Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Kitap Özetleri

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
boyne, evi or john, romanovların

Romanov'ların Son Evi/John Boyne

Eski 11-03-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Rusya, 1915 On altı yaşındaki Georgi Jahmanev, bir arkadaşının, Rus imparatorluk ailesinin önemli bir üyesine sıktığı kurşunun önüne atlar ve kahraman ilan edilir Bu olayın üzerinden bir hafta bile geçmeden, bir ırgatın oğlu olarak başlayan hayatı, yeni görevi için St Petersburg'a götürülmesiyle sonsuza kadar ve tümüyle değişir

Artık Çar II Nikolay'ın tek oğlu Aleksey Romanov'un özel muhafızıdır
Altmış beş yıl sonra, Londra'da bir hastanede ölüm döşeğindeki karısı Zoya'nın başucunda otururken, bütün bu yıllar boyunca yaşadıkları bir bir gözünde canlanır

Bir felaketle damgalanmış evlilikleri, sevdiklerinin ölümleri ve asla unutulamayacak sürgün günleri…

Gerçek bir tarihsel fon
Romanov'ların Son Evi, yoksul bir kulübeden koparılıp, çökmekte olan bir imparatorluğun kalbine gönderilen bir delikanlının öyküsü

Çar II Nikolay ile karısı Aleksandra'nın sırlarına, Rasputin'in entrikalarına ve otokrasinin sona erişine şahit olan Georgi, yüzyıla damgasını vuracak bir dramın hem tanığı hem de bir parçası olmuştur

Georgi Jahmanev'in, 1915'ten 1981 yılına kadarki hayat hikâyesi, kendi ağzından aktarılıyor Roman, gerçek bir tarihsel fonda ve gerçek tarihi kişilikler kullanılarak kurgulanmış

Rus İmparatorluğu'nun son saltanat ve çöküş yılları, ünlü Romanov ailesinin ihtişamlı ve trajik yaşamı romanın ana tarihsel fonunu oluşturuyor

Romanov'ların Son Evi aynı zamanda, bugünde yaşamakta zorlanan bir erkek ile geçmişiyle barışamayan bir kadının parçalanmış evliliklerinin de öyküsü

Heyecan uyandırıcı, doludizgin bir hikâye sürükleyici ve doyurucu
The Times

Boyne kusursuz bir akıcılıkla yazıyor; özellikle Romanov'ların devrim öncesi aşırı zengin yaşantılarını betimlemekte çok başarılı
Independent

Çok sürükleyici
The Mail on Sunday

İyi düşünülerek, duyarlılıkla yazılmış, çok katmanlı, müthiş bir roman Büyüleyici
Irish Examiner

Sürükleyici bir drama Boyne büyük bir ustalıkla, yaşayan, nefes alıp veren bir karakter yaratmış
Daily Express

Romanov'ların Son Evi
John Boyne
Doğan Kitap
440 sayfa
24 TL

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com