Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Tarih / Coğrafya

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
İstanbul, tarihi

İStanbul Tarihi

Eski 11-04-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

İStanbul Tarihi

GARIPÇE BALIKÇI KÖYÜ ve ASMAALTI Lokantasi
Sariyer ilçesinin 9 köyünden biri olan Garipçe bogaz sahil seridinde ve Rumelikavagi ile Rumelifeneri köyü arasinda bulunuyor Bu balikçi köyünde Cenevizlilerden kalan bi

YAGMURLU BIR AKSAMDA ISTANBUL SOKAKLARI
Aksam saat yedi Yaklasik 15 milyonluk sehirde yagmur yagiyor Kaldirimlarda hizli hizli yürüyen insanlar Kosarken etekleri savrulan hanimlar

YENIKÖY - Bogaziçi'nin Seçkin Semti
Videoda, Bogaziçinin en güzel semtlerinden biri olan Yeniköyün kisa bir tanitimi var Kisa görüntüler Istanbul bogazinin Rumeli yakasinda yer alan bu güzel semt ilçe ola

Beylerbeyi Iskele Meydani
Beylerbeyi Bogaziçinde çok hos bir yerlesim mekanidir

GALATA KULESI
Fetihe kadar iki yüz yili askin bir süre boyunca hemen hemen bagimsiz bir Ceneviz sömürge kenti olan Galatanin birkaç kez büyütülen kentsel savunma sistemindeki yirmi d

BOGAZDA TEKNE TURU
Tekne turu bir internet sitesi tarafinda organize edildi Sitenin adi : Videoda, tarihi yalilari, saraylari, köprüleri ve çok güzel manazaralari seyred

Ortaköy
Osmanli Döneminden beri ilgi çeken bir yerlesim merkezi Ortaköy Zamaninda padisahlarin sayfiye yeri olmus Ortaköy Gizli dogal hazineleriyle ihtisamli saraylari t

BOGAZIÇI -KADIKÖY''DEN EMINÖNÜ'NE GEMIYLE GEÇIS
Istanbul Asya ve Avrupa kitlari üzerine kurulu ve Bogaz dedigimiz kanalla ikiye bölünmüs esi emsali olmayan bir dünya sehridir Bir yakadan digerine 2 asma köprü kanaliy

BÜYÜKADA
Büyükada Eski adi Prinkipo'dur Prinkipo, Yunanca "büyük" demektir Troçki'nin bir dönem sürgün yasadigi Büyükada Istanbul Adalari'nin en büyügüdür Yüzölçümü 5,4 kilomet

BÜYÜKADA
Büyükada Eski adi Prinkipo'dur Prinkipo, Yunanca "büyük" demektir Troçki'nin bir dönem sürgün yasadigi Büyükada Istanbul Adalari'nin en büyügüdür Yüzölçümü 5,4 kilomet

BÜYÜKADA

SILE
Sile, tarihi MÖ 12000 - 6000'lere kadar inen bir yerlesim birimidir "Sile" Yunanca bir kelimedir Türkçe'de Mercankösk anlamina gelir Bu bitki, tepelerde ve dag sir

Kiz Kulesi
Üsküdarda, Salacakin 150-200 metre kadar açiginda, küçücük bir ada üzerinde sirin, beyaz bir yapi olarak insa edilmis olan Kiz Kulesi, Istanbulun güz

PIYER LOTI - HALIÇ
Ünlü Fransiz romanci Pierre Loti, 1850-1923 yillari arasinda yasadi Denizci oldugundan Ortadogu ve Uzakdogu ülkelerini, kültürlerini görme firsati buldu ve yazdigi ani v

ARNAVUTKÖY - Besiktas
Arnavutköy Istanbul Bogazi'nin Avrupa yakasindaki sahilde Kuruçesme ile Bebek arasinda yer alir Sahilden baslayan semtin tepelere dogru yükselen arka siniri günümüzde hi

Bogaziçi
Bogaziçinde haftasonu Haftasonlari Bogaz yolu tiklim tiklim Arabalar adim adim ilerliyor Yine de camlar açik, insanlar Bogaz havasi aliyor Herkes bu kadariyl

Bogaziçi Köprüsü
Bogaziçi Köprüsü'nün yapimina 1970 yilinda baslandi ve 29 Ekim 1973 yilinda tamamlanarak hizmete açildi Köprü 1074 metre boyundadir

Bogaz'da Vapurlar
Bütün Bogaz boyunca Büyüksehir Belediyesi tarafindan tarifeli vapur seferleri yapilmaktadir Ana iskele ve merkez Eminönüdür

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com