Gazi'yi Tanır Mısın Baba?

Eski 10-10-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Gazi'yi Tanır Mısın Baba?

Salih Bozok anlatıyor:

Birgün, Çankaya civarında bir köylü evine gitmiştik Girdiğimiz kulubede, ihtiyar bir köylü ile karısı oturuyordu Bize ikram ettikleri kahveleri içerken Atatürk, köylü ile konuşmamı söyledi Ben bu emre itaat için ak sakallı köylüye ilk aklıma gelen sulai sordum: "Sen Gazi'yi tanır mısın baba?" İhtiyar beni, saçma bir sual görmüşüm gibi alaycı bir şekilde süzdü: "Gazi'yi tanımayan var mı ki?" dedi ve ilave etti: "Ben görmedim ama, her hafta Hacı Bayram Veli Camii'nde Cuma Namazı kılarmış Ta göbeğine kadar sakalları varmış Melek gibi nur yüzlü, Peygamber gibi mübarek bir ihtiyarmış!" Gülmemi güç tutarak, Atatürk'ün sakalsız ve genç yüzüne baktım O, kaşlarını kaldırarak kendini tanıtmamamı emretti Dışarı çıktığımız zaman da güldü ve: "Varsın, o da öyle bilsin Hakikati öğrenmek belki biçarenin hayalini yıkar, onun hayalindeki şirin sakallıyı öldürtüp de sevgisini kaybetmekte ne mana var?"

( Niyazi Ahmet Banoğlu )

Kaynak: ADD

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »
Konu Araçları Bu Konuda Ara
Bu Konuda Ara:

Gelişmiş Arama
Görünüm Modları

forumsinsi.com