Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Ekonomi / İktisat / İşletme

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
adsense, fazla, kazanılır

Adsense Ile Nasıl Daha Fazla Kazanılır

Eski 04-30-2015   #1
kdenen

Adsense Ile Nasıl Daha Fazla Kazanılır

Google Adsense, dünyanın en çok para kazandıran tıklama başı para ödeyen reklam servisidir Google'ın bir servisi olan Adsense, birçok kişiye gelir imkanı sunmaktadır Adsense'in ne olduğunu bilmeyenler buraya tıklayarak detaylı bilgi edinebilirler Bu yazıda asıl üzerinde duracağım konu Adsense'den daha fazla para kazanma ile ilgili olacak

Adsense ile daha fazla para kazanma yolları

Adsense'den nasıl daha fazla para kazanacağınızı öğrenebilmek için öncelikle Adsense'in çalışma mantığını anlamak gerekir Adsense sitenizin kullanıcılarına, sitenizin içeriği ile ilgili reklamları gösterir Kullanıcı da içerik ile ilgilendiği için reklama tıklama ihtimali artar Kimi zamanlarda Adsense sitenizin konusunu tam olarak kavrayamaz ve kullanıcıların çerezlerine(cookie) göre reklamlar çıkartır

Yukarıdaki paragraftan da anladığınız üzere, Adsense'den iyi para kazanmak istiyorsanız yapmanız gereken öncelikli şey sitenize bir konu belirlemek Ancak herhangi bir konu değil Eğer belirleyeceğiniz konu ile ilgili Adsense reklamı yoksa, belirlediğiniz konu hiçbir işe yaramaz Mesela benim gözlemlerime göre en çok reklam bulunduran alanlar sağlık, moda, finans ve para kazanma ile ilgili konular Eğer bu konular üzerine bir siteniz varsa Adsense'den iyi para kazanmanız için ilk adımı atmış bulunuyorsunuz

Şimdi de reklam yerleşimine geldi sıra Eğer Adsense'den para kazanmak istiyorsanız, reklamları sayfanın üst kısımlarına koymanız gerekir Kim sayfanın altındaki reklamlara tıklar ki? Benim gözlemlerim sonucunda içeriğin en altına koyulan reklamlar, içeriğin sağına dayalı üstteki reklamlar en çok kazandıran reklam yerleşimleridir Buraya tıklayarak Google'ın reklam yerleşimi konusundaki tavsiyelerini okuyabilirsiniz

Kısaca anlatmak gerekirse Adsense'den daha fazla para kazanmanın 2 temel yolu var,
  • Adsense reklamlarının mevcut olduğu bir konu belirlemek ve o konu ile ilgili içerik üretmek
  • Doğru reklam yerleşimi yapmak(yukarıda bahsettiğim gibi)

Sizin de Adsense'den daha fazla para kazanmak için yapılması gerekenler ile ilgili fikirleriniz varsa cevap yazabilirsiniz :)

http://www.paraicin.com/adsense-ile-...zanma-yollari/

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com