Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Genel Kültür & Serbest Forum > Anketler

Anket Sonuçlarını Görüntüle: Dış İşleri Bakanı Abdullah Gül`ün Cumhurbaşkanlığını Nasıl Karşılarsınız?
Abdullah Gül'ün Cumhurbaşkanı Olmasını İsterim 54 51.43%
Abdullah Gül'ün Cumhurbaşkanı Olmasını İstemem 48 45.71%
Çekimserim 2 1.90%
İlgilenmiyorum / Fikrim Yok 1 0.95%
Oylayanlar: 105. Bu oylama kapalı

Yeni Konu Gönder Kapalı Konu

Konu Araçları
abdullah, bakanı, cumhurbaşkanlığını, dış, gül`ün, işleri, karşılarsınız

Eski 05-06-2007   #16
TEMUR38

Haklısınız elimden geleni yapıyorum korkmayın
:43:43BLACKROSE <3

Eski 05-06-2007   #17
jemima

abdullah gülün o koltukta ne işi var? geçmişi kolay unutan bir millet olduğumuz için bugün olsun diyenler olduğunu düşünüyorum ayrıca Atatürk'ün ilkeleri bu vatanın bağımsızlığı için zorunlu temellerdir Türkiye farklı yönetilmesi gereken özel konumda bir ülkedir bu ilkelerin tartışılması vatan bütünlüğünü tehlikeye sokar ulusçuluk bilincinden, devletçilikten, laiklikten, cumhuriyetçilikten uzaklaşan bir hükümet

Eski 05-06-2007   #18
safran

ben bir akp li değilim ve oy vermedim ama yeri geldiğinde demokrasi havarisi kesilip işine gelmediğinde demokrasiyi sekteye uğratmak hoşlarına giden bazı karanlık güçler ve onların siyasi uzantılarına karşı bir başkaldırı ve evrensellik adına tüm sonuna kadar destekliyorum Cumhuriyet kimsenin tekelinde ve yedeğinde değildirŞunu açıkyüreklilikle söylüyorum ki bu millet gerektiğinde vatanı dini ve kutsal değerleri için gerekirse canını feda etmeye her zaman hazırdır bu böyle biline

Eski 05-06-2007   #19
reisbaba

olumlu cumhur başkanı olsun

Eski 05-06-2007   #20
ozan_varlik

abdullah gül le çok haksızlık yapıldı gerçekten cumhurbaşkanı olabilirdi kendisinede çok yakışır en azından şuan ki cumhurbaşkanından daha iyi olur du ama inanıyorum ki cumhurbaşkanı abdullah gül olacak istelersede istemeselerde

Eski 05-07-2007   #21
oceans_61

olmasını istiyorum tabiki Gül olmicakta daha 2 gün önce ne dediğine muhalefet olan CHP li Deniz Baykal mı olacak Bu işi sine-i millet halledecektir millet Akp yi getirmekle yaptığı doğru kararı ekrar verecektir

Eski 05-07-2007   #22
angel__XX

Sevgili Arkadaslar;

Cumhurbaskanligi secimi iptal olsa da olmasa da erken secime gitme konusunda gorusler halen tartisiliyor Ancak hukumet eger erken secime gitmeye yesil isik yakar ise bu secimleri stratejik bir hareket ile muhtemelen 15 -22 Temmuz veya Agustos ayina almayi planliyormus Nedeni ise diger partilerin tabani olan kesimin bu donemde tatilde yani OY KULLANACAKLARI SEHRIN DISINDA olmalari, kendi tabaninin ise sehirde olmasi Kendi tabaninin %80 nin de rusvet ve din somurusu ile yapilandirildigini hepimiz biliyoruz sanirim

Bu tarz bir karara nasil mudahale edilir bilmiyorum - CHP nin de bu konuda Eylul-Ekim demesine ragmen cok etkili olamayacagini dusundugumuz ortamda - sizden ricamiz oy kullanan tum dostlariniza bu maili ileterek onlari secim zamani oy kullanim merkezlerinde olmalari konusunda uyarmaniz Turkiyenin ve cocuklarinizin gelecegi icin sadece 1 gun tatilinizden fedakarlik etmeniz cok buyuk bir istek olmasa gerek Sonra iciniz rahat ve huzur icinde tatilinize takip eden her sene devam edersiniz :)

Unutmayin eger secimleri tekrar bu adama kaybedersek TURKIYE cikmaz ve tehlikeli bir yola girmis demektir
Isteklerimize ulasmak bugune kadar emeginizin karsiligini alabilmek, Ataturk'un bizden hemen hemen tum konusmalarinda mesajlarla talep ettigi yolda gidebilmek, sadece bizim organize calisabilmemiz, emek ve ozverimiz ve egolarimizi bir kenara koyabilmemiz ile mumkun olacaktir

30 Nisan 2007 aksami Ulusa Seslenis konusmasinda belki de sizlerin de gozlemledigi gibi GOZLERI NEFRET DOLU (gozlerde kalbin aynasi ise!!!), halkinin verdigi mesajlari kale almayan, TC kurulumasindan bu yana bulundugumuz huzurlu ortami bize hediye eden Ataturk ve arkadaslarinin yaptigi isleri kendi basarisi imis gibi anlatarak BIZLERI APTAL YERINE KOYAN bir kisi tarafindan yonetilen ulkede kimbilir daha ne gunler bizi bekler Allah korusun

Istanbuldaki mitinge gitmememiz icin metroyu durduran, belediye otobuslerine yolcu kabul etmeyen ve gunlerini insanlara zehir etmeye calisan bir yonetim nasil demokratiklikten bahsediyor anlamiyorum Bu modern kurtulus savasinda insallah bunlardan da kurtulacagiz Dinimiz tekrar saygin yerini, ulusumuz da hak ettigi ozgurlugu kazanacak

Unutmayin hersey sizlerin ve yanlizca sizlerin elindePozitif dusunun ve Sevgi ile kalin

Lutfen bu mesaji sirkule edin

Eski 05-07-2007   #23
By_Kero

yaw arkadaşlar mantıklı olun biraz adamın karısı 30 undan sonra okumak istiyor üniversiteye türbanlı girmek istiyecek kadar yüzsüz (dikkat edin BAŞÖTÜSÜ değil ) daha sonra gidecek avrupa insan hakları zımbırtısına TÜRKİYE CUMHURİYETİNİ şikayet edecek ve kendiside TÜRKİYE CUMHURİYETİ' NDE LAİKLİĞİ kaldıracağız diyebilecek ve gelip benim Cumhurbaşkanım olacak yok öyle yağma ATA'mızın kemikleri sızlıyor arkadaşlar kendinize gelin!!!!

Eski 05-07-2007   #24
O_Z_A_N_6_1

Alıntı:
By_Kero tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
yaw arkadaşlar mantıklı olun biraz adamın karısı 30 undan sonra okumak istiyor üniversiteye türbanlı girmek istiyecek kadar yüzsüz (dikkat edin BAŞÖTÜSÜ değil ) daha sonra gidecek avrupa insan hakları zımbırtısına TÜRKİYE CUMHURİYETİNİ şikayet edecek ve kendiside TÜRKİYE CUMHURİYETİ' NDE LAİKLİĞİ kaldıracağız diyebilecek ve gelip benim Cumhurbaşkanım olacak yok öyle yağma ATA'mızın kemikleri sızlıyor arkadaşlar kendinize gelin!!!!
Güzel bir konuya değindin, teşekkür ederim

Eski 05-07-2007   #25
Mustafa147

Söyleyeceğim çok şey varda şimdi sizi germek istemiyorum, bu sayfada bazı arkadaşlar Abdullah Gül' e atfen bazı cümleler kullanmışlar zamanında böyle dedi diye,bunu ispatlayan ne kamera ne gazete var,şimdilerde gazetenin biri çıktı böyle dedi herkez onun arkasından gidiyo bişey tutturabilirmiyiz diye ama malesef yine bişi çıkaramadılar çünkü olamaz böyle bişi ve gazete de ispatlayamadı zaten,bence siz şu mitingleri düzenleyenlerin geçmişini bi araştırın ondan sonra görün,en son söyleyeceğim Abdullah Gül Cumhurbaşkanı olsun Galatasaray şampiyon olmuş gibi sevinirim :D Az konuşcam dedim yine uzattım :D

Eski 05-07-2007   #26
Mustafa147

Alıntı:
angel__XX tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Sevgili Arkadaslar;

Cumhurbaskanligi secimi iptal olsa da olmasa da erken secime gitme konusunda gorusler halen tartisiliyor Ancak hukumet eger erken secime gitmeye yesil isik yakar ise bu secimleri stratejik bir hareket ile muhtemelen 15 -22 Temmuz veya Agustos ayina almayi planliyormus Nedeni ise diger partilerin tabani olan kesimin bu donemde tatilde yani OY KULLANACAKLARI SEHRIN DISINDA olmalari, kendi tabaninin ise sehirde olmasi Kendi tabaninin %80 nin de rusvet ve din somurusu ile yapilandirildigini hepimiz biliyoruz sanirim

Bu tarz bir karara nasil mudahale edilir bilmiyorum - CHP nin de bu konuda Eylul-Ekim demesine ragmen cok etkili olamayacagini dusundugumuz ortamda - sizden ricamiz oy kullanan tum dostlariniza bu maili ileterek onlari secim zamani oy kullanim merkezlerinde olmalari konusunda uyarmaniz Turkiyenin ve cocuklarinizin gelecegi icin sadece 1 gun tatilinizden fedakarlik etmeniz cok buyuk bir istek olmasa gerek Sonra iciniz rahat ve huzur icinde tatilinize takip eden her sene devam edersiniz :)

Unutmayin eger secimleri tekrar bu adama kaybedersek TURKIYE cikmaz ve tehlikeli bir yola girmis demektir
Isteklerimize ulasmak bugune kadar emeginizin karsiligini alabilmek, Ataturk'un bizden hemen hemen tum konusmalarinda mesajlarla talep ettigi yolda gidebilmek, sadece bizim organize calisabilmemiz, emek ve ozverimiz ve egolarimizi bir kenara koyabilmemiz ile mumkun olacaktir

30 Nisan 2007 aksami Ulusa Seslenis konusmasinda belki de sizlerin de gozlemledigi gibi GOZLERI NEFRET DOLU (gozlerde kalbin aynasi ise!!!), halkinin verdigi mesajlari kale almayan, TC kurulumasindan bu yana bulundugumuz huzurlu ortami bize hediye eden Ataturk ve arkadaslarinin yaptigi isleri kendi basarisi imis gibi anlatarak BIZLERI APTAL YERINE KOYAN bir kisi tarafindan yonetilen ulkede kimbilir daha ne gunler bizi bekler Allah korusun

Istanbuldaki mitinge gitmememiz icin metroyu durduran, belediye otobuslerine yolcu kabul etmeyen ve gunlerini insanlara zehir etmeye calisan bir yonetim nasil demokratiklikten bahsediyor anlamiyorum Bu modern kurtulus savasinda insallah bunlardan da kurtulacagiz Dinimiz tekrar saygin yerini, ulusumuz da hak ettigi ozgurlugu kazanacak

Unutmayin hersey sizlerin ve yanlizca sizlerin elindePozitif dusunun ve Sevgi ile kalin

Lutfen bu mesaji sirkule edin

Hehehe Cevap vermeyeyim diyorum ama dayanamıyorum kusura bakmayınAKP erken seçim istemediki diğerleri istedi,insan erken seçim istiyorsa bi düşünür biz erken seçim istiyorruz da hangi zamana denk geliyor bizim için nasıl olur diye,zaten kasımda seçim vardı o zaman neden erken seçim istiyon bende onu anlamış değilim şimdi de eylül ekim diyo zaten sonra kasım geliyor ki :D

Eski 05-07-2007   #27
O_Z_A_N_6_1

Alıntı:
Mustafa147 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Söyleyeceğim çok şey varda şimdi sizi germek istemiyorum, bu sayfada bazı arkadaşlar Abdullah Gül' e atfen bazı cümleler kullanmışlar zamanında böyle dedi diye,bunu ispatlayan ne kamera ne gazete var,şimdilerde gazetenin biri çıktı böyle dedi herkez onun arkasından gidiyo bişey tutturabilirmiyiz diye ama malesef yine bişi çıkaramadılar çünkü olamaz böyle bişi ve gazete de ispatlayamadı zaten,bence siz şu mitingleri düzenleyenlerin geçmişini bi araştırın ondan sonra görün,en son söyleyeceğim Abdullah Gül Cumhurbaşkanı olsun Galatasaray şampiyon olmuş gibi sevinirim :D Az konuşcam dedim yine uzattım :D
Sevgili arkadaşım, gazetenin biri diye söylediğin, cumhuriyetle yaşıt, 1 Mayıs 2007 tarihli gazetenin 7 sayfasına bakarsan orada o makalenin yayınlandığı yabancı gazetenin o sütünlarını - tabi belge olarak kabul edersen - direk gazetenin sayfasına aynen eklenmiş olarak görebilirsin

* Alıntıdır.* Yazıyı üşenmeden okuyunuz.

Eski 05-09-2007   #28
ogunmas

* Alıntıdır.* Yazıyı üşenmeden okuyunuz.

** Bu postalarıma ulaşmış olan bir alıntıdır Üşenmedim okudum Üşenmeyin sizde okuyun
** Zaten ne geldi ise başımıza üşenmektek, okumamaktan geldi

HANGİ SAFTASINIZ!

Konuşlandığınız mevzilere bir bakın

Sizin kurduğunuz Türkiye Cumhuriyeti Devleti tarihinin en büyük tehditleriyle karşı karşıya kaldığı bu günlerde sizler kimin “askerisiniz”!

ABD, AB, NATO, Pentagon, İngiltere, Almanya, Fransa, İsrail, Vatikan, Papa, Apo, Barzani, Talabani, Ermeni" si, Rum" u, Yunan" ı hepimizi “iç”ten ve “dış”tan kuşattığı bu günde “efendileriniz” sizi nereye getirip bıraktılar?

Durduğunuz saflara bir bakın!

Durduğunuz yer “işgal ordularının” saflarıdır!

Tıpkı İngiliz Ordularıyla Çanakkale önlerine gelen Hintli, Pencaplı, Senegalli Müslüman askerler gibi

Pek çoğunuz Çanakkale" ye geziler düzenliyor

18 Martlarda da “Çanakkale Geceleri” adı altında etkinlikler yapıyorsunuz

O topraklarda şehit olarak yatan binlerce Mehmetçik bu gün sizin aynı safta bulunduğunuz ve kendisinden medet umduğunuz Batı" nın bizi yok etme planlarına karşı savaşırken can verdi

İşte o Çanakkale önlerine gelen Müslüman askerleri İngilizler; I Dünya Harbinde Müslüman ülkeler halkını propaganda bombardımanına tutarak kandırmışlardı Çanakkale Muharebeleri"nde savaşmak üzere sömürgelerden getirdikleri Müslüman askerler Almanlarla savaşmaya geldiklerini sanıyorlardı

Propagandaya göre Almanlar Osmanlı Müslüman halifesini esir almışlardı ve Hintli askerlerde halifeyi kurtaracaklardı İngilizler bunun dini bir borç olduğunu telkin etmişler ve inandırmışlardı

İngilizlerin bu propagandasını sezen Türkler de karşı propaganda faaliyetine başlamışlardı Cephede İngiliz siperlerine yönelik olarak Ezan okutmuşlardı Ezan sesini duyan Hintli Müslümanlar irkilmiş gerçeği anlamışlar ve savaş çabalarını azaltmışlardıİngilizler de bundan sonra pek Müslüman asker kullanmak istememişlerdi

Hintli Müslüman askerler Ezan sesiyle içine düştükleri tuzaktan uyanmışlardı

Ya sizler ne ile uyanacaksınız?

Medeniyetler Arası Diyalog ve BOP Eş Başkanı Erdoğan “Müslüman topraklarını işgal eden ABD askerlerinin evlerine sağ salim dönmeleri için dua ettiğini” söylüyor

Ama Güneydoğu"da PKK" nın şehit ettiği “bizim askerlerimize” “kelle” diyor!

Bu ülkenin varlıklarını yabancılara satarken “kurumsal mutabakat” aramıyor!

Telekom" u, Telsim" i, Aria" yı, Tüpraş" ı yabancılara satarken “kurumsal mutabakat” hiç aklına gelmiyor

Azınlıklar için “Vakıflar Yasasını” çıkarırken “kurumsal mutabakat” aramıyor

“Maden” ve “Petrol Yasalarını” çıkarırken “kurumsal mutabakat” aramıyor

Akdamar Kilisesi"ni açarken “kurumsal mutabakat” aramıyor

Ama iş “başörtüsü sorununa” gelince “kurumsal mutabakat arıyor

Ve siz “Müslümanlar” da hala AKP ve RTE" den medet umuyorsunuz

Aynı safta duruyorsunuz?

Ne kadar da safsınız!

Fethullah Hoca" da RTE" nin Medeniyetler Arası Diyalog hayali gibi Vatikan" la kol kola Dinler Arası Diyalog çabası peşinde

Halbuki Allah Kur"an" da hepinizin bildiği gibi “Allah indinde tek din İslam" dır” buyuruyor

Hoca (!) ise Hıristiyanlığa ve Yahudiliğe (Bahailiğe mi desek) meşruiyet kazandırma gayretinde! Papa" yla aynı safta!

Sözün kısası bu saatten sonra Cemaatlerin, Tarikatların, Siyasal İslamcıların AKP" nin, RTE" nin, Gül" ün, Arınç" ın, Şener" in, Fethullah Hoca" nın ve benzerlerinin, yani bu güne kadar Allah, Kitap, Din, İman, Kur"an diyerek “Müslümanlar”ın sırtından geçinen ne kadar adam varsa Türk Devletine ve İslam"a sadakatlerini kanıtlama borçları vardır

Çünkü saflar giderek ayrışıyor

Ve ihtimal bazı “kelle”ler alınacaktır!

Sonra kimse çıkıp “biz halifeyi kurtarmaya geldiğimizi zannediyorduk” demesin!

Eski 05-14-2007   #29
oceans_61

kusura bakma ogunmas ben üşendim okumadım :D

Eski 05-14-2007   #30
angel__XX

Alıntı:
Mustafa147 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Hehehe Cevap vermeyeyim diyorum ama dayanamıyorum kusura bakmayınAKP erken seçim istemediki diğerleri istedi,insan erken seçim istiyorsa bi düşünür biz erken seçim istiyorruz da hangi zamana denk geliyor bizim için nasıl olur diye,zaten kasımda seçim vardı o zaman neden erken seçim istiyon bende onu anlamış değilim şimdi de eylül ekim diyo zaten sonra kasım geliyor ki :D

ben aslında sandığın gibi sol görüşlü değilim fakat; gerçekten laik bi devlette yaşamak istiyorum ve bunun için de elimden ne geliyorsa onu yapmaya hazırım!! eğer akp devletimizi, ırak gibi yapmak istiyorsa, işte buna asla yeşil ışık yakamamben ne sağ yönde ne de sol yönde bi siyasi görüşe sahip değilim ayrıca hem cevap vermeyim diyorsun hem de cevap yazıyorsun, bence sen kendi düşüncelerini uygula, hem daha iyi olur kendi içinde bile çelişiyorsun daha! eğer bi devletin cumhurbaşkanı da başbakanı da aynı partiden olursa; o zaman gerçekten adaletli bir ortam olmaz ve veto diye bir olaya da gerek kalmaz çünkü biliyoruz ki abdullah gül cumhurbaşkanı olursa akpden gelen hiçbir yasa tasarısını veto etmez-edemez- ayrıca daha erken tarihlerde de erken seçim yapılabileceğini ve bu 22 temmuz tarihindeki gerekçeyi de gözü açık, at gözlüğü olmayan her TÜRK vatandaşı biliyor

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com