Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Yemek Tarifleri > Kebap, Köfte & Et Yemekleri

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
İstim, kebabı, tarifi

İstim Kebabı - İstim Kebabı Tarifi

Eski 06-25-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

İstim Kebabı - İstim Kebabı Tarifi

İstim Kebabı - İstim Kebabı Hazırlanışı

Malzemeler : (4 kişi için)

½ Kg Kuşbaşı İncik Eti
4 diş Sarımsak
2 adet Kuru Soğan
4 adet Domates
4 adet Sivri Biber
2 adet Patlıcan
4 yemek kaşığı Sıvı Yağ
Tuz, Karabiber

Hazırlanışı :

Kuşbaşı kuzu etini, kabuğu soyulmuş ve doğranmış iki domates,iki biber, sarmısak, soyulup dörde bölünmüş soğan, tuz, karabiber, su ve biraz yağla birlikte güzelce pişirin

Onlar pişerken iki patlıcanın kabuklarını alacalı soyarak uzunlamasına beşe bölüp, yağda kızartın

Kızaran patlıcanları ayrı bir kaba alın İki dilim patlıcanı + işareti oluşturacak şekilde üst üste koyunTam ortasına
sebzelerini ayırdığınız pişmiş etten iki kaşık yerleştirin Patlıcanların dört ucunu üstte toplayınÜzerine bir dilim halka domates ve uzunlamasına kesilmiş sivribiber koyarak açılmaması için kürdanla tutturun Hepsini bu şekilde yaparak tepsiye dizin

Etin suyunu üstlerine gezdirip 180 derecelik fırına verin Biberler ve domatesler kızarınca fırından alıp servis yapın

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com