Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Genel Bilgiler > Hazır Mesajlar & Güzel Sözler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
anlamlı, hayatla, ilgili, sözler

Hayatla İlgili Anlamlı Sözler

Eski 09-01-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Hayatla İlgili Anlamlı Sözler

Yaşamla İlgili Anlamlı Sözler

- Çalıştırdığımız insanlara iyi davrandığımızda, onların da müşteriye iyi davrandıklarını öğrendim

- Kiminle evleneceğim kararının, hayatta verilen en önemli karar olduğunu öğrendim

- Hayatta her zaman bir son tren olduğunu düşündüm fakat; yıllar içerisinde bu son trenin hiç gelmediğini öğrendim

- Emek olmadan yemek olmayacağını düşündüm ve buna inandım Sonra bir baktım ki; emeksizde yemek oluyormuş bunu da öğrendim

- Dostuma gülümsedim, daha arkamı döndüğümde onu bana gülerken gördüm

- Hayatın sarp ve dikenli yolları olmuyormuş, bu yollarda gezdikçe yolları sarp ve dikenli yapan insanlar oluyormuş Ve suçu ne yazık ki hayata atıyorlarmış

- Her şey iyi olacak diye düşündük, sonunda bir baktık ki, üşüttük

- İyilikten zarar gelmeyeceğini öğrettiler; fakat; arkamızdan enayi denileceğini ne yazık ki; öğretmediler

- Nereye gideceğini bilmiyorsan bu hayatta durakların çok olur

- Neyi arayacağını bilmiyorsan bu hayatta, göçebe kuşlar gibi oradan oraya savrulursun

- Nedensiz gidişlerin ardında mutlaka vardır bir gerçek açıklama

- Gülerken hep ne zaman ağlayacağımı merak ettim

- Kimse istediği için ağlamadı bu dünyada

- Kaderin cilvesi dediler, bukalemun gibi hep renk değiştirdiler

- Arkadaşlıkların, dostlukların en başında saygı yüreklere kök salmalıdır Kökü güçlü olan yüreklerde sevgi yeşermeye başlamalıdır

- Mutluluk kapısı kapandığı zaman bir gün mutlaka bir diğeri açılır, fakat kapalı kapıya o kadar çok bakarız ki, yeni açılan kapıyı göremeyiz

- Ne istiyorsanız onun hayalini kurun Gitmek istediğiniz yere gidin Olmak istediğinizi olun Çünkü sadece bir hayatınız var Ve bütün yapmak istediklerinizi yapmak için sadece bir şansınız var

- Cehaletle deha arasındaki gerçek fark nedir biliyor musunuz? Dehanın sınırları var cehaletinse hiçbir sınırı yoktur

- İyi dostu olanın aynaya gereksinimi yoktur

- Rüyaları gerçekleştirmenin en iyi yolu uyanmaktır

- Boş zaman yoktur boşa geçen zaman vardır

- Acınmaktansa kıskanılmak daha iyidir

- Doğruluk sonsuzluğun güneşidir Nasıl olsa doğar

Biz, ilhamlarımızı, gökten ve gaipten değil, doğrudan doğruya hayattan almış bulunuyoruz

- Hayat, duygulananlar için bir trajedi, düşünenler için bir komedidir

- Hayat, iki dipsiz karanlık ortasında bir kibrit alevidir

- Hayat, insana bağışlanmış değil, ödünç verilmiştir

- Hayat kendiliğinden ne iyi, ne kötüdür; Ona iyiliği kötülüğü katan sizsiniz

- Hayat bir tiyatro gibidir, en kötü insanlar en iyi yerde otururlar

- Hayat mücadeleden ibarettir Bundan dolayı hayatta yalnız iki şey vardır, galip olmak, mağlup olmamak

- Hayat, uzun bir insanlık dersidir

- Hayat üç günden ibarettir; dün, bugün, yarın

- Hayat yaşla değil, yaşamakla anlaşılır

- Hayat, zafer değil, savaştır

- Hayatın değeri uzun yaşanmasında değil, iyi yaşanmasındadır

- Hayatın gayesi çalışmaktır; aksi takdirde gaye diye bir şey yoktur

- Hayatın her anı bir karar zamanıdır

- Hayatta rövanş yoktur

- Yaşamda en önemli şey kazançlarımızı kullanmak değildir Bunu herkes yapar Asıl önemli olan kayıplarımızdan kazanç sağlamamızdır Bu zeka gerektirir; akıllı insanlarla aptal insanlar arasındaki fark budur

- Dünyanın her yerinden herkesin yenileceği bir yer vardır Kimilerini yenilgi yıkar , kimileriyse zaferle küçülür, bayağılaşırlar Büyüklük, hem yenilgiyi, hem de zaferi kabullenebilen kişilerde yaşar

- Aşktan korkmak, yaşamdan korkmak demektir ve yaşamdan korkanlar şimdiden üç kez ölmüşlerdir

- İki tür insan daima açtır Biri bilimi arayan, diğeri de parayı

- Doğruluk sonsuzluğun güneşidir Nasıl olsa doğar

- Bir daha asla deme! Çünkü yalan söylersin

- Bazı şeyler nedensiz de güzeldir, neden aradığınız zaman, onu bulursunuz, ama güzelliğini yitirirsiniz…

- Bildiğim en iyi şey, zamanla öğreneceğimdir

- Bir şeyi çok önceden beri biliyorsan, geçirdiği değişikliklerden haberin yok demektir

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com