Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Forum İslam > İslami Yazılar & Hikayeler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
كم, oluyor

كم = ne oluyor bize...???

Eski 02-21-2009   #1
sudenaz

كم = ne oluyor bize...???

bir üstadım geçenlerde tevbe suresindeki ayet çok ağrıma gidiyor yani "ne oluyor ki bize??" deyince, aklıma üşüştü durdu, ne kadar ne oluyor size denen hitap varsa düşündüm ne oluyordu bize! , nasıl hüküm verip, niye gevşektik niye ? ve bir gece toparlamaya çalıştım hepsini ve sunmak, paylaşmak istedim ne oluyordu ki bizlere?

ne oldu size de; Allah yolunda ve kendileri zayıf duruma düşürülmüş olan o erkekler, kadınlar ve çocuklar uğrunda savaşmıyorsunuz??? ki onlar "ey rabbimiz! ahalisi zalim olan işte şu memleketten bizi çıkar! bize tarafından bir sahip gönder ve katından bize yardımcı tayin et" demektedirler
nisa: 75

ne oldu size de üzerine Allah'ın ismi anılmış şeylerden yemiyorsunuz???
en'am: 119 (keyfi yemek ayırımı yapanlara)

ey iman etmiş olanlar size ne oldu ki; size "Allah yolunda çıkın" denildiği zaman, yer'e meyledip ağırdan aldınız? yoksa siz ahiret yerine, o en yakın hayatamı razı oldunuz? halbu ki o en alçak hayatın 'ı ahiret yanında ancak pek az birşeydir!
tevbe:38

ne oldu size? nasıl hüküm ver(ebil)iyorsunuz? iyiden iyiye hiç mi düşünemiyorsunuz????
saffat: 154/155

ne oldu size ki, Allah'a inanmıyorsunuz? halbu ki o rasul size, rabbinize inanasınız diye sürekli davette bulunuyor, üstelik gerçekten O sağlam sözünü almıştır eğer inanan kimseler olduysanız

ne oldu size ki Allah yolunda infakta bulunmuyorsunuz? oysa göklerin ve yerin tüm mirası sadece Allah'a aittir!

sahi ne oluyor bizlere????

insanlık terazisinde tartacak vicdanı kalmayan tüccar aldandı!!!!

Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap : كم = ne oluyor bize...???

Eski 02-21-2009   #2
su perisi

Ellerine sağlık sevgili sudenaz

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 02-21-2009   #3
sudenaz

Okuyan gözlerinize sağlık su perisi
Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com