Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Nesil Bilinçlendirme Kampı - Gizli Tehlikeler & Tehditler > Atatürk Köşesi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
biliyormusunuz, bunları

Bunları Biliyormusunuz ?

Eski 07-12-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Bunları Biliyormusunuz ?

Yıl 1938, Ata`nın ölümünde Tahran gazetesinde yayınlanan bir şiir`den alıntı : ´Allah bir ülkeye
yardım etmek isterse onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir´

Norveççe`de `Atatürk gibi olmak` diye bir deyim olduğunu

Kurtuluş Savaşında rütbe alan bir çok kadın askerlerimiz var Ama dünya tarihine geçen tek bir
üsteğmenimiz varÿ; 700 erkek, 43 kadından oluşan bir müfrezenin reiseliğine bizzat Atatürk
tarafından atanmış Üstteğmen Kara Fatma

Yunan başkomutanı Trikopis`in, hiçbir zorlama ve baskı olmadan her Cumhuriyet bayramında Atina´daki
Türk büyükelçiliğine giderek, Atatürk`ün resminin önüne geçtiğini ve saygı duruşunda bulunduğunu

`Mimber` adında bir gazete çıkarttığını ve 52 sayı yayımlanan gazetede ilk defa sansür kelimesi
geçtiğini

Yıl 1996, Haiti Cumhurbaşkanı vasiyetinde mezar taşına yazılmasını istediği metni bırakmıştır Diyor
ki: ´Bütün ömrüm boyunca Türkiye´nin lideri Mustafa Kemal Atatürk´ü anlamış ve uygulamış olmaktan
dolayı mutlu öldüm´

Yıl 2005, Amerika´nın en ünlü ekonomistlerinden birisi olan Mr Johns`un önerisi ´Türkiye ekonomiyle
savaşta bir tek Atatürk´ ü örnek alsın yeter´

´ Milletimi şimdiye kadar söylediğim sözlerle ve hareketlerimle aldatmamış olmakla gurur duyuyorum
´ MKemal ATATÜRK

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com