Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Beyin Fırtınası > Bilmeceler & Bulmacalar

Yeni Konu Gönder Kapalı Konu

Konu Araçları
kağıtta, yazıyor

Ne Yazıyor Bu Kağıtta

Eski 03-25-2007   #1
servet027

Ne Yazıyor Bu Kağıtta

Bir adam yıllar boyu almanyada bir bankada çalışmış ve emekli olmasına yakın artık yurda dönmeye karar verdiği gün lan felekten bir gün çalayım bari deyip bir bara gitmiş

Barda içkisini içerken karşısına çok güzel bir kadın oturmuş,
bizimki kadına hayran kalıp hemen garsonu çağırıp kağıda tanışabilirmiyiz mesajını yazdıktan sonra garsonla kadına göndermiş

Kadın kağıdı almış okumuş adama imalı bir bakıştan sonra kağıdın arkasına bir şeyler yazıp kağıdı tekrar adama geri göndermiş adam kağıda bakmış bakmış hiç bir şey anlamamış yazı ne almanca ne bildiği bir dile aitmiş gitmiş kağıdı en yakın arkadaşına verip
"ya bunu bir kadın bana yazdı ben anlamadım ne yazıyor burda" diye sormuş
arkadaşı kağıdı okur okumaz
"sakın bir daha beni arama arkadaşlığımız sona erdi" deyip yanından gitmiş

Adam şaşkın bir halde eve gidip anne babasına
"ya siz eskisiniz bilirsiniz burda ne yazıyor" diye bu sefer onlara sormuş

Anne babası kağıdı okuyunca adamı evlatlıktan red etmişler
karısına göstermiş karısı boşanma davası açmış adam artık çıldırma noktasına gelmiş
"len demiş bunu en iyi anlayan doktor olur nede olsa onların yazısı karışık" deyip bir doktora gitmiş

Doktor kağıdı okuyunca çok sakin bir şekilde izin isteyip odasına girmiş aradan 1 saat 2 saat geçmiş doktor yok

Bizim adam merak edip odaya girince bir bakmış ki
doktor kendini asmış, tavanda sallanıyor !

Adam en sonunda pes etmiş
"len bu kağıt başıma çok işler açtı başkasınında hayatını karartmasın bari" diyerek kağıdı çalıştığı bankanın kasasına koyup evine gitmiş

O akşamda tesadüf bankaya hırsızlar girmiş kasadaki bütün paraları almışlar,
tam kaçacakları sırada hırsızların şefi kağıdı görmüş şef kağıdı okuyunca birden
"çabuk paraları yerine koyun demiş" ve bütün paraları kasaya geri koyduktan sonra
çekip gitmişler

Sorumuz ise şöyle
"Ne yazıyor bu kağıtta ?"

Eski 04-01-2007   #2
tatia27

valla merak ettim ne yazdıgını araştırıyorum şuan bulursam sölerim bulamazsam siz sölersiniz artık

Eski 04-01-2007   #3
ctn_86

ya ben de önceden biliodum bunu ama cevabını bilmiorum aradım ama yok lütfen servet artık cvbı sööle ;)

Eski 04-01-2007   #4
ctn_86

ya iki tane cvp buldum
1)
Kadın bir doktor ve reçete alfabesiyle kağıda şöyle yazıyor: "Benim adım Helga tabi ki tanışabiliriz hatta ben sizi zaten tanıyorum Çalıştığınız bankaya gidip geliyorum kapalı devre kameralardan bakın isterseniz"

Adam yıllardır bankada bilgisayar fontlarıyla yatıp kalktığından kağıdı okuyamıyor

Arkadaşı ve ailesi adam bu yaştan sonra azıttığı için onu terk ediyorlar, karısıda haliyle boşuyor Doktor kağıttaki ismin ve yazının karısına ait olduğunu görünce intihar ediyor Hırsızlar ise kağıdı okuyunca izlendiklerini anlayıp ellerindekileri bırakıp ufak ufak tüyüyolar
2)
bu tür sorular genellikle dersanede soruluomuş öğrencilere okutuyorlarmışsonra ellerindeki kağıdı işaret edip ne yazıyor bu kağıtta diyorlarmışyani hikaye ile kafalarını karıştırıp sonra hikayenin yazılı olduğu kağıdı soruolarmış

servet doğru mu???:(:(:(

Eski 04-01-2007   #5
asyaland

umarım doğrudur ctn_86 cünkü bende cok merak etttim cevabı:))

Eski 04-01-2007   #6
ctn_86

Alıntı:
asyaland tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
umarım doğrudur ctn_86 cünkü bende cok merak etttim cevabı:))
ben inanıorum çünkü başka çarem yok deli olacağım :)en iisi bu cevaplara inanmak:):):):)

Eski 04-01-2007   #7
asyaland

Alıntı:
ctn_86 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
ben inanıorum çünkü başka çarem yok deli olacağım :)en iisi bu cevaplara inanmak:):):):)
haklısın cok gıcık bir durumm umarım soruyu yazan yakın bir zamanda cevabıda yazar :)))

Eski 04-01-2007   #8
ERen

kağıtta ''tanışabilirmiyiz'' yazıyor Doğrumu acaba servet

Eski 04-02-2007   #10
servet027

Arkadaşlar inan edin çok kafa yordum ben bu soruya Biraz daha düşünün çok kolay

Eski 04-02-2007   #11
asyaland

Tipik ben cektim sizde cekin modumu :)
Servet bence cevabı yaz merak kötü bişi ;)

Eski 04-02-2007   #12
90burcu

Alıntı:
servet027 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Arkadaşlar inan edin çok kafa yordum ben bu soruya Biraz daha düşünün çok kolay

Eğer herkes merak ediosa cevabını vermelisinEvet cevabı bütün arkadaşlar beklioHadi

Eski 04-06-2007   #13
stubborn

hani cevap hala yok mu ya ?

Eski 04-06-2007   #14
doctor88

valla bak şimdi olmamıs arkadas cık bi gel cevap ver yaaactn dedektif gibisinn

Eski 04-06-2007   #15
ctn_86

Alıntı:
doctor88 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
valla bak şimdi olmamıs arkadas cık bi gel cevap ver yaaactn dedektif gibisinn
:):):) neden dedektif dedin :):):)

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »
Konu Araçları Bu Konuda Ara
Bu Konuda Ara:

Gelişmiş Arama
Görünüm Modları

forumsinsi.com