Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Forum İslam > İslami Yazılar & Hikayeler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
“bütün, bulmak, içindir, namazlar, namazı, tek

“Bütün Namazlar, Bir Tek Namazı Bulmak İçindir''

Eski 08-02-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

“Bütün Namazlar, Bir Tek Namazı Bulmak İçindir''

“Bütün namazlar, bir tek namazı bulmak içindir O namazı yakalayan, ondan sonraki bütün namazları da, o namazı bulmak için kılar” Demişti bir büyüğüm Ben o namazı buldum Gecikmiş bir sabah namazı idi Daha seccademin başına geçerken, “Bugün bende ne var?” diye şaştım Bir namaz, bir namaz… Anlatılamaz, ancak yaşanır, daha doğrusu yaşatılır Dünya kelimelerine döksek, “Baldan bir okyanusta bir bal damlası olmak” Allah, herkese bir kere olsun nasip etsin, böyle bir namazı inşallah Amin !

&&&&&&&

“Geçenlerde bir dost, “Kâbe’ye yeniden gitmeyi ne kadar istersiniz kim bilir! Dedi “Hayır” dedim Şaşırdı “Kâbe’ye gitmek değil, Kâbe’den en uzaklara gitmek devrindeyim” dedim Daha da çok şaşırdı Evet, gerilen bir ok gibi, dünyanın Kâbe’ye en uzak noktalarına kadar çekilmek ve oradan Kâbe’ye secde ederek, namaz kıldığım yerden Kâbe’ye kadar uzanan her yeri benim hissetmek dönemindeyim Namaz kıldığım her yer benim oluyor ve Kâbe’yle aramda kalan mesafe sıfırlanıyor Işık hızı ile giden bir ok gibiyim velhasıl, mesafe ne kadar açılırsa hızım da o kadar artıyor

&&&&&&&

“Ölümden zerre kadar korkum varsa, namerdim” diyemeyeceğim Beden için biyolojik bir korku, mutlaka vardır Ama benim asıl korkum, secdeden kovulmaktır Eğer huzura kabul edilmezsem bedenim değil, ondan önce ruhum ölmüş demektir Bu ise, bedenin ölmesi ile kıyaslanamayacak derecede, korkunç bir sıfır oluşturur Sıfır olmaktan, Sonsuz’uma sığınırım Aman, aman, el-Aman Ya RAB !

Dualar ve Aminler kitabından…

Ümit Meriç

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com