Kağıt Parçası

Eski 10-07-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Kağıt Parçası

Bu soru, Avrupa’da özel bir şirketin sınav elemesinde sorulan IQ sorusudur

Bir adam yıllar boyu Almanya’da bir bankada çalışmış ve emekli olmasına yakın artık yurda dönmeye karar verdiği gün “*** felekten bir gün çalayım bari” deyip bir bara gitmiş Barda içkisini içerken karşısına çok güzel bir kadın oturmuş Bizimki kadına hayran kalıp hemen garsonu çağırıp kağıda “tanışabilir miyiz” mesajını yazdıktan sonra garsonla kadına göndermiş Kadın kağıdı almış, okumuş adama imalı bir bakıştan sonra kağıdın arkasına bir şeyler yazıp kağıdı tekrar adama geri göndermiş Adam kağıda bakmış bakmış… Hiç bir şey anlamamış Yazı ne Almanca, ne de bildiği bir dile aitmiş Gitmiş kağıdı en yakın arkadaşına verip “ya bunu bir kadın bana yazdı ben anlamadım ne yazıyor burada” diye sormuş Arkadaşı kağıdı okur okumaz “sakın bir daha beni arama arkadaşlığımız sona erdi” deyip yanından gitmiş… Adam şaşkın bir halde eve gidip anne babasına “ya siz eskisiniz bilirsiniz burada ne yazıyor” diye bu sefer onlara sormuş Anne babası kağıdı okuyunca adamı evlatlıktan reddetmişler Karısına göstermiş, karısı boşanma davası açmış Adam artık çıldırma noktasına gelmiş “***” demiş “bunu en iyi anlayan doktor olur, ne de olsa onların yazısı karışık” deyip bir doktora gitmiş Doktor kağıdı okuyunca çok sakin bir şekilde izin isteyip odasına girmiş aradan 1 saat 2 saat geçmiş doktor yok… Bizim adam merak edip odaya girince bir bakmış ki doktor tavanda sallanıyor; kendini asmış Adam en sonunda pes etmiş*** bu kağıt başıma çok işler açtı, başkasının da hayatını karartmasın” diye kağıdı çalıştığı bankanın kasasına koyup evine gitmiş O akşam da tesadüf bankaya hırsızlar girmiş Kasadaki bütün paraları almışlar tam kaçacakları sırada hırsızların reisi kağıdı görmüş Reis kağıdı okuyunca birden ”çabuk paraları yerine koyun” demiş ve bütün paraları kasaya geri koyduktan sonra çekip gitmişler

Şimdi gelelim sorumuza Haliyle “bu kağıt’ta ne yazıyor?” diyeceğim…

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »
Konu Araçları Bu Konuda Ara
Bu Konuda Ara:

Gelişmiş Arama
Görünüm Modları

forumsinsi.com