Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Genel Bilgiler > Motorlu Taşıtlar

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
100, giden, ile, kmyi, litre, mazot, otomobil

100 Km'yi 0.9 Litre Mazot İle Giden Otomobil

Eski 10-21-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

100 Km'yi 0.9 Litre Mazot İle Giden Otomobil

100 km'yi 09 litre mazot ile giden otomobil

Volkswagen Katar Otomobil Fuarı'nda 100 km'de sadece 09 litre yakan dizel, prizden şarj olan hibrit modelini tanıttı
VW'ın XL1 adındaki konsept otomobil, lityum-iyon batarya paketi, elektrikli bir motor ve iki silindirli 08 litre hacminde dizel bir güç kaynağına sahip
0-100 km/s hızlanması 119 olan konseptin azami hızı 160 km/s Aracın toplam menzili 546 km
Şirket aracın üretilip üretilmeyeceği ile ilgili bir açıklama yapmadı, ancak konseptte kullanılan teknolojiler, üretim modellerine uygulanabilir Aracın diğer özellikleri şöyle:
* XL1 sadece bataryalarından aldığı güç ve frenlerden gazanılan elektrik ile (rejeneratif frenleme) 35 km menzile sahip Herhangi bir elektik kaynağından şarj olabiliyor
* 08 litre hacmindeki dizel motor 48 bg gücünde, elektrikli motor ise 27 bg Güç 7 vitesli çift kavramalı şanzımandan aktarılıyor Güç kaynağı ve şanzıman ön koltukların arkasında
* Karbon-fiber gövdesi ile aracın ağırlığı 795 kg

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com