Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Kitap Özetleri

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
babi, esrar, kitap, tavsiyesi

Bab-İ Esrar Kitap Tavsiyesi

Eski 11-03-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Bab-İ Esrar Kitap Tavsiyesi

Bab-ı Esrar Kitap Tavsiyesi

Türkiye'de ilk kez bir kitap için tanıtım filmi çekildi

Ahmet Ümitin 3 yıldır üzerinde çalıştıği mistik gerilim romanı Bab-ı Esrar dün raflardaki yerini aldı

Ahmet Ümit'in yeni romanını ilginç kılan ise kitabın tanıtımı için bir film çekilmiş olması Böylece Türkiye'de ilk kez bir kitap için tanıtım filmi çekilmiş oldu

Ahmet Ümit beklenen yeni romanında Londra'lı bir kadının Konya'daki sırlarla dolu yolculuğunu anlatıyor Karen Kimya Greenwood, Mevlevi Poyraz Efendi ile eski hippi Suzan'ın kızıdır Çok sevdiği babası, Karen on iki yaşındayken onları terk ederek, Şah Nesim adında Pakistanlı bir adamla gitmiştir Karen, babasının onları neden terk ettiğini uzun yıllar anlayamaz Ta ki mesleği gereği Konya'ya gidinceye kadar

Ahmet Ümit, Bab-ı Esrar'da bir yandan okuru gizem dolu ilginç bir serüvene sürüklerken, öte yandan Anadolu'daki tarihi-kültürel kaynaklardan önemli bir damarı oluşturan Mevlana Celaleddin Rumi'nin yaşamına farklı bir açıdan yaklaşıyor Deyim yerindeyse Mevlana'yı sıradan bir din adamı, bir ulema olmaktan çıkaran, onun bütün dünyanın tanıdığı, yapıtları yedi yüz küsur yıldır okunan bir şair ve düşünce adamı olmasında belirgin bir katkısı olan Şems-i Tebrizi'yi eksen alarak, bize muhteşem bir aşk hikayesi, ölümsüz bir sevda romanı sunuyor

Doğan Kitaptan yayınlanacak olan Bab-ı Esrar bir polisiye olduğu kadar, bir gizem romanı da Fantastik öğeleri kullanarak çok katmanlı bir dil yaratan Ahmet Ümit bu yapıtında Mevlevilik temelinde din ve inanç üzerine ilginç sorular soruyor Dinle aşk arasında, inançla sevda arasındaki ilişkiyi bambaşka bir açıdan gözlerimizin önüne seriyor Dünyayı, yaşamı, dinive aşkı, yeniden düşünmemiz, yeniden araştırmamız, yeniden okumamız için

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com