Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Ülke & Şehirler > Türkiye > Ege Bölgesi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
banaz, bilgileri, gürlek, ilköğretim, okulu, uşak

Gürlek İlköğretim Okulu Bilgileri Banaz Uşak

Eski 08-11-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Gürlek İlköğretim Okulu Bilgileri Banaz Uşak

Gürlek İlköğretim Okulu Hakkında - Gürlek İlköğretim Okulu Tanıtım - Gürlek İlköğretim Okulu Resimleri - Gürlek İlköğretim Okulu İletişim

Gürlek İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

Köyün kuruluş tarihçesi kesin olarak bilinmemektedirKöydeki söylenişlere göre göçebe olarak gelip köye yerleşmişlerdir

Hayvan otlatmak için eşme yöresinden gelen göçebeler zamanla buraya yerleşmişler ve köyün oluşmasına neden olmuşlardırBazı aileler ise sonradan buraya yerleşmişlerdirKöyün ilk yerleşim merkezi (Eski Köy) dedikleri yerdirKöye ilk yerleşen aileler kara Mehmetler,Salih Çavuşlar ve Molla Ahmetler�dirKöy halkının şimdiki köy merkezine yerleşmeleri ise eşkıya baskınlarından kaçmaları ile olmuşturKöyün yerleşim alanındaki sık ormanlık, köyün adının buradan geldiğini göstermektedirZamanla ormanlardaki gürlük, tarla ve bahçe açma nedeniyle azalmıştır

İlkokul 1944 yılında köy halkı tarafından yapılmıştırBu tarihten sonra okur-yazar durumuna geçilmiştir 1949 yılında meydana gelen depremlerde eski okul yıkılmış, yerine baraka okul yapılmıştırBurada 1985-1986 öğretim yılına kadar eğitim-öğretim yapılmıştır Devlet-vatandaş işbirliği ile yapılan 6 derslikli yeni okul 1986-1987 eğitim-öğretim yılında faaliyete geçmiştir 8 yıllık ilköğretime ise 1995-1996 öğretim yılındageçilmiştir Okulumuzda 1 Müdür Vekili ,

1Kademede 5 Sınıf Öğretmeni ,

2kademede 1 Türkçe , 1 Fen ve Teknoloji , 1 Matematik , 1 İngilizce ,

1 Ana Sınıfı Öğretmeni olmak üzere toplam 11 personel bulunmaktadır

Köyden okuyarak meslek sahibi olan öğretmen, ebe, polis ve astsubay sayısı 50 civarındadır

2002-2003 Öğretim Yılında 5 derslikli bina yapılmıştır

2003-2004 Öğretim Yılında Okul Öncesi Eğitime başlanmıştır

2009-2010 Öğretim Yılı İkinci Yarısında Sınıf Öğretmeni Normu 3'ten 5'e Çıkmıştır

2010-2011 Öğretim Yılında Okulumuzdaki Tüm Sınıf Tahtaları Beyaz Tahtaya Çevirilmiştir

2010-2011 Öğretim Yılında Okulumuz Bünyesinde 1 Adet Çok Amaçlı Salon Düzenlenmiştir

2010-2011 Öğretim Yılında Okulmuz Bilgisayar Teknoloji Sınıfı Gösteri ve Slayt izleme Salonu Olarak Düzenlenmiştir

Gürlek İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bağlı Bulunduğu İlçe: Banaz
Okulun Telefonu: 276 331 30 05
Okulun Faksı:
Okulun Adresi: Gürlek Köyü
Okulun Web Adresi: http://wwwgurlekiook12tr/
Okulun E-Posta Adresi: gurlekioo@hotmailcom
Okulun Müdürü:
Okulun Ulaşım Bilgileri:
Metropol İçi / Dışı :
Ulaşım Durumu : Karayolu
Lojman Durumu: Yok
Bölgedeki Kiralık Konut Durumu : Sıkıntı Yok

Gürlek İlköğretim Okulu Resimleri :

Kaynak : webrehberibiz - okulwebmebgovtr - wwwmebgovtr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com