Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Bir Tutam Hikaye

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
aşkın, büyüklüğü, hikayesi

Aşkın Büyüklüğü Hikayesi

Eski 11-04-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Aşkın Büyüklüğü Hikayesi

Aşkın Büyüklüğü Hikayesi

Bir zamanlar, bütün duyguların üzerinde yaşadığı bir ada varmış: Mutluluk, Üzüntü, Bilgi ve tüm diğerleri, Aşk dahil Bir gün, adanın batmakta olduğu, duygulara haber verilmiş Bunun üzerine hepsi adayı terk etmek için sandallarını hazırlamışlar

Aşk, adada en sona kalan duygu olmuş çünkü mümkün olan en son ana kadar beklemek istemiş Ada neredeyse battığı zaman, Aşk yardım istemeye karar vermiş Zenginlik, çok büyük bir teknenin içinde, geçmekteymiş Aşk, "Zenginlik, beni de yanına alır mısın?" diye sormuş

Zenginlik, "Hayır, alamam Teknemde çok fazla altın ve gümüş var, senin için yer yok" demiş Aşk, çok güzel bir yelkenlinin içindeki Kibir'den yardım istemiş "Kibir, lütfen bana yardım et!", Kibir "Sana yardım edemem, Aşk Sırılsıklamsın ve yelkenlimi mahvedebilirsin" diye cevap vermiş Üzüntü yakınlardaymış ve Aşk yardım istemiş: "Üzüntü, seninle geleyim" Üzüntü "Of, Aşk, o kadar üzgünüm ki, yalnız kalmaya ihtiyacım var"

Mutluluk da Aşk'ın yanından geçmiş; ama o kadar mutluymuş ki Aşk'ın çağrısını duymamış Aşk, birden bir ses duymuş "Gel Aşk! Seni yanıma alacağım" Bu Aşk'tan daha yaşlıca birisiymiş Aşk o kadar şanslı ve mutlu hissetmiş ki, onu yanına alanın kim olduğunu öğrenmeyi akıl edememiş

Yeni bir kara parçasına vardıklarında, Aşk'a yardım eden yoluna devam etmiş Ona ne kadar borçlu olduğunu fark eden Aşk, Bilgi'ye sormuş: "Bana yardım eden kimdi?" Bilgi "O, Zaman'dı" diye cevap vermiş "Zaman mı? Neden bana yardım etti ki?" diye sormuş Aşk

Bilgi gülümsemiş: "Çünkü sadece Zaman Aşk'ın ne kadar büyük olduğunu anlayabilir"

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com