Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Genel Kültür & Serbest Forum > Özel Günler ve Tebrikler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
bereketi, hıdırelezin, olsun, üzerimize

Hıdırelez'in Bereketi üzerimize Olsun...

Eski 05-05-2014   #1
Şengül Şirin

Hıdırelez'in Bereketi üzerimize Olsun...

Dilek dilerken gül ağacına astıktan sonra edilecek dua

Bismillahirrahmanirrahim

Bin bir adım bir adım,
ALLAH bir adım,adım,
Kerem,Kerem ALLAH,
Başım da bir duman var,
Yardım eyle ALLAH
La ilahe illahlah muhammederresulallah
Yetiş imdadıma Hızır ile,
ALLAH birsin sen kula miyersin
Biz gibi kulların yardımcısı sensin
Hızır derya da erdim murada AMİN

Hıdrelez gününde bereket için okunacak dua

"ALLAHÜMME RABBÜHÜ YA HALKALHALAS MUHAMMEDİN RUSULULLAH YETİŞ İMDADIMA YA HIZIR YA İLYAS"

BU DUA 40 DEFA OKUNUYOR5 MAYIS GÜNÜ 39 DEFA OKUNUYOR6 MAYIS SABAHI DA 40OKUNUP DUASI YAPILIYOR

BİRDE ŞÖYLE BİR UYGULAMA VAR

5 Mayıs ikindi namazından sonra sabah namazına dek olan vakitte Allah rızası için 2 rekat namaz kılınırve namazdan sonra şöyle dua edilir

"Ya Rabbi! Sen dünyanın ,kainatın sahibisin ve canlıyı yaratansınBenim de Rabbimsin ve her canlının da Rabbisin MevlamKullarının ve her canlının hakkını verdiğin o günün,bugün olması sebebiyle bu günahkar kulunun da hakkını sen ver MevlamRabbim!Senden ,Senin varlığını ,birliğini,mucizelerini yaşamayı ve yaşatmayı bana nasip etmeni istiyorumBizleri diğer canlılara karşı mahcup etme güzel Allah'ımHızır (as) ve Hıdır (as) bu yolda bizlere arkadaş olsun da,hata ya da günah işlemekten alıkoysunlarDünya hayatında,maddi -manevi sıkıntılarımızda da her zaman yanımızda olsunlar
Ey RabbimAllah'ım! Yoksa bizler kul olarak bu dünyada hemen bozuluruzNe olur Rabbim! Sana yalvaran bu kulunun da dünya ve ahiret hayatını kazandırİşimizle,gücümüzle,duamızla sana sığınıyoruz güzel ALLAH'IM"

Dinimizde dilekler yalnızca Yüce Allah'tan dilenirÇünkü dileğimizi yerine getirebilecek yegane kudret sahibi olan Yüce Allah'tır"De ki; Allah'ım sen mülkün sahibi,sen dilediğine mülkü verirsin,dilediğinden mülkü alırsın,dilediğini yükseltirsin,dilediğini alçartırsınİyilik senin elindedir sen her şeye kadirsin" (Ali İmran,3/26)

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com