Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Forum İslam > İslami Yazılar & Hikayeler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
“allah, için, sevmiyorum”

“Allah İçin Seni Hiç Sevmiyorum!”

Eski 08-04-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

“Allah İçin Seni Hiç Sevmiyorum!”

Abdullah bin Ömer hazretleri gündüzleri çok namaz kılardı Sonra geceleri de çok namaz kılmaya başladı Gece namazına başlamasını kendisi şöyle anlatır: “Asr-ı seâdette bir rüya görmüştüm Güyâ elimde ipekli bir kumaş parçası var ve ben Cennetden nereyi istiyorsam bu ipekli kumaş parçası sayesinde oraya uçuyorum Derken iki kişi beni tutup Cehenneme götürmek istediler Derhal karşılarına bir melek çıktı Ve bana “Korkma!” dedi Bunun üzerine beni bıraktılar Hz Hafsa benim bu rüyâmı Resûlullah’a anlattı Cenâb-ı Peygamber, “Abdullah ne iyi insandır! Keşke geceleri de namaz kılsa!” buyurdular O tarihten itibaren gece namazlarına da başladım Geceleri sabahlara kadar namaz kıldım

Takva sahibi idi haramlardan çok korkardı Tâbiînin büyüklerinden Nâfî’ hazretleri anlatır:

“Abdullah bin Ömer ile beraber gidiyorduk Ney sesi işittik Abdullah kulaklarını parmakları ile kapadı Oradan hızla uzaklaştık “Ney sesi daha işitiliyor mu?” dedi “Hayır işitilmiyor” dedim

Parmaklarını kulaklarından ayırdı “Resûlullah de böyle yapmıştı” dedi Birisi İbni Ömer hazretlerinin yanına gelip, “Allah için, seni çok seviyorum” deyince Ben de “Allah için, seni hiç sevmiyorum Çünkü sen, ezânı, tegannî ederek, şarkı söyler gibi okuyorsun” buyurdu

Allah’tan başka kimseden korkmazdı Bir günde yolculukta önlerine bir yırtıcı hayvan çıktı Yanındakiler çekinerek yürümediler Abdullah bin Ömer hayvanın yanından korkmadan yürüyüp geçti Sonra da yanındakilere, “Resûlullah’tan işittim İnsanoğlu Allah’dan başkasından korkmazsa Allahü teâlâ ona hiçbir şeyi musallat etmez” buyurdu

Dostlarından birisi ona bir ilâç hediye ederek “Bu önemli bir ilâçtır! Sana Irak’tan getirdim” dedi “Bu ilâç neye kullanılır?” diye sordu O kimse, “Hazmı kolaylaştırır” deyince, İbni Ömer gülümsedi ve dostuna şu mukâbelede bulundu: “Hazmı kolaylaştırır mı? Ben hiçbir yemekten karnımı doyururcasına yemedim Benim hazım ilâcına ihtiyacım olacağını zannetmiyorum” Yani çok az yerdi Acıkmayınca da bir şey yemezdi

Hz Abdullah kötülüğe karşı iyilikle mukâbele ederdi Zeyd bin Eslem’den rivâyet edilmiştir Bir kimse yolda Abdullah bin Ömer’e sövüp saymaya başladı Hz Abdullah evinin kapısına varıncaya kadar onu dinledikten sonra adama dönerek “Ben ve kardeşim Âsım kimseye sövmeyiz”buyurdu Adam çok mahcub olup özür dileyip yanlarından ayrıldı

wwwdinimizislamcom

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com