Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Aşk & Sevgi - Bayanlar, Erkekler > Bayanlara Özel > Bebek & Çocuk

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
adım, aşama, aşamaları or ikinci, banyosu or yıkama, bebek, gerekli, leğen, malzemele, teknikleri or bebek, yıkama, yıkama or adım

Bebek Yıkama Teknikleri/Bebek Yıkama/Adım Adım Yıkama Aşamaları/İkinci Aşama Leğen Banyosu/Yıkama Için Gerekli Malzemele

Eski 10-15-2010   #1
Şengül Şirin

Bebek Yıkama Teknikleri/Bebek Yıkama/Adım Adım Yıkama Aşamaları/İkinci Aşama Leğen Banyosu/Yıkama Için Gerekli Malzemele

Bebek yıkama teknikleri

Bebeğinizle birlikte deneyim kazanmaya başlamanızın bir aşamasıda bonya zamanıdırBebek yıkama işlemi problem gibi görünsede aslında çok zevkli bir duruma dönüştürebilirsinizProblem gibi görünmesinin tek nedeni nasıl yıkayacağınızı bilmemenizden kaynaklanmaktadır

Bebek yıkama

Bebeğinizi yıkarken yöntemleri ve temel kuralları bilmeniz işinizi tahmin etmediğiniz kadar kolaylaştıracaktır ve hem sizin için hemde bebeğiniz için eğlenceli bir hal alacaktırBilmeniz gereken en telmel şey bebeğinizi yıkama zamanıdırBu konuda bilmeniz gereken bebeğinizi iki üç günde bir yıkamanızdır Günlük olarak bebeğinizin terli, yağlı yada kirli olabilecek yerlerini temizlemelisiniz: bez alanı, yüzü, boynu ve pişiklerini gibi…

Yıkama için gerekli malzemeler

Başlamadan önce ihtiyacınız olan her şeye sahip olduğunuza emin olun:
  1. Havlu
  2. Yumuşak sabun
  3. Bebek şampuan
  4. Bornoz
  5. Ovmak için alkol
  6. Havlu temizleme bezi
  7. Çocuk bezi
  8. Temiz kıyafet
  9. Banyo süngeri
Adım adım yıkama aşamaları

Yeni doğmuş bebeğinizin cildini temizlemek için banyo yapması tavsiye edilir Mutfak tezgahı gibi boyu size uygun bir yer bulun İhtiyacınız olan her şeyi yanınıza alın ki bebeğinizi yalnız bırakmayın Bebeğinizin üşümesini engellemek için bebeğinizi iyice sarın Önce bir kısmını yıkayın, geri kalan kısmını havluya sarın

1İlk olarak, bebeğinizin yüzünü özellikle kulaklarının arkasını ve çenesinin altını suyla yıkayın

2 Özellikle parmaklarının arasını olmak üzere, kollarını, ayaklarını ve göğsünü yıkayın Yumuşak sabun yada pamuklu top yada havlu kullanıyorsanız cildinde kurumasını yada cildine zarar vermesini engellemek için hemen durulayın

3 Bebeğinizin sırtını yıkayın Havlu yardımıyla vücudunun üst tarafını kurulayın Sertçe kurulamak bebeğin cildini tahriş edebilir

4 Bebeğinizin genital bölgesini önden arkaya doğru, daha sonrada bacaklarını ve ayaklarını—özellikle parmaklarının arasını yıkayın Hafifçe vücudunun alt kısmını kurutun

5 Bebeğinizin saçlarını yıkamak için havluyla başının üzerine biraz su sıkın Bebek şampuan (göz yakmayan) uygulayın ve hafifçe masaj yapın Havluyu durulayarak saçını şampuandan arındırın

6 bitirdikten sonra bebeğinizin bütün vücudunu kurulayın ve altını bezleyin ve temiz kıyafetler giydirin

İkinci aşama leğen banyosu

Bazı sağlık uzmanları bebeğin göbek bağı düştükten ve sünnet yeri(sünnet olan bir oğlunuz varsa) iyileştikten sonra leğen banyosunu tavsiye ediyorlar 2 yada 3 inc suyla leğeni doldurduktan sonra uygun bir yüksekliğe koyarız Bebeğinizi asla banyoda yalnız bırakmayın

Leğeni lavabonun içine koyabilirsiniz yada leğen olmaksızın bebeğinizi lavaboda yıkayabilirsiniz Bebeğinizin kaymasını engellemek için lavabonun zeminine havlu koyun Suyun ne çok sıcak ne de çok soğuk olmamasına dikkat edin Gerekli olan tüm malzemelerin yanınızda olmasına özen gösterin Suyun sıcaklığını bileğinizin iç kısmıyla yada dirseğinizle kontrol edin

Bebeğinizi yıkarken şarkı söyleyin yada onunla oynayın Bu bebeğiniz için banyoyu zevkli bir hale getirir

Cevap : Bebek Yıkama Teknikleri/Bebek Yıkama/Adım Adım Yıkama Aşamaları/İkinci Aşama Leğen Banyosu/Yıkama Için Gerekli Malzemele

Eski 05-23-2011   #2
laratanay

Cevap : Bebek Yıkama Teknikleri/Bebek Yıkama/Adım Adım Yıkama Aşamaları/İkinci Aşama Leğen Banyosu/Yıkama Için Gerekli Malzemele

Merhabalar
yeniğ doğan bebeğim için şampuan , bebek yağı ve bebek kremi olarak ne tavsiyelerde bulunabilirsiniz arkadaşlar Doğumdan sonra doktorum bana bebemis ürünlerini verdi baska markalar var biliyorsunuz hiç onların adını bile söylemedi Bebemis bebek şampuanı , bebemis bebek losyonu ve bebemis bebek yağı İnternetten araştrırp web sitelerini de buldum Bebemis Bebe Şampuanı burada bilgilerini yazmışlar anne yorumnlarınıda gördüm içime sindi aslında , güzelde begendim fikir danışmak istedim

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com