Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Bir Tutam Hikaye > Yarının Büyükleri

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
hikayeler

Hikayeler

Eski 08-14-2007   #1
Ergenekon

Hikayeler

Kertenkele

Bu hikaye Japonya'da yaşanmış gerçek bir olayı anlatmaktadır:

Evini yeniden dekore ettirmek isteyen Japon bunun için bir duvarı yıkar Japon evlerinde genellikle iki tahta duvar arasında çukur bir boşluk bulunur duvarı yıkarken, orada dışardan gelen bir çivinin ayağına battığı için sıkışmış bir kertenkele görür

Adam bunu gördüğünde kendini kötü hisseder ve aynı zamanda meraklanırda kertenkelenin ayağına çakılmış çiviyi görünce Muhtemelen bu çivi 10 yıl önce, ev yapılırken çakılmıştı Nasıl olmuştu da kertenkele bu pozisyonda hiç kıpırdamadan 10 yıl boyunca yaşamayı başarmıştı?

Karanlık bir duvar boşluğunda hiç kıpırdamadan 10 yıl boyunca yaşamak çok zor olmalıydı Sonra bu kertenkelenin 10 yıldır hiç kıpırdamadan nasıl 10 yıl yaşadığını düşündü- ayak çivilenmişti!!

Böylece çalışmayı bırakır ve kertenkeleyi izlemeye başlar, ne yiyor acaba? Sonra nereden çıktığını fark edemediği başka bir kertenkele gelir ağzında taşıdığı yemekle

İnanılmaz!!! Adamı sersemletir gördüğü manzara Bu nasıl bir sevgi? Ayağı çivilenmiş kertenkele, 10 yıldır diğer kertenkele tarafından beslenmekteydi

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 08-14-2007   #2
Ergenekon

Babamı İstiyorum

Adam yorgun argın eve döndüğünde 5 yaşındaki çocuğunu kapının önünde beklerken buldu

Çocuk babasına, - "Baba bir saatte ne kadar para kazanıyorsun" diye sordu

Zaten yorgun gelen adam, "Bu senin işin değil" diye cevap verdi

Bunun üzerine çocuk "Babacım lütfen, bilmek istiyorum" diye üsteledi

Adam : - "İllâ da bilmek istiyorsan 20 milyon" diye cevap verdi

Bunun üzerine çocuk "Peki bana 10 milyon borç verir misin" diye sordu

Adam iyice sinirlenip, "Benim senin saçma oyuncaklarına veya benzeri şeylerine ayıracak param yok Hadi, derhal odana git ve kapını kapat" dedi

Çocuk sessizce odasına çıkıp kapıyı kapattı

Adam sinirli sinirli: - "Bu çocuk nasıl böyle şeylere cesaret eder" diye düşündü

Aradan bir saat geçtikten sonra adam biraz daha sakinleşti ve çocuğa parayı neden istediğini bile sormadığını düşündü, "Belki de gerçekten lazımdı"

Yukarı çocuğunun odasına çıktı ve kapıyı açtı

Yatağında olan çocuğa, "Uyuyor musun" diye sordu Çocuk "Hayır" diye cevap verdi

- "Al bakalım, istediğin 10 milyon Sana az önce sert davrandığım için üzgünüm Ama uzun ve yorucu bir gün geçirdim" dedi

Çocuk sevinçle haykırdı, "Teşekkürler babacığım"

Hemen yastığının altından diğer buruşuk paraları çıkardı Adamın suratına baktı ve yavaşça paraları saydı

Bunu gören adam iyice sinirlenerek, "Paran olduğu halde neden benden para istiyorsun?

Benim, senin saçma çocuk oyunlarına ayıracak vaktim yok" diye kızdı

Çocuk : - "Param vardı ama yeterince yoktu " dedi ve yüzünde mahcup bir gülücükle paraları babasına uzattı;

- "İşte 20 milyon

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com