Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Aşk & Sevgi - Bayanlar, Erkekler > Bayanlara Özel > Bebek & Çocuk

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
çocuklar doğuştan bilim adamıdır

"Çocuklar Doğuştan Bilim Adamıdır"

Eski 12-17-2008   #1
KRDNZ

"Çocuklar Doğuştan Bilim Adamıdır"

Bir okulun duvarında büyük harflerle şöyle yazıyor
“HEDEF EĞİTİLMİŞ İNSAN, ÇAĞDAŞ EĞİTİM
Bir defa çocuk gözüyle bakalım “Hedef Eğitilmiş İnsan…” “Demek ki,” diyecek çocuk:
“Beni burada eğitecekler, şekillendirecekler, benim ne düşündüğüm, kim olduğum önemli değil, ben bir hiçim
Yani pozitif bir etki uyandırmaz çocukta bu
Sonuçlar zaten ortada Proje geliştiremeyen, uluslar arası kabul gören bir marka üretemeyen bir toplum olduk çıktık Sonra da OSS’de sıfır çeken öğrencileri, öğretmenleri suçlarız Yaklaşımda bir yanlışlık olduğunu görmek istemeyiz
Oysa o okulun duvarında şöyle yazmalıydı:
“ÇOCUKLAR DOĞUŞTAN BİLİM ADAMIDIR”
Ne kadar pozitif etkisi var değil mi? Çocukta bir değerlilik, özgüven duygusu geliştiriyor “Ben” diyor çocuk, “önemliyim, bir şeyler yapabilirim!”
Bireyin ve bilişimin çağında bu şekildeki yaklaşımın kendi çağdaş olduğundan ayrıca “ÇAĞDAŞ EĞİTİM” diye belirtmeye bile gerek kalmayacaktır

Garbın âfâkını sarmışsa çelik zırhlı duvar
Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var
Ulusun, korkma! Nasıl böyle bir imânı boğar,
'Medeniyyet!' dediğin tek dişi kalmış canavar?

Ey ŞaiR! Bana Yağmurdan bahsetme, yağdır
Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com