Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Kültür-Sanat > Köşe Yazıları

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
giremez, girer, tayfur, şener

Tayfur Girer, Şener Giremez

Eski 12-28-2011   #1
GöKKuŞaĞı

Tayfur Girer, Şener Giremez

BAZI şeyleri anlamakta güçlük çekiyorum
Şike soruşturmasında ve davasında adı geçen pek çok spor yöneticisine statlara giriş yasağı getirildi
Bu kişiler takımlarının spor müsabakası olduğu saatlerde karakola gidip imza vermek zorundalar
Yasa gereği Diyecek bir şey yok
Ancak başta da dediğim gibi anlamadığım bazı şeyler de oluyor
Mesela Beşiktaş'ın eski teknik direktörü, şimdiki sportif direktörü Tayfur Havutçu'nun durumu
Aynı davada yargılandığı kişiler, mesela Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, takımının maçlarına gidemezken, Tayfur Havutçu tribünde maç izleyebiliyor
Arada ne fark var, benim anlamam mümkün olamadı
Birisi açıklarsa çok sevinirim

Mike Tyson'ın ağzını burnunu kırarım

"TÜRKİYE bir süper güçtür" diyenlere cevaben yazdığım yazıya çok ama çok tepki geldi
Yüzde 95'i olumlu Yüzde 5'i olumsuz
Kimileri diyor ki: "Önce hayal edeceksin, sonra olacaksın Sen hayal etmeyi bile yasaklamışsın"
Çok şükür böyle bir yasak getirmedim Zaten getirsem de kimin umurunda
Ben sadece "Yalnız hayalle yaşanmaz" dedim
Süper güç olmak istemek, bunun için çaba göstermek başka şeydir, durduk yerde, "Ben süper güç oldum" diyerek buna herkesin inanmasını beklemek başka şeydir
Bakın Kuzey Korelilere mesela
Niye o kadar ağlıyorlar biliyor musunuz?
Dünyanın en büyük, en önemli devlet adamı olan başkanları öldü diye
Çünkü öyle zannediyorlardı
Kim'in kontrol ve kumandasındaki Kuzey Kore medyası, tabii buna medya denebilirse, Kuzey Kore halkına her gün liderlerinin önemini anlatıyordu Bütün dünya liderlerinin önünde eğildiğini, ona sormadan dünyada hiçbir liderin adım atmadığını, Kuzey Kore'nin dünyanın en önemli ülkesi olduğunu, Güney Kore'nin ise süründüğünü zannediyorlardı
Zannetmiyorlardı Bundan emindiler Çünkü onlara öyle anlatılıyordu
Peki sizce Kuzey Kore, dünyanın süper gücü müydü?
Biz de değiliz
Olabilir miyiz?
Geçmişte olduğumuza göre, ileride de olma ihtimalimiz var
Ama bu lafla olmaz Çalışarak, üreterek, düşünerek olur
Sanata, bilime, fikre, insana değer vererek olur
Kuşkusuz birkaç yıl öncesinden daha iyi durumdayız ama süper güç falan değiliz
Bazıları da demiş ki, "Sende aşağılık kompleksi var O yüzden kabullenemiyorsun süper güç olduğumuzu"
Bende aşağılık kompleksi var mı yok mu bilmiyorum Ona psikiyatrlar karar verir Var desem de yalan, yok desem de yalan
Ama şu kadarını söyleyeyim
Ben şimdi çıkıp "Mike Tyson'la ringe çıksam ağzını burnunu kırarım" desem gülerler
İşi abartıp ringe çıkarsam Mike Tyson benim ağzımı burnumu öyle bir dağıtır ki, maskara olurum
Mike Tyson'la ringe çıkmak için gece gündüz çalışırsam o zaman belki yenemem ama en azından ringde rezil olmam
Mike Tyson'ın ağzını burnunu kırarım dememem aşağılık kompleksi ise "Evet bende aşağılık kompleksi var"
Ama ağzım burnum sağlam

NE ZAMAN ADAM OLURUZ? Yatak odasına dev aynası koyanın sokağa çıktığında dev görünmediğini anladığımız zaman

Fatih Altaylı

GaLiBa Bu GeCe YaĞMuRDa GöKKuŞaĞı MiSali
GüLeRKeN aĞLaMaNıN ZaMaNı
Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com