfen bir yerde karşılaşmış
Çirkin kızı görünce yanına varmış,ve yanına gidince şunu demiş

-Bacım nasılsın iyimisin seni görmüyordum uzun zamandır umarım iyisindir iyi gördüm seni demiş

Kız kıpkırmızı biçimde utanarak;

-Çirkin ben sana bir iftira attım,çok vicdan azabı çektim arkadaşınada korkumdan anlatamadım lütfen beni affet demiş

Çirkinde cevabında şunu demiş;

-Allah iftiracıyıda,iftiraya körük tutanıda cehennemlerde yakacak demiş

-Ben kardeşime o kadar dua ettim ki,on sekiz yıldır onun yediği kaptan,içtiği sudan,yattığı yataktan,herşeyden öte aynı kandan kanız biz ama sen gelip onu benden kopardın demiş

-Kızmıyorum ne sana ne ona demiş ama ben çok safmışımki sizi ikinizi çok sevmişim al birini vur tekineymişsinizde haberim yokmuş demiş

Kız yalvararak;

-Lütfen demiş yeniden barıştırayım isterse öldürsün beni yakışıklı hiç umrunda değil demiş yeterki borçlu hakkın kalmasın bende demiş

Çirkinde demişki;

-Sizden hak sormuyorum,ağzımdan kan getirene kadar dayak yedim onunda hesabını verin demiyorum ama ben bu kadar şerefimle yaşamışım,sen gelip hem kendin beni bildiğin halde şerefsiz kabına koydun,hemde yanına şahit alıp hemde 18 senelik kardeşimi yanına alıp beni müşkül durumda koydun ben sizden hesap sormuyorum hakkım varsa helal olsun demiş ve ardına bakmadan yürümüş hafif gözleri nemli halde

Kız ardından koşup ayaklarına kapansada çirkin'in gururu yıkılmıştı zaten çirkindi,zaten başarızsızdı ama asla şerefsiz olmamıştıEn sevdiği insan ona bir kız yüzünden ihanet etmiştiAma onu yine sevip dua göndermişti çirkin ve sonunda yakışıklı olan o kızla evlendi,mutlu olamadılar ve boşandılar

Çirkin dünyanın en güzel kızıyla evlendi kendi gibi çirkin ama melek kalpli bir kızla,kendine güzel bir iş kurup çok güzel noktalara taşıdı birde çocuğu oldu,oda kendi gibi kapkara çirkin bişeydi

Yakışıklı olansa elinde şarap şişeleriyle sokak ortalarında dilencek duruma geldi

ve birgün bir temmuz akşamı egenin şirin bir kasabasında tatildeyken bir olay oldu

Çirkin ailesiyle gezintiye çıkarken bir ses duydu ama duyduğu sese inanamıştı o kişi yakışıklının sesiydi karanlık çorak yıkılması harabe bir evin içinden onun sesini duymuştu ve koştu çirkin

Arkadaşı yakışıklı mahvolmuş bir halde kendine altın vuruş yapacakken son anda onu kurtarmıştı o kadar çok ağlamışlardıki o anda birbirlerine sarılarak çirkine yalvarıyordu

-Çirkin senden af diliyorum kardeşim bunca yıl beni unutmadın bana hep dua ettin ben seni hiç dinlemedim gittim o kansızı dinledim seni bir kalemde silmek gibi bir hata ettim lütfen affet beni diye ağlıyordu yakışıklı

Çirkinse;

-Yakışıklım yiğidim sen bu halde gördüm benden daha çirkinleşmişsin sen bumusun bumuydun bütün kızları cezbeden gitmiş kendini öldürmeye çalışan bir adam karşıma çıktı bugün demiş ağlayarak ben sana hiç kızmadım hiç üzülmedim ama bizi ayırdılar ya bu zaman kadar ben ona kızdım ona üzüldüm demiş çirkin

Yakışıklı hıçkıra hıçkıra ağlayarak;

-affet beni lütfen affet demiş,bir daha seni kaybetmek istemiyorum demiş

Çirkinse hiç tereddüt etmemiş ve bağrına basmış kardeşini ve onu yeniden yakışıklı haline sokmuş iş bulmuş yeni bir düzen kurmuş ve sonunda iki tarafta mutlu olmuş

Onlar içimizden sadece birisi yakışıklı ve çirkin

Hayat'ta aslında yakışılı ve çirkinler çok maksat yakışıklı olmak veya çirkin olmak değil asıl olan yapılan şeylerin çirkinlik gibi algılanmaması bir insan birşeyin gerçekten art niyetinde ise kendini belli eder onu dinlemeden sakın ola yargılamayın sizin durumunuzda yakışıklı ile aynı duruma düşebilir o zaman çok değerli olan şeyleri ellerinizle kaybedebilirsiniz

Onlar ermiş muradına dostlukları,kardeşlikleri kazanmış hepimizin her zaman kazanması dileğiyle

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com